ЕКЗ або екстракорпоральне запліднення - це допоміжна репродуктивна технологія (ДРТ) при якій запліднення відбувається поза організмом майбутньої мами.
Зміст
- Принцип процедури донації яйцеклітини
- Наслідки і ризики для донорів
- Эффективность донации яйцеклеток
- Відео про лікування безпліддя у 2024 році
Донація яйцеклітини - це один з популярних методів допоміжних репродуктивних технологій. Застосовується коли яєчники з різних на те причин не продукують якісні яйцеклітини. Також може використовуватися при багаторазових невдалих спробах запліднення або коли є ризик розвитку спадкової патології.
Принцип процедури донації яйцеклітини
Перед тим як провести донацію яйцеклітини, проводяться такі заходи:
Підбирається донор яйцеклітини максимально відповідний фенотипічно. Він проходить всебічне обстеження (загальноклінічне, а також генетичне), консультується у гінеколога та репродуктолога.
Проводиться курс гормональної терапії для синхронізації менструальних циклів донора і реципієнта. За допомогою препаратів можна добитися суперовуляції, тобто отримання більшої кількості яйцеклітин. А жінці-реципієнту проводять курс терапії для підготовки ендометрія матки.
Після підготовчих етапів приступають до проведення донації. У донора, шляхом трансвагінальної пункції фолікулів яєчників витягуються яйцеклітини. У майбутнього батька проводиться спермограма, і відбираються найрухливіші сперматозоїди. У лабораторних умовах відбувається запліднення, а отримані ембріони культивуються протягом 5-7 днів, після чого один ембріон переноситься в матку жінки-реципієнта (всі інші заморожуються і надійно зберігаються в ембріолабораторії).
Наслідки і ризики для донорів
Наслідки після пункції яєчників у донорів виникають рідко. При перших симптомах виникнення місцевих реакцій на введення гормональних засобів або погіршення загального стану донора, лікар відразу ж коригує проблему.
Для жінки-реципієнта ризики знижені максимально. Тому як підбір і обстеження донора проводиться дуже ретельно. Ускладнення після проведення хірургічного втручання виникають вкрай рідко.
Ефективність донації яйцеклітин
Перед тим як провести донацію яйцеклітин та імплантацію їх в матку, проводиться тривала підготовка донора і пацієнта під контролем медичного персоналу. Його ефективність досягає 75%, в порівнянні з класичним ЕКО. Показник досить високий, тому як при донації використовуються тільки здорові яйцеклітини з високим імплантаційним потенціалом.
У деяких випадках жіноче безпліддя пов'язане з незворотними порушеннями в процесі вироблення життєздатних яйцеклітин. У таких випадках може допомогти завагітніти тільки екстракорпоральне запліднення з донацією яйцеклітин. Метод якісний, ефективний, доступний та безпечний.
Ознайомтеся детальніше про донацію яйцеклітини - медичні показання, етична коректність, юридична безпека.
Відео про лікування безпліддя у 2024 році
Про сучасне лікування безпліддя у 2024 році і про те, кому саме потрібен репродуктолог, дивіться в інтерв'ю з лікарем вищої кваліфікаційної категорії, кандидатом медичних наук, акушером-гінекологом, репродуктологом клініки Ісіда – Аліповою Наталією Федорівною.
Запис на прийом до репродуктолога
Якщо Вам потрібна донація яйцеклітини, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря-репродуктолога в клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером: +38-097-455-88-11
або заповніть заявку на сайті.
Також можливо задати своє запитання щодо донації яйцеклитин на спеціально створеній для цього сторінці.