Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:
«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:
А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.
Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.
Вагітність - прекрасний і надзвичайно відповідальний період в житті майбутньої мами. Акушер-гінеколог Сергій Мухін розповідає про важливі корективи, які вагітність вносить в образ життя.
Дитина постійно розвивається і росте! Це вимагає істотних змін в роботі всього організму майбутньої мами. Перш за все, відбувається складна гормональна перебудова, зокрема збільшується секреція гормону прогестерону. Він необхідний для підтримки і нормального розвитку вагітності. Але, в той же час прогестерон впливає і на м'язи шлунку і кишечника, гальмує переварювання їжі, що може призводити до нудоти, печії, запорів. Прогестерон також відповідає за «примхи смаку»: сьогодні майбутній мамі хочеться полуниці посеред ночі, а завтра – суші на сніданок. Разом з цим підвищується навантаження на імунну, серцево-судинну системи, змінюється навіть склад крові!
З вагітністю пов'язано багато забобонів. Це відбувається через страх перед невідомим і нестачу інформації. Насправді, більшість забобонів (наприклад, про те, що не можна обирати ім'я для немовляти і купувати дитячі речі) – вигадка. Порадьтеся зі своїм лікарем, почитайте книги, які він порекомендує, – і всі сумніви розвіються. Лікар також порадить необхідні обстеження. Слід дотримуватися всіх рекомендацій, наприклад, деякі аналізи слід здавати вранці натщесерце (це забезпечить точний результат). Якщо знадобляться огляди терапевта, дієтолога, ендокринолога, окуліста та інших вузьких фахівців – в ISIDA пройти такий огляд можна без черг і в одному місці!
СПОРТ
Фізична активність зараз зовсім не завадить! Оберіть спокійні і нетравматичні види спорту, які вам подобаються: плавайте в басейні, відвідуйте заняття йогою, пілатесом або шейпінгом для майбутніх мам. Кваліфікований інструктор підбере рівень складності, який відповідає вашому стану і фізичним можливостям. Спеціальні вправи для майбутніх мам важливі ще й тому, що вони тренують відповідні м'язи, які будуть задіяні під час пологів, допомагають розслабитися, зняти біль в спині і суглобах. На заняттях вчать правильно дихати – в процесі пологів це дозволить зменшити біль і напругу. Плавання і аквафітнес – просто ідеальні види спорту для вагітної. У воді на людину майже не впливає гравітація, дозволяє розвантажити ноги, спину і, зокрема, поперек. Крім того, під час плавання, коли ми долаємо силу опору води, відбувається своєрідний масаж усього тіла – це допомагає шкірі залишатися пружною і еластичною. Зрештою, просто гуляйте в парках, на природі. Свіже повітря – життєво необхідна база для гарного самопочуття майбутньої мами і малюка всередині!
ХАРЧУВАННЯ
Вагітна повинна їсти за двох – це стереотип, який не має нічого спільного з реальними потребами майбутньої мами і малюка! Справа не в кількості, а в якості – адже все, що ви їсте, потрапляє і до дитини. Тому, основа меню – здорова їжа.
Слід враховувати раціональне поєднання продуктів. Овочі, фрукти і ягоди слід комбінувати з білками (м'ясом, морськими і молочними), а також зі складними вуглеводами (кашами, хлібом, пастою). А ось білки і вуглеводи (каша і м'ясо) – невдале поєднання. Під час вагітності зростають потреби в деяких вітамінах і мінералах. Зокрема, для забезпечення організму кальцієм, необхідні молочні продукти; йодом – морська риба, водорості, фейхоа; цинком – креветки, волоські горіхи, фундук, гарбузове насіння; кислотами омега-3 – жирна риба, масло льону. Від продуктів з консервантами і важкої їжі слід відмовитися, а випічку з білого борошна та солодощі – обмежити. Оптимально тушкувати, запікати, готувати на пару.
СПОСІБ ЖИТТЯ
Головне, про що потрібно пам'ятати: вагітність – це не хвороба. Майбутня мама може вести активний спосіб життя. Разом з тим, треба враховувати медичні протипоказання і суб'єктивні відчуття. Всі заборони лікар робить тільки заради здоров'я мами і малюка. Слід прислухатися і до своїх бажань. Якщо вам хочеться прилягти вдень – зробіть це: потреба в сні і відпочинку в цей час зростає. Якщо ж самопочуття дозволяє, вагітна може подорожувати, займатися улюбленою справою, працювати. Інтимні відносини при нормальному перебігу вагітності дозволені на будь-якому терміні: і на початку, і перед пологами. Але якщо вас щось турбує, порадьтеся з лікарем.
Варто записатися на курси підготовки до пологів. Ви отримаєте багато практичної інформації, яка знадобиться під час вагітності, пологів і перших місяців життя дитини. Якщо ви плануєте народжувати з чоловіком, є сенс відвідувати курси разом. І найголовніше: наповнюйте своє життя приємними враженнями та емоціями.
Зустрічі з друзями, концерти, арт-курси – все, що приносить вам задоволення, буде корисним і для малюка. Перші місяці вагітності дуже важливі: в цей час закладаються всі органи і системи дитини. Не відкладайте візит до лікаря!
Пацієнтки ISIDA під час вагітності *:
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.