Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Причини безпліддя у жінок та чоловіків

Діагноз «непліддя» ставлять парі лише після 12 місяців регулярного статевого життя без контрацепції. Якщо вагітність не наступає протягом року, не варто впадати у відчай. Як правило, спочатку вам потрібно буде пройти обстеження і здати аналізи, щоб визначити причину і, при необхідності, розпочати лікування. Чим швидше буде визначено, що саме не так, тим вище можуть бути шанси завагітніти і народити здорову дитину.

Причини безпліддя

Розрізняють жіночий фактор безпліддя, чоловічий фактор і поєднані форми безпліддя. До жіночих факторів належать: порушення овуляторного циклу, відсутність або непрохідність маткових труб, матковий фактор (порушення слизової матки). Чоловічий фактор – це якісні і кількісні зміни в спермі. Поєднаними формами непліддя називають випадки, коли порушення присутні у обох партнерів.

Чоловічий фактор

Низькі показники спермограми

У половині випадків причиною неможливості завагітніти є безпліддя чоловіки. Захворювання, які викликають чоловіче безпліддя, протікають безсимптомно і виявляються тільки в неможливості зачаття. При відсутності вагітності протягом року обстеження пари доцільно почати з чоловіка. Діагностика чоловічого безпліддя в більшості випадків простіше, дешевше і вимагає менше медичних втручань.

Щоб зрозуміти, чи є проблеми зі сперматозоїдами, чоловік повинен здати аналізи сперми (після трьох-п'яти днів утримання від статевого життя). Нормальні показники спермограми – 20 мільйонів сперматозоїдів в одному мілілітрі сперми, з них половина має бути активно рухливою. 5 мільйонів сперматозоїдів повинні бути без патологій. Тільки за таких умов сперма вважається здатною до запліднення.

Жіночий фактор

Непрохідність маткових труб

Маткова труба виконує транспортну функцію: безпосередньо у ній зустрічаються яйцеклітина і сперматозоїд, і відбувається зачаття. Ембріон починає розвивається в матковій трубі, а потім потрапляє в матку. Непрохідність маткової труби означає, що ці етапи не можуть відбутися в організмі жінки, що призводить до безпліддя. Якщо труба частково прохідна, існує ризик позаматкової вагітності – розміщення плідного яйця в матковій трубі і не можливість його виходу в матку.

Запишіться на первинну онлайн-консультацію до хорошого лікаря-репродуктолога з 50% знижкою. Онлайн Консультація Репродуктолога

Стан маткових труб визначають за допомогою декількох методів. Перший метод – ехосальпінгографія – означає введення в матку контрастної речовини і оцінку стану матки і маткових труб за допомогою УЗД. Більш інформативним є другий метод – гістеросальпінгографія. У цьому випадку в матку теж вводиться контраст, але оцінка стану матки та маткових труб відбувається по рентген-знімку. В окремих випадках стан маткових труб можна діагностувати лапароскопічно.

Якщо в маткових трубах спостерігається запальний процес, необхідно консервативне лікування, яке включає антибактеріальну терапію, фізпроцедури (наприклад, електрофорез), санаторно-курортне лікування та інші методи. Після цього проводиться луна або гістеросальпінгографія (за допомогою контрасту на моніторі УЗД або на рентген-знімку можна оцінити стан матки і маткових труб). У певних умовах допомогу в усуненні непрохідності маткових труб може надати лапароскопічна операція. При повній непрохідності труб використовують допоміжні репродуктивні технології, наприклад, ЕКЗ.

Проблеми з овуляцією

Однією з основних причин безпліддя є відсутність овуляції (ановуляція) або її нерегулярність. Відсутність овуляції є симптомом, так званого ендокринного безпліддя, при якому відбувається порушення гормональних механізмів. Ендокринне безпліддя складає близько 30-40% всіх причин безпліддя з жіночого боку. Але не варто впадати у відчай – в більшості випадків проблеми з овуляцією лікуються за допомогою стимуляції овуляції.

Найчастіше причиною ановуляції є синдром полікістозних яєчників, коли фолікули, в яких дозрівають яйцеклітини, ростуть, але овуляція (розрив фолікула) не відбувається, і яйцеклітина не виходить з фолікула. Це відбувається з причин різних гормональних порушень. Після стимуляції овуляції у більшості випадків наступає вагітність.

Підтвердити або спростувати наявність овуляції можна за допомогою фолікулометрії (ультразвукового обстеження процесу дозрівання фолікулів). Завдяки цій процедурі лікар бачить, як росте фолікул і чи відбувається овуляція.

