Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Як правильно доглядати за немовлям (відео) – розповідь лікаря клініки ISIDA

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко

Як правильно доглядати за немовлям? Що потрібно новонародженому в перший місяць життя? Ці запитання завжди хвилюють і майбутніх, і молодих батьків.

«Найголовніше для новонародженого – це годування. Найкраща їжа для дитини в перший місяць життя – це грудне молоко. По можливості годувати дитину треба тільки грудним молоком і на вимогу. Це означає, що малюк сам визначає, як часто він буде їсти. Буває, хоч і дуже рідко, що він не може сам «організувати» режим годування. В такому випадку годувати новонародженого треба кожні 2-3 години», – розповідає Крепак Марія Сергіївна, лікар-педіатр.

Як часто і як міняти підгузок немовляті

Друге за значимістю питання в житті новонародженої дитини – це зміна підгузків. Дитина їсть через кожні 2-3 години, і підгузок треба змінювати з таким же інтервалом. Тобто здорова дитина, яка споживає достатню кількість молока, вимагає 6-8 підгузків на день. А може, й більше. Це для батьків надзвичайно важлива інформація, бо цей показник свідчить про те, що новонароджений отримує достатню кількість їжі. Підгузки краще міняти частіше, щоб уникнути небажаних проявів на шкірі новонародженого.

Під час кожної зміни підгузка дитину треба підмити проточною водою або можна скористатися вологою серветкою. Після цього слід просушити складочки шкіри дитини і дати їй деякий час побути без підгузка. Потім можна знову одягти підгузок.

Як одягати підгузок на новонародженого

Дуже важливо правильно одягати підгузок на новонародженого. Ділянка пупка повинна бути вільна, до пупкової ранки повинен бути постійний доступ повітря, щоб вона підсихала і гоїлася. Для цього можна підігнути підгузок. Так треба робити, допоки пупок не заживе повністю. Коли це станеться, скаже лікар. Самостійно батьки такого рішення не приймають.

Після пологів у дитини на місці пупка є невелика частина пуповини. З нею нічого робити не треба. Весь час, поки є пуповинний залишок або волога пупкова ранка, цю ділянку не закривають підгузком.

Коли, як часто і як купати новонародженого

Купати новонародженого можна тоді, коли відділяється пуповинний залишок і заживає пупкова ранка. І краще після огляду педіатра. Краще, щоб у цей відповідальний момент біля мами був ще хтось, хто допоможе в разі необхідності.

У перший місяць життя малюка треба купати в простій воді – без додавання мила, трав і антисептичних засобів. Іноді, якщо є сумніви в якості проточної води або ж пупкова ранка не зажила остаточно, можна купати дитину в кип'яченій воді.

Купати дитину з милом або шампунем на першому місяці життя треба не частіше одного разу на тиждень. Мило можна використовувати в тому випадку, якщо при зміні підгузка недостатньо лише води для видалення забруднень.

Якщо новонародженого ще не можна купати, складочки шкіри треба протирати змоченим у теплій воді ватним спонжем. Потім шкіру треба просушити м'якою тканинною серветкою та змастити олійкою на натуральній основі, що не містить мінеральних домішок.

Як доглядати за носиком новонародженого

Щоранку необхідно здійснювати туалет обличчя: протирати змоченим у теплій воді ватним спонжем личко і просушувати м'якою тканинною серветкою.

Найголовніший принцип догляду за носиком малюка – це правильний мікроклімат у приміщенні, тобто температура 22 градуси і вологість 50-60 %. У разі недостатньої вологості в приміщенні треба використовувати ізотонічний сольовий розчин будь-якого виробника. Можна використовувати фізрозчин, але обов'язково в краплях. Спреї до трьох місяців використовувати не можна. Після закапування слід зробити з вати турунду і викручувальними рухами прочистити кожну ніздрю. Якщо це не вдається зробити, треба закрапати ще раз.

Читайте також статті:

Догляд за новонародженим.

Токсична еритема новонароджених: чи варто її боятися .

Читайте також про умови надання педіатричної допомоги дитині в клініці ISIDA на нашій сторінці Здоров'я дитини.

Ви перебуваєте в пошуку клініки, якій можна довірити здоров'я своєї дитини? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте своєзапитанняза допомогою спеціальної форми.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.

Програми, пов'язані зі здоров'ям дітей Ціни на педіатричні комплексні пакети

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко