Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Чоловіче безпліддя

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

Досвідчені лікарі-репродуктологи клініки ISIDA розповідають про чоловіче безпліддя, його причини, фактори, методи діагностики і лікування.

Клініка ISIDA протягом 25 років спеціалізується на лікуванні безпліддя, чоловічого і жіночого факторів. Протягом цього часу завдяки високому професіоналізму лікарів клініки, оснащеності ISIDA сучасним обладнанням для реалізації різних методів ДРТ (допоміжних репродуктивних технологій) на світ з'явилося понад 20 000 дітей. Клініка ISIDA надає високий рівень медичного та сервісного обслуговування для сімейних пар, в анамнезі яких як жіночий, так і чоловічий чинники безпліддя.

Чоловіче безпліддя зустрічається в приблизно половині випадків відсутності бажаної вагітності. Діагностика порушень репродуктивної функції чоловіка простіша, потребує менше медичних втручань, в більшості випадків – дешевша, ніж діагностика жіночого безпліддя. Тому якщо протягом року подружній парі не вдається зачати дитину, обстеження треба починати саме з чоловіка.

Діагностика чоловічого безпліддя

У переважній більшості випадків зниження запліднювальної здатності сперми є безсимптомним. Тобто всі зовнішні показники чоловічого здоров'я залишаються незмінними, і чоловік може навіть не підозрювати про те, що саме він має проблеми. Щоб переконатися в тому, що з його боку все гаразд, або діагностувати будь-які проблеми зі здоров'ям, чоловік повинен здати сперму на аналіз. Перед здачею сперми на аналіз протягом 3-5 днів необхідно утримуватися від статевого життя, відмовитися від вживання алкоголю та антибіотиків, не відвідувати сауну, уникати підвищених фізичних і психогенних навантажень. Річ у тім, що сперма має високий ступінь лабільності та може змінювати свої характеристики під впливом зовнішніх факторів.

Спермограма – дуже інформативний метод діагностики. При аналізі сперми визначаються її кількісні, якісні, морфологічні параметри – об’єм, колір, рН, в'язкість, швидкість розрідження, кількість сперматозоїдів в 1 мл і у всьому еякуляті, їх рухливість, зміст нормальних форм і з патологією будови, а також наявність аглютинації і клітин сперматогенезу, лейкоцитів, еритроцитів і слизу.

Лікар клініки ISIDA, провівши дослідження сперми чоловіка під мікроскопом, може дати відповідь про наявність у його організмі інфекційних, ендокринологічних, імунних захворювань, генетичних і онкологічних патологій.

Сперма чоловіка вважається здатною до запліднення, якщо в 1 мл досліджуваного зразка міститься 15 мільйонів сперматозоїдів, із них не менше половини повинні бути активно рухливими.

До речі, клініка ISIDA – одна з небагатьох клінік в Україні, здатних давати дуже точні результати спермограми. Річ у тім, що однією з головних умов точності аналізу є кваліфікація фахівця, який досліджує сперму під мікроскопом. Тому клініка ISIDA приділяє багато уваги підвищенню кваліфікації ембріологів, лаборантів і андрологів: вони регулярно проходять стажування в провідних європейських клініках, беруть участь у міжнародних конференціях і симпозіумах лікарів-репродуктологів.

Крім того, клініка ISIDA регулярно підтверджує свою здатність давати високоточні результати спермограми. У 2017 р. клініка ISIDA пройшла зовнішнє оцінювання в Німеччині, в клініці при Вестфальському університеті ім. Вільгельма (м. Мюнстер). Один із найбільших і найшанованіших університетів Європи дуже високо оцінив рівень діагностики клініки ISIDA та підтвердив свою оцінку відповідним сертифікатом.

