- Молочниця це
- Причини
- Молочниця під час вагітності
- Отже, лікувати чи не лікувати медикаментозно дріжджовий кольпіт під час вагітності?
Клініка ISIDA робить подарунок майбутнім мамам – пропонує скористатися такими спеціальними пропозиціями:
«ISIDA test drive» – це можливість отримати безкоштовно першу консультацію лікаря-гінеколога у відділеннях клініки ISIDA:
А також – пройти УЗ-дослідження в цих відділеннях.
Скориставшись спеціальною пропозицією «ISIDA test drive», Ви отримуєте можливість особисто ознайомитися з клінікою ISIDA, сформувати власну думку про рівень професіоналізму фахівців клініки, рівень сервісного обслуговування тощо. Ця спеціальна пропозиція дійсна тільки для пацієнток у першому триместрі вагітності, які ще жодного разу не були в клініці ISIDA.
Молочниця – це побутова назва дріжджового кольпіту.
Викликає даний стан дріжджовий грибок Candida albiсans. Звідси ще одна назва – кандидозний кольпіт.
Проявляється даний стан почервонінням слизової піхви, свербежем, печінням і виділеннями, які зовнішнім виглядом нагадують скисле молоко – тому «молочниця».
Даний вид грибку є абсолютно у всіх. Тому відносити кандидозний кольпіт до статевих інфекцій неправильно. Молочниця не є самостійним захворюванням, вона лише симптом імунодефіциту. I як лікувати кандидоз або чим лікувати вагінальний кандидоз - це неправильні питання. Лікувати треба не молочницю, а імунодефіцит, а точніше розуміти фактори, які будуть провокувати ці стани, і боротися з ними.
Причини
Чому з'являється молочниця? Стани, коли мікроби, які звичайно живуть в нашому організмі в невеликій кількості, раптом починають активно розмножуватися, називаються дисбактеріозами. Найбільш відоме всім поняття: дисбактеріоз кишечника. Прояви даної проблеми – пронос або, навпаки, закріп, здуття і навіть болі. Найчастіши причини молочниці – антибактеріальна терапія. А наслідки, про які, починаючи прийом антибіотиків, мало хто думає, – порушення нормального перетравлення і всмоктування їжі. Звідси: авітаміноз, анемія, порушення роботи печінки, зниження імунітету – при наявності нормальної кількості вітамінів в їжі. При чому, синтетичні полівітаміни будуть ускладнювати порушення роботи печінки, як органу, відповідального за їхню утилізацію! Тому ще раз хочеться нагадати те, що написано в анотації до антибіотика: перш ніж приймати, проконсультуйтесь з лікарем, зважте користь і побічну дію! Порушувати роботу кишечника буде неправильне харчування. Незбалансована кількість вуглеводів в дієті, шипучі напої, жувальні гумки – дуже серйозно порушують роботу шлунково-кишкового тракту. А однією з його функцій є імунна. Але не тільки антибіотики є імунодепресантами. Цю дію мають гормони, включаючи гормональні контрацептиви. Недарма симптомом багатьох порушень гормонального обміну (цукровий діабет, гіпотиреоз, хвороба або синдром Іценко-Кушинга) є молочниця. Вкрай негативно на імунітет впливають стресові ситуації, як гострі, так і хронічні. Спровокувати молочницю може будь-яке ГРВІ.
Молочниця під час вагітності
Від чого може бути молочниця під час вагітності? Якщо у жінки до вагітності був дисбактеріоз, то під час виношування дитини від може проявитися більш яскраво. Це особливість гормонального статусу і імунітету вагітних. В 1-ому триместрі йде перебудова імунної відповіді з більш агресивної на більш лояльну, інакше вагітність відторгається (імунне безпліддя, невиношування). Процес перебудови дуже тонкий і втручатися в нього складно, можна нашкодити. Тому найбільш логічне і корисне: нормалізувати режим дня і харчування. Намагайтесь уникати стресових ситуацій, там, де це можливо, а де неможливо, знайти конструктивне вирішення цих ситуацій. Тобто стресовий фактор – це серйозний провокатор порушень імунітету.
Іноді загострення молочниці провокують сексуальні стосунки, тоді від них краще відмовитися. Лікувати при цьому партнера, особливо, якщо його нічого не турбує, немає смислу. Дріжджовий грибок жив у вас до сексу, просто в даному стані секс став останньою краплею в терпінні вашого імунітету.
Отже, лікувати чи не лікувати медикаментозно дріжджовий кольпіт під час вагітності?
Доведено і визнано вже не тільки в усьому світові, але й на пострадянському просторі, що жодної шкоди Candida albiсans нанести плодові не може. Лікувати, якщо є симптоми кандидозу (свербіж, почервоніння, виділення, запальна реакція в аналізі виділень), але розуміти, що часто питання не вирішується, і за допомогою лікування можна на деякий час приглушити симптоми молочниці, яка може знову давати рецидив. Не лікувати при відсутності скарг і запальної реакції в аналізі виділень, навіть якщо Candida albiсans висівається в бактеріологічному посіві. Вибір препарату обов’язково слід обговорити з лікарем.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.