- 1. Чому жіночий бюст називають органом-мішенню?
- 2. Що загрожує жінкам?
- 3. Чи впливають проблеми в інтимній сфері на здоров'я грудей?
- 4. Чи не шкодять гормональні протизаплідні препарати?
- 5. Чи може здоровий спосіб життя убезпечити від захворювань грудей?
- 6. Чи повинні дівчата і жінки, які регулярно проводять самообстеження і не знаходять пухлин, щороку відвідувати мамолога?
- 7. Чому до 40 років рекомендують робити УЗД, а після мамограму та рентгенівське дослідження?
- 8. Виявлення проблем грудей привід для паніки?
- 9. Якщо результати гістологічного аналізу не порадували, чим може допомогти ISIDA?
- 10. І нарешті про приємне які можливості естетичної хірургії в клініці?
Про здоров'я грудей і можливості сучасної медицини розповідає мамолог клініки ISIDA
1. Чому жіночий бюст називають органом-мішенню?
Груди – дуже гормонозалежні. Раніше вважалося, що на їхні функції впливають 17 гормонів. Сучасні ж учені впевнені, що не менше 30! Бюст – справжній індикатор гормональних порушень: жінку начебто нічого й не турбує, проте в грудях уже можливі зміни. На здоров`я цього органу впливають понад 120 різних чинників.
2. Що загрожує жінкам?
Насамперед стреси. Коли мозок посилає організму гострі сигнали, в ньому починається справжній хаос. Адже наше тіло – це замкнута система, в ньому все взаємопов'язане. Хронічна перевтома рано чи пізно дається взнаки захворюваннями.
Наступний за значущістю негативний фактор – гінекологічні проблеми. Далі йдуть неполадки в роботі гіпофіза – «чіпа», що регулює гормональний баланс, впливає на щитоподібну залозу, надниркові залози, печінку та інші органи, які беруть участь у виробленні або виведенні гормонів. Жирова клітковина, м'язова тканина, шкірні покриви – навіть вони беруть участь у гормональному обміні.
3. Чи впливають проблеми в інтимній сфері на здоров'я грудей?
Тривалий час вітчизняні медики соромилися про це говорити, вважаючи питання дуже делікатним. Однак західні колеги давно враховують цей важливий фактор.
4. Чи не шкодять гормональні протизаплідні препарати?
Оральні контрацептиви останнього покоління не викликають розвитку раку грудей. На сьогодні в медичних колах відомо щонайменше шість авторитетних досліджень на цю тему. Вони доводять, що ризики зведені до мінімуму. Однак загалом прийом великої кількості гормональних препаратів може призвести до небажаних наслідків.
5. Чи може здоровий спосіб життя убезпечити від захворювань грудей?
Це правильний шлях. Дієта з мінімумом простих вуглеводів і грамотним співвідношенням жирів у будь-якому разі не зашкодить, адже ожиріння – один із головних факторів ризику. Також не варто захоплюватися кавою, шоколадом, міцним чорним чаєм. Наприклад, більше трьох чашок кави на день посприяють підвищеному виробленню пролактину. Цей гормон активно виробляється під час лактації, а ось у звичайних умовах його надлишок може призвести до таких патологій, як фіброаденоми (здебільшого це доброякісні утворення, але їх лікування потребує хірургічного втручання).
Однак універсального рецепта, що дасть 100-відсоткову гарантію захисту грудей, на жаль, не існує. Єдиний засіб профілактики – це регулярні огляди в спеціаліста і самообстеження.
6. Чи повинні дівчата і жінки, які регулярно проводять самообстеження і не знаходять пухлин, щороку відвідувати мамолога?
Це дуже бажано. Адже існують зміни, які не вдається відчути при пальпації. Є моменти, на які дівчина не зверне уваги, а для лікаря вони важливі.
7. Чому до 40 років рекомендують робити УЗД, а після – мамограму та рентгенівське дослідження?
УЗД краще діагностує фіброаденоми, кісти, жировики, тобто доброякісні передпухлинні патології. Такі зміни можливі в молодому віці. А мамограма важлива в більш зрілому періоді, оскільки краще бачить мікрорак на ранніх стадіях. УЗД тоді стає додатковим методом дослідження.
8. Виявлення проблем грудей – привід для паніки?
У жодному разі! Серед безлічі патологій фахівці налічують 18 типів мастопатій і лише 4 з них можуть потребувати хірургічного втручання. Фіброаденоми, вузлові форми фіброзно-кістозної хвороби, кісти з розростанням, кровотеча соска (хвороба Мінца) небезпечні своєю здатністю перероджуватися в рак – хоча і в дуже рідкісних випадках. Решта ж проблем підлягають консервативному лікуванню. В арсеналі мамолога безліч препаратів – від гомеопатичних до гормональних.
9. Якщо результати гістологічного аналізу не порадували, чим може допомогти ISIDA?
Алгоритми діагностики і лікування онкологічних хворих в Україні розроблені відповідно до світових стандартів. В ISIDA проводять хірургічне та гормональне лікування злоякісних утворень. У разі серйозного захворювання збирається консиліум, який і приймає рішення. Як правило, потрібна додаткова діагностика, УЗД, щоб відкинути віддалені метастази. Може знадобитися хіміотерапія: вона зменшить пухлину до операбельних розмірів – щоб зберегти груди. На зміну маніпуляціям, які калічать, сьогодні прийшов новий принцип – органозберігаючі та реконструктивні операції. Простіше кажучи, якщо пацієнтка лягати на операційний стіл з грудьми, то і встає з грудьми. Після видалення пошкоджених тканин використовуються безпечні імплантати.
10. І нарешті про приємне: які можливості естетичної хірургії в клініці?
Ми проводимо всі типи операцій зі збільшення, зменшення та інших корекцій бюста. Пацієнтки часто цікавляться, чи можуть імплантати викликати рак грудей. Незалежні дослідження доводять, що взаємозв'язку між естетичними поліпшеннями і хворобою немає. Імплантати не контактують із тканинами грудей, їх встановлюють під грудні м'язи. Рідше під тканину, але не в саму тканину. З цієї ж причини вдосконалений бюст не є протипоказанням для грудного вигодовування. Щоправда, буває, що після лактації груди трохи змінюють форму і треба вносити корективи, та наші лікарі прекрасно справляються з такими завданнями.
Про це не можна мовчати
- Кожні 35 хвилин реєструється новий випадок раку грудей.
- Щогодини від цієї недуги помирає одна жінка.
- При ранній діагностиці захворювання одужання становить близько 100%.
Виникли запитання? Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на них. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.