Причини чоловічого безпліддя

Причини чоловічого безпліддя можуть бути дуже різними. Це:

 • аномалії розвитку яєчок: аплазія, гіпоплазія, крипторхізм, варикоцеле;

 • інфекційно-запальні захворювання: хламідіоз, краснуха, гонорея, паротит, трихомоніаз, герпес;

 • хромосомні аномалії;

 • порушення виведення сперматозоїдів сім'явиносними шляхами, що виникає внаслідок перенесеного запального ураження, агенезії, травми, ретроградної еякуляції та з деяких інших причин;

 • реакція організму на шкідливий вплив навколишнього середовища: вплив температур (як низьких, так і високих), токсичний вплив нікотину, алкоголю, хімічних речовин, деяких видів лікарських препаратів тощо.

Для уточнення висновків про причини чоловічого безпліддя, крім спермограми, можуть знадобитися додаткові дослідження: УЗД, бактеріологічні/бактеріоскопічні дослідження секрету передміхурової залози. Іноді причиною чоловічого безпліддя є гормональні, психогенні, судинні захворювання. Для виявлення й усунення цих причин може знадобитися допомога лікаря-терапевта, ендокринолога, психотерапевта.

Правильний діагноз – найважливіша частина успіху

До клініки ISIDA доволі часто звертаються чоловіки після кількох років безуспішного лікування в клініках, для яких чоловіче безпліддя не є профільним напрямом. Неточні діагнози, застарілі методи лікування призводять до втрати дорогоцінного чинника часу, посилюють перебіг хвороби, завдають важких психологічних травм сім'ї, несуть загрозу збереженню шлюбу. В історії клініки ISIDA – чимало випадків доволі швидкого вирішення проблеми чоловічого безпліддя після безпомилково поставленого діагнозу та правильно обраного методу лікування: призначення гормональної, протизапальної терапії, інших методів лікування.

Іноді для подолання чинника чоловічого безпліддя необхідно використовувати методи допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ). Клініка ISIDA володіє всім необхідним обладнанням для реалізації найсучасніших методів ДРТ. Лікарі-ембріологи клініки, які безпосередньо займаються роботою з гаметами (сперматозоїдами і яйцеклітинами), регулярно проходять стажування в провідних клініках світу, беруть участь у роботі наукових конференцій. Тільки протягом останніх шести місяців лікарі-репродуктологи й ембріологи ISIDA побували на конференціях і стажуваннях у таких країнах, як Данія, Франція, Німеччина, Чехія, Казахстан, Голландія.

Методи ДРТ при чоловічому безплідді

Треба зазначити, що абсолютне чоловіче безпліддя зустрічається приблизно в 3-5 %, коли не можуть допомогти методи ДРТ. Тобто до 97% чоловіків, яким поставлений діагноз «чоловіче безпліддя», все-таки можуть стати батьками. Допомагають їм у цьому методи ДРТ:

внутрішньоматкова інсемінація (ІСМ) – цей метод показаний при деяких формах чоловічого безпліддя (недостатня рухливість сперматозоїдів, проблеми з еякуляцією тощо), а також існують проблеми з боку жіночої репродуктивної системи (наприклад, оперативні втручання на шийці матки). ІСМ може бути рекомендований також при сімейному безплідді неясного генезу на тлі нормальних показників сперми. Суть методу: попередньо оброблена в лабораторних умовах сперма вводиться в матку жінки. Таким чином значно збільшується ймовірність досягнення сперматозоїдами фаллопієвих труб і ймовірність настання вагітності. Перевагами цього способу подолання безпліддя є низька інвазивність методу, невисока вартість маніпуляції.

ЕКЗ, або запліднення in vitro («в пробірці») – у своєму класичному варіанті ця методика є процесом стимуляції яєчників із метою отримання кількох зрілих яйцеклітин, запліднення їх у лабораторних умовах і перенесення ембріона в матку. Екстракорпоральне запліднення – найефективніший метод лікування безпліддя, проте його класичний варіант може бути малоефективним при тих формах чоловічого безпліддя, за яких сперматозоїди не можуть проникнути в яйцеклітину через її блискучу оболонку. У таких випадках в клініці ISIDA використовують мікроманіпуляційні методики, однією з найефективніших серед яких є метод ICSI.

