Сучасна репродуктивна медицина володіє безліччю ефективних методів лікування безпліддя. Для застосування кожного з цих методів є свої показання та протипоказання. Дізнайтеся, яким шляхом ви можете прийти до втілення своєї мрії.
Ще тридцять років тому діагноз про непрохідність маткових труб у жінки звучав як вирок: за такої форми жіночого безпліддя про бажану вагітність не могло бути й мови. Зараз ця форма безпліддя долається відносно нескладними методами ЕКЗ. Приблизно така ж картина спостерігається і стосовно чоловічих форм безпліддя. Так, у разі діагнозу «ретроградна еякуляція» ще двадцять років тому чоловік мав розпрощатися з мрією про власну дитину. Зараз ця форма безпліддя лікується за допомогою надточного медичного обладнання та завдяки високій професійній майстерності лікарів.
«До клініки ISIDA нерідко приходять люди з дуже складними діагнозами, нерідко – з поєднанням чоловічого і жіночого факторів безпліддя, після безрезультатних курсів лікування або невдалих спроб застосування методів ДРТ, – каже Аліна Паламарчук, лікар-репродуктолог клініки ISIDA. – У нашій клініці працюють не чарівники, «просто» фахівці дуже високого рівня, які володіють найсучаснішими методиками допоміжних репродуктивних технологій. Ми не даємо нездійсненних обіцянок, завжди чесно говоримо про реальні шанси стати батьками, про можливі ризики та шлях, який необхідно пройти. Дуже часто обличчя людей світлішають тільки через те, що ми з фактами на руках, з чіткою аргументацією пояснюємо їм їхню конкретну ситуацію, даємо базовану на наукових даних надію. А незабутні хвилини не порівнянного ні з чим щастя, коли на світ з'являється довгоочікувана дитина, залишаються в пам'яті назавжди не тільки у батьків, а й у лікаря, який супроводжував подружню пару на шляху до їхньої мрії».
З чого почати лікування безпліддя
Щоб безпомилково вибрати метод лікування безпліддя, необхідно визначити причину невдач із зачаттям дитини. Для цього майбутнім батькам – як мамі, так і татові, – необхідно пройти діагностичні обстеження.
Діагностика жіночого і чоловічого факторів безпліддя починається зі збору анамнезу та візуального огляду.
Після першої бесіди з лікарем чоловікові необхідно пройти такі обстеження:
-
УЗД статевих органів і доплерографію судин малого таза;
-
аналіз крові на статеві гормони;
-
аналіз на інфекції, що передаються статевим шляхом;
-
імунологічний аналіз;
-
аналіз сечі і секрету передміхурової залози;
-
спермограму.
Для діагностики жіночого фактору безпліддя використовуються такі види діагностичних заходів
-
збір анамнезу;
-
УЗД органів малого таза;
-
аналіз крові на імунограму;
-
біопсія ендометрію і гістероскопія;
-
гістеросальпінгографія (ГСГ);
-
лапароскопія;
-
аналіз крові на гормони.
Вищенаведений перелік обстежень не є строго обов'язковим: він може бути коротшим, якщо подружня пара раніше вже проходила обстеження. Або в разі, якщо застосування будь-якого виду обстеження за рішенням лікаря не є доцільним.
-
«Обстеження перед ЕКЗ для жінок» – 8440 грн;
-
«Обстеження перед ЕКЗ для чоловіків» – 2030 грн.
Методи лікування при жіночому факторі безпліддя
Залежно від даних, отриманих у ході діагностичного обстеження, майбутній мамі можуть бути запропоновані такі методи подолання безпліддя:
Контрольоване зачаття
Цей метод подолання тимчасового безпліддя використовується в тому випадку, якщо раніше проведені обстеження показують хорошу прохідність маткових труб, нормальний розвиток фолікулів і зростання ендометрію, а також відмінні показники сім’яної рідини. Тож для настання вагітності достатньо максимально точно визначити час настання овуляції. Якщо в момент виходу яйцеклітини з фолікула і початку її просування в маткових трубах буде присутня сперма, ймовірність настання вагітності дуже висока.
Внутрішньоматкова інсемінація (ВМІ)
Цей метод лікування практикується у випадках, якщо лікар на підставі результатів аналізів дійшов висновку, що для настання вагітності вистачить мінімального втручання в природний процес зачаття. У цьому випадку ембріолог у лабораторних умовах спеціальним чином обробляє сперму чоловіка, підвищуючи її здатність до запліднення, і вводить її в порожнину матки. Імовірність настання вагітності при використанні методу ВМІ в клініці ISIDA, як і в провідних клініках світу, зростає до 25-30%. Рівень ефективності цього методу лікування безпліддя залежить від професіоналізму лікаря, який реалізує цей метод лікування безпліддя, а також від якості середовищ, що використовуються в процесі підготовки сперми.
Екстракорпоральне запліднення (ЕКЗ)
Під час проведення цієї маніпуляції сперматозоїд зустрічається з яйцеклітиною не в організмі майбутньої матері, а в пробірці. Перед цим із метою отримання не однієї, а кількох яйцеклітин у жінки проводиться стимуляція овуляції, а з сім’яної рідини чоловіка відбираються найбільш активні сперматозоїди. Щойно факт запліднення яйцеклітини підтверджується ембріологами, один-два ембріони переносяться в порожнину матки. Зазвичай це відбувається на 5-ту добу після запліднення. Через два тижні після перенесення ембріона за допомогою аналізу крові на ХГЛ підтверджується факт настання вагітності. Це відбувається приблизно в 52% випадків – цей рівень ефективності ЕКЗ демонструється зазвичай провідними репродуктивними клініками світу, зокрема й клінікою ISIDA.
