Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Акушер-гінеколог Сергій Мухін розповідає про періоди пологів

Сергій Мухін, акушер-гінеколог клініки ISIDA, впевнений в тому, що страх перед пологами надає досить сильний вплив на перебіг родового процесу.

«Щоб перестати боятися пологів, потрібно готуватися до цього найважливішого події протягом всієї вагітності. Страх перед пологами накладає досить великий відбиток на перебіг процесу і затуляє ту радість від появи малюка на світ, до якої мама готувалася все 9 місяців вагітності. Чим більше інформації про протікання родового процесу ви будете мати, тим спокійніше ви будете. Тому не шкодуйте часу на підготовку до пологів », - каже Сергій Мухін . І розповідає про особливості перебігу різних періодів пологів.

Передчасні пологи - це пологи, які виникають в період з 22-ої до 36-го тижня і 6 днів включно. Передчасні пологи - це патологічні пологи, які несуть загрозу перш за все для дитини. І чим менше термін вагітності, чим більше небезпека.

Термінові пологи - це пологи, які відбуваються в період з 37-ї по 42-й тиждень вагітності.

Запізнілі пологи - це пологи, які відбуваються після 42-го тижня вагітності.

Якщо в період з 37-ї по 42-й тиждень включно починають турбувати болі внизу живота, не потрібно лякатися. Ці болі називають помилковими переймами або провісниками пологів. Вони виникають, тому що ваш організм починає готуватися до пологів. Такі болі, як правило, бувають нерегулярно. Найчастіше вони виникають або внизу живота, або в області попереку і носять стабільно-ниючий характер. Передвісники пологів в якійсь мірі нагадують болю перед менструацією. Як зрозуміти, що скоро почнуться пологи?

Головна відмінність провісників пологів від родових сутичок - у відсутності чітких характеристик, якими характеризується початок родової діяльності. Скільки тривають передвісники пологів? Початком пологів можна вважати переймоподібні болі внизу живота, які турбують з періодичністю одна сутичка - не рідше ніж кожні 10 хвилин. Родова діяльність завжди прогресує, тобто сутички стають довшими, частіше і болючіше. Саме таким чином жінка вступає в перший період пологів.

Перший період пологів найтриваліший, триває він у вперше жінок, які народжують до 18 годин. У жінок, які народжують повторно, цей період може тривати 9-12 годин. З появою регулярних сутичок починаються структурні зміни в шийці матки і її розкриття. Шийка матки розм'якшується, згладжується і це призводить до розкриття маткового зіву.

Перший період пологів можна розділити на дві великі фази. Це неактивна і активна фази. неактивна фаза - це процес становлення родової діяльності, в цьому періоді сутички ще не дуже хворобливі. Ця фаза триває до 8 годин або до відкриття маткового зіву на 3-4 см. З цього моменту починається активна фаза першого періоду роду. Його основна характеристика - це активне відкриття маткового зіва.

У вперше жінок, які народжують матка відкривається зі швидкістю приблизно 8 мм на годину, у повторно народжують - 1-1,2 см на годину.

Оцінку відкриття маточного зіва проводить доктор кожні 4 години за допомогою вагінального огляду. Під час цього огляду оцінюється швидкість відкриття маточного зіва, структурні зміни шийки матки і швидкість просування голівки дитини по родовому каналу. Закінченням першого періоду пологів вважається розкриття маткового зіву до 10 см.

Відходження навколоплідних вод відбувається приблизно в середині першого періоду пологів. Навколоплідні води надають м'який вплив на розкриття маткового зіву. Вклинюючись в цервікальний на канал, вони згладжують і відкривають шийку матки. При відкритті маткового зіва до 6-8 см, навколоплідні води виливаються самостійно або ставиться питання про розтин навколоплідних вод. Це потрібно, щоб не гальмувати подальший розвиток родової діяльності. Рішення про те, проколювати чи навколоплідний міхур, приймає лікар, але проводиться тільки за згодою породіллі.

Іноді відбувається допологове вилиття навколоплідних вод ще до початку пологової діяльності. Це не є патологією, оптимальним варіантом подальшого ведення пологів є вибір очікувальну тактики. Як показує практика, після передчасного вилиття навколоплідних вод, родова діяльність у 75% жінок починається самостійно протягом 12 годин, у 75% - протягом доби. І лише у 5% жінок родова діяльність починається за допомогою медикаментів.

Важливо! При розтині навколоплідних вод порожнину матки починає «спілкуватися» з зовнішнім середовищем, тому в цілях профілактики інфекційних ускладнень через 18 годин після виливання навколоплідних вод починається профілактична антибактеріальна терапія. Це робиться, щоб негативна мікрофлора, яка може спостерігатися в піхву у жінки, не зробила негативного впливу на перебіг пологів і здоров'я дитини.

Нерідко мами задаються питанням про те, чи може дитина на тлі передчасного вилиття вод відчувати брак в кисні і навіть задихнутися. Відповідаю: дитина не може задихнутися через передчасного вилиття навколоплідних вод, так як його легені до моменту народження не функціонують, забезпечення киснем відбувається з організму мами. Легкі дитини «згорнуті» і наповнені невеликою кількістю навколоплідних вод, яких у міру наближення моменту появи на світло, особливо в потужній періоді, стає все менше.

