Дитячий імунітет вразливий перед вірусними атаками сезону застуд. Тому наше завдання – допомогти захисним силам малюка протистояти натиску інфекції. Які профілактичні та лікувальні заходи актуальні, а які сумнівні, розповідає експерт клініки ISIDA.
Варто використовувати
Щоб захистити дитину в розпал сезону захворюваності, необхідно:
- Уникати великих скупчень людей і не контактувати з хворими.
- Правильно одягати дитину – не допускати перегріву.
- Після прогулянки промивати ніс сольовим розчином.
- Вчити ретельно мити руки з милом після вулиці, а в громадських місцях не торкатися руками очей, носа, рота, щоб не занести вірус.
- Регулярно провітрювати кімнату, де знаходиться дитина, і стежити, щоб температура була в рамках 18-22 ° С. Це дуже важливо, адже вірусні інфекції поширюються повітряно-крапельним шляхом і стають активними саме в закритих, сухих і жарких приміщеннях. Краще повітря – свіже.
- Досить гуляти на вулиці, навіть якщо у малюка невеликий нежить. Головне, щоб не було температури.
- Існує специфічна профілактика вірусних інфекцій, в першу чергу грипу – це вакцинація. Вона рекомендована дітям з 6 місяців. Робити щеплення бажано за 2 місяці до передбачуваної епідемії після консультації педіатра. Оскільки питання вакцинації сьогодні дуже актуальне, ISIDA пропонує своїм маленьким пацієнтам великий вибір перевірених вакцин від світових лідерів фарміндустрії.
Не варто використовувати
Деякі методи профілактики по відношенню до дітей є сумнівними.
Тому, поставтеся з обережністю до:
- Засобів для імунітету. Насправді, профілактика вірусних захворювань за допомогою лікарських препаратів не приносить бажаного ефекту. Мало того, імуностимулятори – стрес для незрілої дитячої імунної системи, який може негативно вплинути на формування захисних сил. Доречним буде вживання подібного роду препаратів тільки після імунологічного дослідження і за рекомендацією дитячого імунолога.
- Деяким методам народної медицини. Наприклад, експерименти з цибулею або часником більше підходять дорослим, ніж дітям. Адже, не виключено, що фітонциди, які виділяються рослинами, спровокують непередбачувану реакцію: від шкірної висипки до асфіксії.
Якщо вірусу вдасться проникнути в організм, і дитина все ж захворіє, то ефективні заходи профілактики будуть створювати для інфекції некомфортні умови і допоможуть дитячому організму швидше впоратися з недугою. До того ж, з найменшими втратами – без ускладнень з боку вух, бронхів, легенів. Це допоможе уникнути антибактеріального лікування і полегшить адаптацію імунної системи дитини до зовнішнього оточення.
Важливо розуміти, що не існує чарівної пігулки від застуд, яку б батьки могли дати дитині, позбавивши від проникнення інфекцій. Щоб малюк менше хворів, необхідно створити здорове оточення і дотримуватися елементарних правил гігієни, частіше гуляти на свіжому повітрі зі своїм малюком.
Проста профілактика
- Повноцінний сон: не менше 10 годин – включаючи денний.
- Збалансований раціон харчування і питний режим. Особлива увага на їжу, багату на білки.
- Щоденні прогулянки на свіжому повітрі.
- Часте провітрювання дитячої кімнати.
- Регулярне зволоження слизової носа.
- Загартовування організму, фізична активність.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.