Відсутність овуляції можна відкорегувати стимуляцією, і після цього вагітність наступає природнім чином. У клініці ISIDA багато таких пацієнтів. Якщо в природному статевому циклі при стимулюванні овуляції вагітність не настає, тоді необхідна внутрішньоматкова інсемінація. Якщо ж інсемінація не допомагає, використовується екстракорпоральне запліднення.

Ендометріоз

Існує багато хвороб, які протікають безсимптомно і безболісно, ​​але якщо їх вчасно не діагностувати і не провести відповідне лікування, вони істотно знижують шанси завагітніти і народити здорову дитину. Ендометріоз – це запалення, яке може переходити в хронічне захворювання. Це патологія, яка може вражати маткові труби, яєчники, черевну порожнину і навіть кишківник, а також інші органи і системи. Це захворювання може стати причиною безпліддя.

Багато жінок, у яких діагностовано ендометріоз, не можуть завагітніти без відповідного лікування. Шанси завагітніти збільшуються після лікування ендометріозу, так як зникає цілий ряд негативних факторів. Завдання лікаря – вибрати ефективний і безпечний метод лікування, який підвищить шанси на вагітність. Виявити ендометріоз можна за допомогою УЗД, ядерного магнітного резонансу або комп'ютерної томографії. У 80% випадків ендометріоз протікає безсимптомно, тобто визначити його може тільки лікар при відповідному обстеженні.

Вік майбутньої мами

Ідеальним для народження першої дитини з медичної точки зору вважається вік 22-35 років. Але зараз перша вагітність і пологи після 35 вже не рідкість. Стереотипи про те, що виносити і народити здорову дитину в такому віці неможливо, вже давно в минулому. Але дуже часто в таких випадках необхідна медична допомога і підтримка. Сучасна медицина володіє необхідними інструментами, щоб допомогти жінці народити після 40.

Одже питання - чому я не можу завагітніти - комплексне. Оцінити свої шанси на успішну вагітність можна за допомогою УЗД-діагностики, яку необхідно провести в певні дні менструального циклу. Також існують відповідні гормональні обстеження, які допомагають лікареві зрозуміти чи можлива вагітність природним чином. Це тести на гормони ФСГ (фолікулостимулюючий гормон), ЛГ (лютеїнізуючий гормон, відповідає за овуляцію) і естрадіол (жіночий статевий гормон).

Якщо вагітність не наступає через проблеми з яйцеклітинами, існує програма донації яйцеклітин, яка дозволяє жінці виносити, народити дитину і стати щасливою мамою.

Відгуки пацієнтів про причини безпліддя у жінок та чоловіків

Довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю!

Хочу подякувати від усієї нашої родини Хажиленко Ксенії Георгіївнї! Ксенія Георгіївна, величезна Вам спасибі! Після семи років нескінченних відвідувань лікарів і здачі аналізів, трохи більше ніж за пів року після знайомство з Вами і клінікою Ісіда, наша сім'я нарешті почула довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю! Хотілося б і далі спостерігатися під Вашим наглядом. На жаль, через те що ми з Запоріжжя це дуже важко. Сподіваємося, що колись в нашому місті відкриється філія Ісіди... Ксенія Георгіївна, Вам здоров'я, щастя і терпіння в роботі! Важко уявити, як це емоційно важко витримати всі історії пацієнтів, до кожного знайти підхід і потрібний слова! Кар'єрного зростання Вам і нескінченних можливостей для підвищення кваліфікації! Клініці Ісіда хочеться побажати подальшого благополуччя і процвітання! Нехай ніколи не буде проблем з кваліфікованими кадрами і інвесторами! Ще раз дякую!

Альона
17 квітня 2019 р. 15:33

Спасибі велике за Вашу турботу й моє довгоочікуване щастя!

З Аліною Миколаївною Паламарчук пройшла складний шлях лікування, завдяки якому в подальшому змогла завагітніти та народити прекрасну доньку, а зараз чекаю народження сина (хоча до цього не виходило завагітніти більше 10 років, були не раз спроби ЕКЗ, викидень в 20 тижнів двійні та діагностований синдром Ашермана). Спасибі Вам велике, Аліно Миколаївно, за Вашу турботу та моє довгоочікуване щастя!!!

Коляда Анна Петрівна
29 вересня 2014 р. 10:12

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко

Клініки, в яких доступний напрямок
Статті