Під час пологів під впливом скорочення матки плацентарна майданчик зменшується, скорочується забезпечення дитини киснем. Перший вдих дитина робить завдяки різкому падінню парціального кисню і зростанню рівня вуглекислого газу. Це відчуття схоже на те, яке ми відчуваємо, занурюючись у воду і затримуючи дихання: в якийсь момент з'являється нестримне бажання зробити вдих. Те ж саме відбувається і з дитиною: йде активізація дихального центру, дитина робить перший вдих і ми чуємо довгоочікуваний радісний крик малюка.

Однак існують ситуації і стану, при яких малюк може загинути під час пологів, внутрішньоутробно. Тому під час пологів лікар здійснює моніторинг серцебиття плоду. Це основний показник самопочуття малюка по час пологів. Якщо є клінічні прояви гіпоксії плода, лікар приймає рішення про проведення операції кесарів розтин. Іноді приймається рішення про застосування вакууму. Але це - тема окремої і дуже непростої розмови.

Другий період пологів називається періодом вигнання дитини. У цьому періоді жінка приймає усвідомлене участь. Після відкриття маточного зіва голівка дитини вставляється в родові шляхи і починає тиснути на пряму кишку. До скорочень матки приєднується рефлекторне скорочення м'язів черевного преса, результатом яких є народження малюка.

Третім періодом пологів є період народження посліду. Це трапляється фізіологічно або за допомогою лікаря. Після народження дитини лікар чекає народження посліду 30 хвилин. Якщо це не відбувається, лікар проводить ручне відділення посліду.

Народження посліду відбувається за рахунок утворення заплацентарной гематоми. Після народження малюка обсяг матки зменшується, відбувається відшарування плаценти від внутрішньої стінки матки, порушується матковий плацентарний бар'єр і починається фізіологічне кровотеча, яке призводить до виділення посліду. Крововтрата вважається фізіологічної, зумовленої законами природи. Тим ні менш, втрата крові може негативно позначитися на здоров'ї жінки, яка вже в перші дні і тижні після пологів приймає на себе нелегкі клопоти по догляду за дитиною.

Зниження рівня гемоглобіну через втрату крові під час пологів може викликати запаморочення, загальну слабкість. Щоб уникнути цього, після того як пуповина перестала пульсувати, а малюка відокремили від пуповини і виклали на живіт мамі, жінці вводиться гормон окситоцин. Саме цього гормону зобов'язана жінка виникненням сутичок, а ударна зона доза окситоцину у вигляді ін'єкції призводить до скорочення матки без утворення гематоми. У цьому випадку рівень крові втрати значно нижче.

Активне ведення третього періоду пологів, тобто введення окситоцину, є ще і профілактикою такого нелегкого ускладнення пологів, як акушерське кровотеча.

Знеболювання пологів.

Існує кілька методик позбавлення жінки від страждань. Це знеболювання пологів, тобто зниження больових відчуттів за допомогою різних психо-фізичних технік (спеціальне дихання, масаж і т.д.). Знеболити пологи можна також за допомогою анестезії, тобто введення медикаментів, які повністю прибирають біль.

В даний час широко практикується епідуральна анестезія. Цей метод застосовується з 60-х років минулого століття і добре себе зарекомендував. Показанням для застосування цього методу є в першу чергу бажання жінки, іноді лікар рекомендує зробити «епідуралку» за медичними показаннями. У будь-якому випадку лікар, провідний пологи, обов'язково враховує поточну акушерську ситуацію.

Існують моменти, коли епідуральну анестезію ще небажано робити і навпаки, коли її вже небажано робити. У першому періоді пологів в неактивній фазі постановка епідуральної анестезії є небажаною, тому що це може знизити активність пологової діяльності. Епідуральна анестезія зазвичай застосовується в другій фазі першого періоду пологів.

Доведеним є також той факт, що епідуральна анестезія збільшує потужний період пологів, тому в потугах епідуральна анастезія не ставиться.

У клініці ISIDA для майбутніх мам регулярно проводяться семінари з підготовки до пологів, працює школа материнства. З боку клініки учасниками цих заходів є фахівці, що дають максимально докладну інформацію про пологи. На цих семінарах всі учасниці, майбутні мами, можуть поставити будь-яке їхнє питання і отримати вичерпну відповідь. Ласкаво просимо!

Пологи очима дитини

Питання про те, як почуває себе дитина під час пологів, активно досліджується. Однозначної відповіді на це питання, на мій погляд, немає. Є книга, яку я раджу всім майбутнім мамам, вона називається «280 днів до вашого народження або репортаж про те, що ви забули, перебуваючи в епіцентрі подій».

