Поставити питання

Дякуємо за Ваше звернення, ми докладемо усіх зусиль, щоб відповісти Вам найближчим часом. Відповідь Ви отримаєте на електронну пошту, а також вона буде розміщена на сайті в розділі "Питання і відповіді"

Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Безпліддя

Безпліддя – це стан, коли пара молодого (дітородного) віку, яка живе відкритим статевим життям понад рік, не може зачати малюка.

Згідно з визначенням Всесвітньої організації охорони здоров'я, діагноз - безпліддя виставляється в тому випадку, якщо у сексуально активної, що не використовує контрацепцію пари не виходить домогтися вагітності протягом одного року. Це важка патологія, з якою стикаються приблизно 15% пар по всьому світу може мати масу причин і наслідків. В Україні, кількість безплідних пар досягає майже 20%.

Види безпліддя

Виділяють кілька різновидів патології, які відрізняються клінічною картиною і тяжкістю перебігу.

Первинне

Це вид патології, коли жінка жодного разу не вагітніла. Основні причини - вроджені аномалії розвитку статевих органів, генетичні та хромосомні дефекти.

Вторинне

Його ще називають "набутим". Виникає коли жінка вже була вагітною, але повторно зачати дитину не виходить. Основні причини, які призводять до цієї хвороби - перенесені соматичні захворювання, психіатрична патологія, вплив факторів зовнішнього середовища.

Фактори безпліддя

Розглянем причини, чому не настає вагітність.

Рубний фактор

Виникає при відсутності або порушенні прохідності маткових труб. Через це сперматозоїд не досягає яйцеклітини, тому зачаття не відбувається. Для діагностики даного виду безпліддя може бути використана гістеросальпінгографія (рентгенологічний метод перевірки прохідності маткових труб), ехосальпінгографія (ультразвуковий метод перевірки прохідності маткових труб) і лапароскопія.

Чоловічий фактор

Основними причинами чоловічого безпліддя є: нервово-психічний фактор, вроджені аномалії, генетичні причини, інфекції, інтоксикації, вплив факторів зовнішнього середовища, таких як радіація, випромінювання, вплив високих або низьких температур, прийом медикаментів, алкоголю, наркотиків. Первинним дослідженням для виявлення даного чинника є спермограма.

Жіночий фактор

  • Психогенний
  • Не пов'язаний з порушенням роботи будь-яких органів і систем, лікарі називають його функціональним безпліддям. Зазвичай виникає через збої в роботі нервової системи в результаті перенесених стресів, боязні відповідальності за майбутню дитину, проблем в сімейних відносинах між чоловіком і дружиною.

  • Матковий
  • Таке безпліддя виникає, коли жінки мають патологію, яка пов’язана з порушення будови або відсутністю матки. Довгий час вважалося, що такі дівчата не можуть стати матерями, але на сьогоднішній день цю проблему можна вирішити за допомогою допоміжних репродуктивних технологій і сурогатного материнства.

    Для виявлення маткової патології використовується ультразвукове дослідження органів малого тазу з використанням 3D технології, при необхідності, гістероскопія, лапароскопія.

  • Гормональний
  • Пов'язано зі збоями в роботі ендокринної системи. Порушення гормонального фону впливає на формування, розвиток і дозрівання статевих клітин. При цьому овуляція може не відбуватися, готові до запліднення яйцеклітини не виробляються, тому вагітність не настає.

  • Ендометріоз
  • Це розростання ендометрія за межі порожнини матки. Тягне за собою порушення просування сперматозоїдів по маткових трубах і/або імплантацію плодового яйця, через що вагітність не розвивається.

  • Полікістоз
  • Захворювання яєчників, при якому зростання домінантного фолікула, а відповідно дозрівання і вихід активних яйцеклітин неможливі.

  • Вік

У більш старших жінок виникають ановуляторні цикли, тому злиття яйцеклітини зі сперматозоїдом не відбувається. Також при досягненні віку 35 років значно підвищується відсоток порушень в хромосомах ембріона.

Одночасний фактор

Коли у пари присутні порушення репродуктивної системи у обох партнерів

Смутного генезу

Ідіопатичне безпліддя складно діагностувати і підібрати лікування. Зустрічається рідко.

Багато факторів добре піддаються медичній корекції, тому важливо своєчасно звертатися до медичної установи для лікування.