ICSI
Введення сперматозоїда всередину яйцеклітини. Показанням для застосування цього методу лікування безпліддя найчастіше є важкі форми чоловічого безпліддя, іноді – деякі зміни в яйцеклітинах, а також випадки, якщо попередні спроби ЕКЗ не дали результату. Під час проведення ICSI кращий із наявних у розпорядженні лікарів сперматозоїд вводиться безпосередньо в яйцеклітину. Для цього під мікроскопом і за допомогою спеціального приладу – мікроманіпулятора, що перетворює рухи рук лікаря в мікрорухи інструментів, в оболонці яйцеклітини робиться надсічка і вводиться сперматозоїд. Імовірність запліднення в цьому випадку дуже велика, залежно від віку жінки та якості яйцеклітини – 85% і вище. Після того, як ембріолог клініки ISIDA переконується в тому, що запліднення відбулося й ембріон розвивається, майбутній малюк відправляється до мами – в порожнину матки.
Біопсія яєчка і його придатків
З метою отримання сперматозоїдів при найтяжчих формах чоловічого безпліддя (TESA, MESA). Цей метод використовується у випадках, якщо в спермі чоловіка не вдається виявити придатних для запліднення сперматозоїдів. Донедавна такий стан здоров'я чоловіка вважався непереборною перешкодою до батьківства. Єдиним виходом у таких випадках ставало використання донорської сперми – рішення, яке не всі чоловіки вважають прийнятним для себе. Успішність реалізації методів TESA і MESA, звісно ж, багато в чому залежить від стану здоров'я чоловіка і жінки, але неабияк і від рівня кваліфікації андрологів, які виконують діагностику. А також – значною мірою – від лікарів, які виконують біопсію яєчка або придатків і допомагають сперматозоїду виконати своє призначення.
Допоміжний хетчинг
Цей метод лікування використовується у випадках безпліддя неясного генезу; а також у випадках, якщо майбутня мати вже проходила ЕКЗ, спроби виявилися невдалими, а можливою причиною цього є проблеми з імплантацією ембріона. У цьому випадку в оболонці ембріона перед його пересадкою в матку робиться надсічка. Ця маніпуляція полегшує імплантацію ембріона та дає змогу жінці відчути щастя материнства.
Кріоконсервація сперматозоїдів, яйцеклітин та ембріонів
Цей метод показаний у випадках, якщо подружня пара йде на перше ЕКЗ, плануючи згодом народити другу і третю дитину. Заморожування за допомогою найсучасніших кріометодик - вітрифікація «зайвих» ембріонів у цьому випадку допомагає уникнути доволі важкої для організму жінки процедури гормональної стимуляції овуляції, а також знизити вартість лікування безпліддя при наступному зверненні. Крім того, кріоконсервація сперматозоїдів, яйцеклітин та ембріонів може бути рекомендована в разі, якщо у чоловіка і/або жінки є тяжкі захворювання (цукровий діабет, онкологія тощо), які можуть згодом стати перешкодою на шляху до вагітності.
Донація яйцеклітин
Програми, що рекомендуються при непереборних формах чоловічого або жіночого безпліддя. У клініці ISIDA величезну увагу приділяють підбору потенційних донорів. Усі кандидати проходять ретельне медичне обстеження, за бажанням пацієнтів фахівці клініки можуть підібрати донорів із бажаними зовнішніми даними, виконати інші прохання подружжя. Строго дотримано також усіх юридичних норм, зокрема анонімності донора.
Передімплантаційна генетична діагностика/скринінг (PGD/PGS)
Діагностика ембріона на наявність генетичних захворювань дає можливість виявити ризики ще до того, як він буде перенесений у порожнину матки. Наприкінці 2016 року клініка ISIDA першою в Україні впровадила в себе метод генетичної діагностики ембріонів – метод NGS. Цей метод дає можливість із точністю до 99,9% діагностувати наявність хромосомних аномалій у ембріона і завдяки цьому не тільки уникнути появи на світ нездорової дитини, але й значно підвищити ефективність проведення програм ЕКЗ, збільшуючи успішність імплантації ембріонів. Адже науково доведено, що приблизно в половині випадків ненастання вагітності в програмах ЕКЗ пов'язане з тим, що матка, будучи високочутливим біосенсором, «відмовляє» хворому (який не пройшов попередню генетичну діагностику) ембріону в імплантації.
Мета – результат
Методи допоміжних репродуктивних технологій знаходяться в постійному розвитку та вдосконаленні. Щоб демонструвати результати, рівень яких не поступається показникам кращих європейських клінік, необхідно бути націленими на інноваційність у своїй роботі. Обладнання від визнаних європейських виробників, препарати і середовища, використовувані в програмах лікування безпліддя, а також – турбота про підвищення рівня кваліфікації своїх лікарів – основа результативності в роботі Центру лікування безпліддя клініки ISIDA. Не менше значення має й душевна участь лікарів клініки в долях своїх пацієнтів: бажання допомогти людям у виконанні їхніх найзаповітніших бажань, без сумніву, є важливою складовою успіху.
Зробіть перший крок до щасливого материнства: зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє запитання щодо репрудоктології на спеціально створеній для цього сторінці.