ICSI – це метод, що дає змогу подолати всі бар'єри та ввести сперматозоїд безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини. Цей метод дає хороші результати навіть за дуже важких форм чоловічого безпліддя.

У випадках, якщо спермограма показує повну відсутність сперматозоїдів в еякуляті, на допомогу приходять методи ТESA, MESA, що дають змогу «добути» сперматозоїд за допомогою пункції з яєчок або придатків, а потім ввести в яйцеклітину й отримати бажану вагітність від коханої людини. В історії клініки ISIDA чимало подібних випадків, щасливим результатом яких стало настання вагітності та поява на світ довгоочікуваної дитини.

Комплексні програми для діагностики та лікування чоловічого безпліддя

Із метою оптимізації витрат пацієнтів на діагностику та лікування чоловічого безпліддя в клініці ISIDA розроблено кілька комплексних програм. Це:

Ознайомтеся з базовими умовами цих програм і запишіться на консультацію до лікаря в клініку ISIDA, зателефонувавши за номером: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє запитання щодо чоловічого безпліддя на спеціально створеній для цього сторінці.

Форум на тему: Чоловіче безпліддя - Відповіді лікарів на запитання

Вже 2 роки намагаємось завагітніти і нічого не виходить

Любов

Запитання:

Доброго дня.Минуло 13 років після першої вагітності, 3 роки тому видалили леймоміому матки. У чоловіка цукровий діабет. Вже 2 роки намагаємось завагітніти і нічого не виходить?

30 липня 2023 р.

Відповідь:

Добрий день. Першою ланкою обстеження є спермограма чоловіка, УЗД органів малого тазу та консультація репродуктолога.

31 липня 2023 р.
Відгуки пацієнтів про чоловіче безпліддя

Довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю!

Хочу подякувати від усієї нашої родини Хажиленко Ксенії Георгіївнї! Ксенія Георгіївна, величезна Вам спасибі! Після семи років нескінченних відвідувань лікарів і здачі аналізів, трохи більше ніж за пів року після знайомство з Вами і клінікою Ісіда, наша сім'я нарешті почула довгоочікувані слова поздоровлення з вагітністю! Хотілося б і далі спостерігатися під Вашим наглядом. На жаль, через те що ми з Запоріжжя це дуже важко. Сподіваємося, що колись в нашому місті відкриється філія Ісіди... Ксенія Георгіївна, Вам здоров'я, щастя і терпіння в роботі! Важко уявити, як це емоційно важко витримати всі історії пацієнтів, до кожного знайти підхід і потрібний слова! Кар'єрного зростання Вам і нескінченних можливостей для підвищення кваліфікації! Клініці Ісіда хочеться побажати подальшого благополуччя і процвітання! Нехай ніколи не буде проблем з кваліфікованими кадрами і інвесторами! Ще раз дякую!

Альона
17 квітня 2019 р. 15:33

персоналу клініки ISIDA, який допоміг з'явиться на світ нашій довгоочікуваній доньці

Величезне дякую персоналу клініки ISIDA, який допоміг з'явиться на світ нашій довгоочікуваній доньці Софії. Особлива подяка Корольчук Валентині Іванівні, яка спостерігала за перебігом моєї вагітності; анестезіологу Чечельницькому Олегу Євгеновичу, який підтримував мене під час операції; дівчатам відділення неонатології, які допомогли доглядати за дитиною та всім медсестрам, які весь час мені допомагали!!!

Москаль Наталія
04 травня 2015 р. 10:21

Спасибі велике за Вашу турботу й моє довгоочікуване щастя!

З Аліною Миколаївною Паламарчук пройшла складний шлях лікування, завдяки якому в подальшому змогла завагітніти та народити прекрасну доньку, а зараз чекаю народження сина (хоча до цього не виходило завагітніти більше 10 років, були не раз спроби ЕКЗ, викидень в 20 тижнів двійні та діагностований синдром Ашермана). Спасибі Вам велике, Аліно Миколаївно, за Вашу турботу та моє довгоочікуване щастя!!!

Коляда Анна Петрівна
29 вересня 2014 р. 10:12