1

Симптоми безпліддя

Основного патогномоничного симптому не виділяють. Найчастіше безпліддя протікає безсимптомно, і жінка може звернутися до лікаря тільки в разі, якщо не виходить завагітніти тривалий час. Непрямими ознаками безпліддя можуть бути:

  1. Порушення менструального циклу. Зміна тривалості менструації, або її відсутність, виникнення болю, погіршення загального стану повинно насторожити пацієнтку. Такі симптоми можуть вказувати на порушення роботи гормональної системи, відсутність овуляції.
  2. Гірсутизм. Посилення оволосіння у жінок за чоловічим типом (над верхньою губою, в пахвових впадинах, на лобку). Це також свідчить про порушення в гормонального фону.
  3. Різка зміна ваги жінки. Може також свідчити про порушення продукції естрогенів і андрогенів.
  4. Дерматологічні проблеми. Виникнення рясної вугрової висипки, надмірне підвищення жирності шкіри може свідчити про підвищення продукції андрогенів (чоловічих статевих гормонів).

Такі ознаки дуже легко помітити самостійно. Тому при виявленні хоча б одного з них, важливо звернутися для консультації до гінеколога щоб визначитися що робити при безплідді.

Діагностика

Першим і основним етапом є детальний збір скарг та анамнезу. Під час першого прийому у подружньої пари докладно з'ясовується як довго не виходить зачати дитину, чи були вагітності, пологи, чи проводилося попереднє лікування безпліддя, якими методами. Після цього, проводиться уважний огляд жінки, а також призначаються такі дослідження як:

  1. Загальноклінічні методи. Аналіз крові, сечі, біохімічне дослідження, цитологічне дослідження шийки матки, бактеріоскопічне і бактеріологічне дослідження для виключення запального процесу в організмі жінки.
  2. Дослідження гормонального профілю по крові.
  3. Ультразвукове дослідження органів малого тазу.
  4. Також при необхідності перевіряють прохідність маткових труб.

На підставі даних цих досліджень доктор може судити про безпліддя, його причини та запропонувати ефективний метод лікування.

Безпліддя у жінок

Способи лікування жіночого безпліддя

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

Залежно від різновиду безпліддя можуть застосовуватися різні методи корекції.

При матковому факторі безпліддя можуть бути використані методи оперативних технологій (гістероскопія, лапароскопія).

При терапії інфекційних захворювань застосовують антибактеріальну терапію, протизапальні засоби.

Метод лікування психогенного безпліддя - психотерапія.

При чоловічому факторі безпліддя лікар андролог проведе необхідні обстеження, виявить причину та призначить лікування.

Також можуть використовуватися допоміжні репродуктивні технології, до яких відносять:

ЕКО (екстракорпоральне запліднення). Це один з найбільш ефективних і популярних методів. Запліднення яйцеклітини відбувається в лабораторних умовах, після чого отриманий ембріон переноситься в порожнину матки жінки.

Инсеминация. Це введення сперматозоїдів в порожнину матки. Зазвичай використовується при чоловічому безплідді.

Індукція овуляції. Використовується при ендокринному жіночому факторі безпліддя, який супроводжується порушенням овуляції. Призначаються медикаменти, які викликають ріст домінантного фолікула і овуляції.

За допомогою таких методів кожна жінка зможе завагітніти, виносити і народити здорову дитину.

Профілактика безпліддя у жінок

Щоб попередити розвиток такої важкої патології важливо дотримуватися деяких принципів:

Відмова від раннього початку статевого життя.

Постійний партнер і регулярне сексуальне життя.

Своєчасна діагностика і повне лікування будь-яких захворювань органів малого тазу.

Використання засобів для захисту від хвороб, які передаються статевим шляхом.

Відмова від алкоголю і куріння.

Регулярне відвідування гінеколога з повним обстеженням.

Тільки дотримуючись таких рекомендацій можна зберегти репродуктивну функцію і не стикатися з проблемою безпліддя.

Безпліддя - це важка психологічна проблема багатьох подружніх пар. Але важливо пам'ятати, щоб така патологія добре піддається лікуванню. Лише за такої постановки правильного діагнозу, визначення виду проблеми, можна підібрати ефективну корекцію. Фахівці нашої клініки проведуть необхідну діагностику, призначать якісне лікування після чого у вашій родині настане така довгоочікувана вагітність.

Відео 2024 на тему: Безпліддя та кому потрібен репродуктолог

Кому саме потрібен репродуктолог дивиться у інтерв'ю, на це та інші питання про безпліддя відповідає лікар вищої кваліфікаційної категорії, кандидат медичних наук, акушер-гінеколог, репродуктолог клініки Ісіда - Аліпова Наталія Федорівна.

Запис на прийом до лікаря-репродуктолога

Якщо Вам потрібна консультація з приводу безпліддя, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером: +38-097-455-88-11

або заповніть заявку на сайті.

Також можливо задати своє запитання щодо безпліддя на спеціально створеній для цього сторінці.

 

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко

ЗАПИС НА ПРИЙОМ ДО ЛІКАРА

Статті