Немовля потребує особливої уваги, адже його організм ще дуже слабкий. Щоб запобігти можливим проблемам зі здоров'ям малюка і допомогти мамі освоїтися з доглядом за ним, існує патронаж.
Група підтримки
Як правило, фахівець ISIDA відвідує новонародженого в перші дві доби після виписки з пологового будинку. У цьому критичному періоді, при переході від внутрішньоутробного життя до позаутробного, малюк має особливу потребу в медичному супроводі. Лікарі допомагають дитині адаптуватися до умов існування поза організмом мами, тому активне спостереження за новонародженим необхідне протягом перших тижнів його життя, а також по поверненню додому з пологового будинку (якщо малюк перебував під контролем лікарів у клініці більш тривалий час). Завдання медичного персоналу – вчасно побачити і оцінити тривожні симптоми можливих розладів життєво-важливих функцій, забезпечити супровід правильного годування малюка і навчити маму доглядати за ним.
Догляд за правилами
Лікар ретельно огляне крихітку, щоб виключити наявність вроджених аномалій та вад. А також зверне увагу мами на важливі моменти догляду за дитиною.
- Природне вигодовування – запорука успішного розвитку дитини і профілактика можливих проблем зі здоров'ям. Тому так важливо переконатися в тому, що малюк прикладається до грудей правильно, а у мами достатньо молока.
- Гігієна. Миття рук – простий і надійний запобіжний захід при догляді за новонародженим і цим не варто нехтувати. Під час патронажу лікар дасть рекомендації і допоможе розібратися з нюансами гігієни.
- Температурний режим. У немовлят ще недосконалі механізми терморегуляції, і при низьких температурах вони швидко втрачають тепло, що може призвести до порушення життєво-важливих функцій. Щоб підтримувати постійну температуру тіла, дитині потрібні комфортні умови, і їх треба забезпечити вдома. Особливо важливо це для дітей з малою масою тіла. Рекомендації щодо оптимального температурного режиму дасть педіатр на первинному патронажі.
- Емоційний контакт. З самого раннього віку людина, як істота соціальна, потребує не тільки фізичного, а й душевного тепла. Під час відвідування лыкар обов'язково ознайомить молодих батьків з особливостями спілкування з новонародженим.
Важливо знати!
Також медичний працівник навчає маму таким правилам як догляд за пупковою ранкою і шкірою немовляти, розповідає про графік вакцинації та інших профілактичні заходи – наприклад, про попередження рахіту. Звичайно, вона повинна знати і про симптоми, які небезпечні для малюка. Негайно звернутися до лікаря необхідно при різкій зміні температури тіла і забарвлення шкіри, порушення дихання, зниження рухової активності, судомах.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.