Вагітність влітку буде комфортною, якщо виконувати прості, але дуже важливі рекомендації.
Пильнуйте за самопочуттям
Чекаючи на малюка, жінки дуже вразливо реагують на стан навколишнього середовища, зокрема й на літню спеку.
Профілактичні заходи. Неспішний променад у парку або у власному саду – найкращий релакс для майбутньої матусі. Для прогулянки оптимальний ранковий і вечірній час. Якщо знадобиться вийти вдень, від палючих сонячних променів захистить головний убір. Одяг має бути легким, із натуральних тканин. У спеку можна приймати прохолодний душ або ванну, температура води – 37°С.
Важливо! Швидка втомлюваність, задишка й легке запаморочення можуть бути проявами не лише перегріву, це може бути підвищений тиск у вагітних. Цей показник потрібно відстежувати особливо ретельно. Якщо у Вас виникли перелічені вище симптоми, необхідно звернутися до особистого лікаря, який виміряє тиск і дасть рекомендації.
Уникайте зневоднення
Достатня кількість води – найважливіша умова для нормальної роботи організму, і влітку потреба у питві для майбутніх мам стає особливо відчутною.
Профілактичні заходи. За добу рекомендується випивати до 2,5 л рідини. Чудово підійдуть охолоджені трав’яні чаї, куди можна додати сік лимона. Які саме трави використовувати, порадить Ваш особистий лікар – підбір індивідуальний. Варто уникати газованих напоїв. Не рекомендовано також пити каву частіше ніж раз на день.
Важливо! Добову норму краще випивати маленькими порціями. Рівномірне підтримання водного балансу допоможе уникнути гострих нападів спраги, занадто великої кількості рідини та різкого навантаження на нирки.
Контролюйте навантаження на ноги
Збільшення об’єму циркулюючої крові, навантаження на венозні клапани, тиск вагітної матки на венозні судини – сукупність цих чинників може призвести до появи у вагітних варикозного розширення вен. А літня спека ще й посилить прояви цього захворювання.
Профілактичні заходи. Чергуйте помірні рухові навантаження та розслаблення. Під час відпочинку піднімайте ноги трохи вище за рівень тіла, наприклад, кладіть на подушку. Уникнути набряклості допоможуть легкий масаж ніг після прогулянок і крем, який Вам порекомендує особистий лікар.
Важливо! Ознаки варикозного розширення вен – важкість у ногах, набряки, венозні вузли – потребують обов’язкової консультації у фахівця. Найімовірніше, лікар порадить одягати спеціальний компресійний трикотаж. За наявності серйозних змін у роботі судин знадобиться консультація фахівця-флеболога.
Збалансуйте раціон
Улітку організму не потрібно витрачати енергію на те, щоб зігрітися, і апетит природно зменшується. Здається, ніби саме час перейти виключно на сезонні овочі та фрукти. Однак мамі й дитині потрібні поживні речовини в повному наборі.
Профілактичні заходи. Слід пам’ятати, що вагітним також необхідні продукти, що містять незамінні білки, важливі макроелементи. Тому, крім овочів і фруктів, у щоденному раціоні майбутньої мами мають бути м’ясо, риба та кисломолочні нежирні продукти.
Важливо! Саме у спекотний період особливу увагу слід приділяти правильному зберіганню молочних та інших швидкопсувних продуктів, щоб уникнути кишкових інфекцій та розладів роботи травної системи.
Уникайте набряків
Набряклість – нерідке явище під час вагітності. Щоб не посилювати цей стан, контролюйте споживання солі, оскільки її надлишок призводить до затримання води в організмі. Про радикальну відмову від солоного не йдеться, оскільки різка нестача цієї речовини може порушити баланс і призвести до тих самих набряків.
Профілактичні заходи. Складаючи меню, за можливості уникайте готових продуктів. Не лише в ковбасах і твердих сирах, а й у хлібі промислового виробництва міститься багато солі, яку ми часто-густо не помічаємо.
Важливо! Якщо з’явиться помітна набряклість на обличчі, руках і ногах, обов’язково зверніться до Вашого особистого лікаря. Адже такий стан може бути наслідком проблем у роботі, наприклад, серцево-судинної системи, печінки, нирок.
Щоб почуватися влітку здоровою, отримати заряд енергії та гарного настрою, вагітній слід звернути увагу на ці важливі моменти.
Виникли запитання? Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми охоче відповімо на них. Або поставте нам своє запитання на нашому сайті й неодмінно отримаєте на нього відповідь.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.