Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

У пошуках Мері Поппінс

Вимог до маминої помічниці дуже багато, але найголовніше – це спільність поглядів на життя. Адже няня неминуче стає близькою людиною для всієї родини.

Ключові моменти

Яка допомога вам потрібна? Перше питання, яке має вирішити для себе сімейна пара: чи це буде помічниця, яка стане проводити з малюком лише кілька годин на день, чи жінка, яка постійно живе у вашому будинку.

Вік, зовнішній вигляд та сімейний стан няні теж необхідно обговорити та прийняти загальне рішення до того, як розпочнуться співбесіди.

Алгоритм пошуку може бути різним. Комусь зручніше звернутися до агентства, хтось більше довіряє форумам, хтось – досвіду знайомих та рекомендацій. Важливо врахувати: захоплені відгуки друзів про перевірену няньку ще не означають, що ця людина гармонійно впишеться у Вашу родину. Слухайте насамперед себе!

Особисте спілкування – найважливіший етап під час виборів. Мама має відчути, чи є між нею і нянею психологічна сумісність чи ні, і лише потім знайомити її з дитиною.

Список питань майбутній няні розумно скласти заздалегідь. Має сенс поцікавитись, які кроки вона зробить у разі хвороби, непослуху, конфлікту зі своїм підопічним. Також варто придивитися до майбутньої співробітниці як до особистості. Крім анкетних даних та стандартних питань про досвід роботи та любов до дітей, поговоріть про речі, які важливі саме для вас. Це може бути питання етики, релігійності.

Спільна думка – запорука майбутнього комфортного співробітництва. Деякі батьки головним критерієм відбору роблять повну покору. Але замість того, щоб стежити за кожним кроком няні та перевиховувати на свій лад сторонню дорослу людину, краще витратити більше зусиль на пошук і запросити няню, яка дотримуватиметься тих самих поглядів на виховний процес, що й Ви.

Няні різні потрібні...

Необхідні навички можуть змінюватись в залежності від віку дитини.

Няні різні потрібні

Няня-лікар

Медична освіта особливо актуальна в ранній період, коли малюк особливо вразливий. Постійний нагляд досвідченого педіатра, напевно, знадобиться недоношеним діткам, а також малюкам з вродженими недугами. На няню з дипломом медика так само варто звернути увагу сім'ям, які живуть за містом, особливо якщо інфраструктура котеджного містечка не передбачає медичний центр з педіатричним відділенням. При цьому важливо відзначити, що роль дорослого, який доглядає крихту, не зводиться до забезпечення фізичного здоров'я. Він повинен бути дуже уважним до потреб дитини, не залишати поза увагою сигнали, які подає маленька людина. Все це сприятиме гармонійному розвитку особистості.

Няня-педагог

Після року велику увагу потрібно приділяти розвитку пізнавальних здібностей малюка, адже він активно навчатиметься всьому: освоюватиме простір, доглядатиме за собою, робитиме перші кроки у спілкуванні з однолітками. Тому добре, якщо у претендентки на роль другої мами буде педагогічна чи психологічна освіта. Вихователька повинна чітко розуміти особливості дитини віком від 1 до 3 років. Поряд із увагою до базових потреб малюка, актуальні питання дисципліни. Няня має бути авторитетом для юного дослідника, вміти грамотно і послідовно вибудувати систему заборон, позначити певні рамки, які потрібні для безпеки малюка.

У міру дорослішання актуальними стануть іноземні мови, розвиток навичок читання, письма та малювання, музичні заняття. Дитині знадобиться швидше гувернантка, ніж нянька.

Няня-«бабуся»

Добре ставлення до дитини іноді виявляється важливішим, ніж десяток дипломів про вищу освіту та сотня приємних рекомендацій. Досвід, накопичений у процесі виховання власних дітей, життєва мудрість, щира любов до малюка – цього не дають університети! Разом з тим, літня дама, чия манера поведінки нагадує бабусю, що любить, може розбалувати дитину, дозволяючи розваги в обхід батьківських заборон. Тому не зайве нагадати про важливість послідовного виховання, узгоджених дій батька, матері, няньки. Якщо у няні та кожного члена сім'ї свої вимоги та свій стиль спілкування з дитиною, малюк просто розгубиться і почуватиметься невпевнено.

Вибір няні – дуже відповідальний крок, оскільки «карусель» няньок, що постійно чергуються, не піде на користь малюку. Особливо важливо, щоб на першому році життя біля малюка була постійна людина, що доглядає. У малюка повинні скластися з ним довірчі стосунки, і цей перший досвід зумовить все життя. Від нього залежатиме вміння будувати близькі стосунки надалі. Тому ISIDA проводить семінар для майбутніх батьків, який так і називається: Як вибрати няню.

Повага - найнадійніша основа відносин між батьками, їх спадкоємцем та нянею. Ваша помічниця має бути авторитетом для малюка та шановним педагогом для Вас. У свою чергу, няня має поважати дитину як особистість.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.