Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Планування вагітності: 7 головних правил підготовки до народження малюка

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко

Наталія Мякота, акушер-гінеколог клініки ISIDA розповідає про планування вагітності, основні етапи цього найважливішого процесу і алгоритм дій у разі, якщо обстеження показали наявність проблем в організмі майбутньої мами.

Строго кажучи, підготовка до вагітності повинна починатися з народження дівчинки і тривати до моменту зачаття. Заняття фізкультурою, правильне харчування, відмова від шкідливих звичок і відповідальне ставлення до свого сексуального життя - ось основні етапи підготовки до народження здорового малюка.

Але на практиці, на жаль, під підготовкою до вагітності розуміється період від 6 до 3 місяців до планованого зачаття. Протягом цього часу майбутні батьки повинні відкоригувати свій спосіб життя, пройти необхідні обстеження, якщо знадобиться - курс лікування.

Важливо підкреслити, що в підготовці до вагітності в рівній мірі повинні брати участь як майбутня мама, так і майбутній батько дитини.

Про підготовку до вагітності чоловіка.

Сперматозоїди в організмі чоловіка оновлюються і повністю дозрівають протягом 72 днів. Тому за три місяці до планованого зачаття чоловікові необхідно відмовитися від шкідливих звичок. Потрібно також відмовитися від відвідування лазні і сауни, тому що сперматогенез страждає від перегрівання. І, звичайно ж, відмовитися від шкідливих звичок - куріння і зловживання алкоголем.

Про підготовку до вагітності жінки.

Плануючи вагітність, дуже важливо вибрати медичний заклад, фахівцям якого ви довірите спостереження за своєю вагітністю.

Ще до настання вагітності, лікар, провівши необхідні обстеження, скаже, на що саме вам потрібно звернути особливу увагу. У клініці ISIDA розроблений і успішно застосовується пакет "Планування вагітності", в який входять комплекси обстежень, необхідних на стадії підготовки до вагітності.

Почати потрібно з лікаря-гінеколога.

Доктор розпитає вас про ваш анамнез, подивиться на гінекологічному кріслі, візьме мазки, зробить ПАП-тест - дуже важливий аналіз для діагностики захворювань шийки матки. Обов'язково потрібно зробити УЗД органів малого таза, здати аналізи на інфекції, що передаються статевим шляхом і визначити групу крові та резус-фактор. Потрібно також здати аналізи на ВІЛ, сифіліс та гепатити В і С.

Інфекції, що передаються статевим шляхом, нерідко протікають без симптомів. Але запущені інфекції можуть дуже негативно вплинути на розвиток дитини. На щастя, статеві інфекції добре піддаються лікуванню, тому не варто сильно переживати, якщо аналізи покажуть наявність проблеми. Лікар призначить курс лікування, після проходження якого потрібно буде знову здати аналізи і повернутися до планування вагітності.

У ході підготовки до вагітності вам потрібно буде відвідати лікаря-терапевта. Він попросить вас здати кров і сечу на загальний і біохімічний аналізи. Необхідно також здати кров на цукор для виключення цукрового діабету. Лікар-терапевт дасть вам також напрямок на електрокардіограму, УЗД щитовидної залози. Для визначення функції щитовидної залози потрібно також здати кров на тиреотропний гормон. Рівень цього гормону має дуже велике значення для успішного зачаття і виношування вагітності. Якщо аналіз покаже, що рівень цього гормону вище або нижче норми, вам знадобиться консультація ендокринолога, який призначить вам препарат для нормалізації цього гормону.

Залежно від результатів аналізів лікар може направити вас на консультацію до вузьких спеціалістів. Наприклад, до кардіолога, гастроентеролога і так далі.

До настання вагітності дуже важливо вирішити всі проблеми з зубами. При виникненні будь-якої проблеми з зубами під час вагітності ви можете, звичайно, відвідати стоматолога, але важливо пам'ятати, що рентген під час вагітності під забороною. Саме тому лікарі-гінекологи так настійно рекомендують перевірити стан ротової порожнини ще до настання вагітності.

Контроль за вагою.