У будь-якому випадку, для дитини пологи - це досить потужна стресова ситуація. Але не потрібно забувати, що пологи, по суті, ініціюються самим ребенеом - він сам вирішує, коли готовий до пологів і ініціює цей процес. Природа-мати наділяє організм малюка приголомшливими фізіологічними можливостями для проходження всіх етапів пологів. Тому я схильний вважати, що під час пологів малюк не відчуває серйозних страждань.

Мені близька теорія про те, що під час сутичок малюки почувають не біль, а відчуття дискомфорту. Щось схоже на те, коли під час сну з боку спини вас хтось міцно-міцно обіймає і це відбувається періодично. Це може комусь подобатися, комусь ні. Але є думка, що під час пологів дитина відчуває не біль, а щось схоже на ці відчуття. Однозначно-стресовою ситуацією для малюка в момент народження є перехід з теплого маминого «басейну» з навколоплідних вод в повітряне середовище з температурою повітря близько 25 ° С Тому малюка відразу після появи на світло обсушують і викладають на живіт до мами - щоб заспокоївся і зігрівся.

Однозначної відповіді на питання, чи чує дитина щось під час пологів, також не існує. Безперечно те, що він чує голос мами і близьких людей під час вагітності, приблизно з 20-го тижня. Абсолютно однозначно також, що малюк чуйно реагує на серцебиття мами. Спокійний ритм її серця діє на малюка заспокійливо. Тому дотримуйтесь спокій під час вагітності і, по можливості - під час пологів і все буде добре!

Спеціально для тих, хто хоче знати про партнерські пологи якомога більше, ми створили добірку матеріалів на цю тему. В Підбірці матеріалів про партнерські пологи Ви знайдете активні лінки на відео-інтерв'ю з лікарями, на презентації-пам'ятки з найважливішою логічно структурованою інформацією і навіть цікаве інтерв'ю про пологи зі знаменитістю.

Про те, які саме обстеження потрібні і що робити, якщо все йде не зовсім так, як хочеться, розповідають лікарі клініки ISIDA в спеціально створеній для Вашої зручності добірці корисних матеріалів про підготовці до вагітності . Про умови спостереження вагітності в клініці ISIDA Ви можете дізнатися на нашій сторінці Програми по веденню вагітності .

Крім того, ви можете прочитати реальні розповіді мам про пологи в клініці ISIDA і зробити свої висновки:

Карина Таран: «Я була абсолютно спокійна, бо знала - народжувати їжу в клініку ISIDA» .

«Ми зробили це разом! »- розповідає про свої пологи в клініці ISIDA Дар'я Полторацька .

«Пологи - це чудове подія», - вважає Ліхолап Наташа < /a>.

«В ISIDA я відчувала себе королевою!» - розповідає про свої пологи в клініці ISIDA Ольга Фреймут .

«Я вдячна за три врятовані життя», - розповідає про пологи в клініці ISIDA Ірина Токар .

Вікторія Ивашкина: «Три моїх сина народилися в дивно сонячні дні ».

Ольга Островська: «Цей день був наповнений підтримкою близьких» .

Олександра Касперська: «Най-най перший погляд малюка був спрямований саме на мене ».

Ольга Сушицька: «Моя дочка з'явилася на світ напередодні мого дня народження і стала найкращим подарунком» .

Ірина Чайка: «Пологи в клініці ISIDA - це свято, навіть якщо це кесарів розтин».

Юлія Мамренко: «Пологи в клініці ISIDA надихають народжувати ще і ще ».

«Пологи в клініці ISIDA - це спокій », - переконана Катерина Шарай, мама трьох дітей .

«Коли народжувалися мої діти, в світі ставало тихо-тихо» ... .

«Мої перші пологи - це посмішка», - розповідає Христина Халапсус .

Пологи в клініці ISIDA - як це буває: розповідь Олени Кудрявцевої .

Ольга Фреймут розповіла про свій досвід пологів в ISIDA .

Бути мамою - значить вдихати щастя і видихати любов! , - героїня обкладинки журналу ISIDA Happy Moments Ольга Подпоріна, мама трьох чарівних дівчаток, ділиться своїм досвідом і враженнями про пологи в клініці ISIDA. Polohy v klinitsi ISIDA - yak tse buvaye: rozpovidʹ Oleny Kudryavtsevoyi .

Пологи - це коли ти готова цілувати всіх і осягнути неосяжне , - розповідь про пологи в клініці ISIDA Ольги Самусєвим.

«У вас хлопчик. Маленький. Дихає сам » - Ірина Журба, як ніхто, знає справжню цінність цих слів. Довгі роки вона йшла до заповітної мрії, переживаючи душевні і фізичні страждання. ISIDA стала її останнім і, як виявилося, щасливим шансом пізнати радість материнства. Сніжана: «Улюблений сказав: ми одружимося, і ти народиш мені дочку .

Пологи в клініці ISIDA - в чому їх особливість - розповідає Роксолана Малий.

Чи перебуваєте в пошуках клініки, фахівцям якої можна довірити поява на світ Вашого малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA: запишіться на консультацію, зателефонувавши за номером 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або задайте нам своє питання і ми обов'язково на нього відповімо.