«Думайте позитивно!» – подібна порада звучить звідусіль. То що ж – ми маємо весь час усміхатися, відчуваючи нескінченне щастя? На жаль, чарівної палички, здатної забрати з життя весь негатив, не існує. Важливо зрозуміти інше: позитивне мислення – це особистий вибір, філософська позиція, завдяки якій можна побачити позитивні моменти у будь-якій життєвій ситуації.
Робота над собою
Можна вміло носити маску оптимізму, а в думках – вдаватися до самобичування, плекати образи, ревнувати, заздрити, зловтішатися… Як змінити ситуацію? Якщо ми хочемо, щоб паросток позитивного мислення пустив коріння, потрібно кинути насіння у підготовлений ґрунт.А ще необхідно знищити «бур'яни»:невіра в силу позитивного мислення; заперечення проблем, уникнення реальності, пасивність; Негативні емоції, які позбавляють сил і енергії; Зацикленість на минулому.
Ми самі обираємо, як реагувати на ту чи іншу подію. Пам'ятаєте відомий приклад про те, що оптиміст бачить склянку наполовину повною, а песиміст – напівпорожньою? Перед подібним вибором ми опиняємось щодня. Отже, треба схилятися до позитивного оцінювання. Розбив склянку – на щастя, забруднив одяг на вулиці – до грошей, сильно забруднився – до великих грошей, дощ – чудово, буде веселка!
Насамперед важлива установка: адже як себе налаштуєш, так і житимеш. І що раніше буде засвоєно це правило, то швидше вдасться реалізувати свої мрії. Кожна людина може змінитися, незалежно від віку та «ступеня негативізму». Для цього потрібно позбавитися багатьох шкідливих звичок: потреби скаржитися на життя, обговорювати інших, заздрити, шукати винних, вважати себе невдачливим і негідним.
Діюємо!
Назавжди розлучитися з песимізмом і вибрати шлях доброзичливої, легкої, веселої людини допоможуть прості вправи. Внаслідок щоденної практики мозок у буквальному значенні слова почне працювати по-іншому, формуючи нові нейронні ланцюжки, виробляючи нові звички. Отже…
1.Складіть список людей, яким ви можете подякувати за внесок у ваше життя – і подякуйте. Також записуйте події, з якими пов'язані радісні спогади; складайте перелік предметів у вашому будинку, які тішать погляд; природних явищ, що приємно хвилюють; чорт у своїй зовнішності, які вам самим симпатичні. І щодня поповнюйте ваші позитивні списки та перечитуйте їх.
2.Пам'ятайте: подібне притягує подібне. Виділіть час (вранці або ввечері) для щоденних роздумів про те, що є і що буде добрим у вашому житті. Більше перебуваєте у суспільстві позитивних людей.
3.Святкуйте! Знаходьте причини для маленьких зустрічей, збирайтеся з близькими, ділитесь своїми успіхами з дорогими вам людьми.
4.Зробіть добірку надихаючих афоризмів, приказок, цитат – нехай вони будуть перед очима та наповнюють позитивною енергією простір вашого життя.
5.Звертайте увагу на свою лексику. Не використовуйте слова з негативним зарядом (жах, катастрофа, проблема). Позбавляйтеся звички узагальнювати (її можна дізнатися за словами «все», «завжди», «ніхто», «ніколи»). У життя безліч відтінків, і наше завдання – цінувати найсвітліші та найяскравіші.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.