Для здорової і легкої вагітності дуже важлива вага майбутньої мами. І зайвий, і недостатня вага можуть погано вплинути на виношування вагітності. Тому дуже важливо правильно харчуватися. Ви повинні знати, що в середньому вагітна жінка за весь період вагітності набирає близько 10-13 кг. Це норма. Але якщо майбутня мама входить в вагітність з зайвий вагою плюс вона ще набере 10 кг, в результаті вийде досить велике навантаження на суглоби, на нижні кінцівки і в цілому на весь організм. Тому нормалізувати свою вагу необхідно ще до настання вагітності.

Щоб з'ясувати, чи потрібно вам схуднути або набрати вагу, потрібно з'ясувати свою ідеальну вагу. Це можна зробити за допомогою простої формули, яку дуже широко використовують доктора і фітнес-тренери. Ця формула була розроблена бельгійським вченим Адольфом Кетле, вона відома під назвою індекс маси тіла.

Щоб розрахувати індекс маси тіла, необхідно розділити свою вагу в кілограмах на ріст в метрах, зведений у квадрат. Величина, отримана після поділу, покаже індекс маси тіла і, відповідно, покаже, який у вас вага: нормальний, недостатній, надмірна.

Можливо, після підрахунку індексу маси тіла, вам знадобиться консультація дієтолога. Підкреслимо, що ця формула підходить тільки для дівчат, які не вагітні або знаходяться на самому початку свого становища. Якщо термін вашої вагітності вже досить великий, користуватися цією формулою не варто.

Консультація дієтолога потрібна також жінкам, які планують вагітність і які харчуються за особливою схемою. Це, наприклад вегетаріанці, вегани. До дієтолога потрібно також звернутися жінкам з ожирінням і пацієнткам, у яких було лікування ожиріння оперативним шляхом.

Про фізичних навантаженнях.

Помірні фізичні навантаження на стадії підготовки до вагітності дуже корисні. Однак професійний спорт пов'язаний з надмірним навантаженням на організм жінки, загрожує травмами. Нерідко жінка не знає, що вона вже вагітна і продовжує заняття спортом. Це може привести до негативних наслідків. Тому перед плануванням вагітності, тобто не пізніше, ніж за три місяці до зачаття необхідно зменшити фізичні навантаження. Це стосується в першу чергу професійних спортсменів.

Побачивши дві заповітні смужки на тесті, обов'язково повідомте про своє становище тренеру і запишіться на групові заняття для вагітних. Це може бути йога, пілатас, акваеробіка. Ці види фізичного навантаження дуже благотворно впливають на жіночий організм.

У процесі підготовки до вагітності необхідно відмовитися від шкідливих звичок. Причому від куріння потрібно відмовитися одномоментно. Всі розмови про те, що організм повинен поступово звикнути до відсутності нікотину, в даному випадку є обманом. Необхідно також відмовитися від алкоголю. У Великобританії було проведено дослідження, в ході якого було обстежено 17.000 жінок у віці від 29 до 39 років. Курці вагітніли в середньому на 22% рідше, ніж жінки, які не мають цієї шкідливої ​​звички. Крім того, дослідження показали, що у жінок, що палять вищий відсоток викиднів. Тому зверніть на це увагу і постарайтеся відмовитися від усього, що може негативно вплинути на розвиток вашого малюка.

Чи варто приймати вітаміни в період підготовки до вагітності?

Це питання хвилює практично всіх майбутніх мам. Існує дуже поважна організація, яка називається Міжнародна федерація акушерства і гінекології. Дослідженнями фахівців цієї організації користуються все гінекологи світу. Так ось: фахівці цієї федерації не наполягають на прийомі спеціальних вітамінних комплексів до настання вагітності.

Про те, які саме обстеження потрібні і що робити, коли все йде не зовсім так, як хочеться, розповідають лікарі клініки ISIDA в спеціально створеній для Вашої зручності добірці корисних матеріалів про підготовці до вагітності .

Про умови спостереження вагітності в клініці ISIDA Ви можете дізнатися на нашій сторінці Програми по веденню вагітності .

Чи перебуваєте в пошуках клініки, фахівцям якої можна довірити поява на світ Вашого малюка? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA: запишіться на консультацію, зателефонувавши за номером 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або задайте нам своє питання і ми обов'язково на нього відповімо.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.

Пологовий, у якому безпечно: ISIDA Медмістечко