Очікування малюка – хвилюючий етап у житті кожної родини, коли особлива роль відводиться майбутньому татові. До чого готуватися? Як підтримати кохану та зберегти гармонію у стосунках? Відповідь на ці запитання дає психолог клініки ISIDA Жанна Симчук.
Андрологія – це розділ медичної науки, що вивчає особливості будови і функціонування чоловічої статевої системи. Головний напрям цієї області – виявлення та лікування проблем, пов'язаних із чоловічим здоров'ям і статевою дисфункцією. Головною місією андрології є збереження чоловічого репродуктивного здоров'я.
Андрологія – доволі велика медична галузь, до спектру вивчення якої потрапляють не тільки чоловічі статеві органи, а й інші органи тіла людини, що можуть мати хвороботворний вплив на чоловіче репродуктивне здоров'я або ставати причиною сексуальної дисфункції. Саме тому андрологія об'єднує такі медичні галузі, як урологія, сексопатологія й ендокринологія. І хороший лікар-андролог нерідко має кілька медичних спеціалізацій.
Два основні напрями андрології
Андрологія займається вивченням причин виникнення і методів лікування двох проблем: чоловічого безпліддя і сексуальної дисфункції чоловіка.
Кожен із цих напрямів може містити такі піднапрями:
- інфекції статевих органів;
- імунологічні захворювання;
- захворювання передміхурової залози;
- естетична хірургія;
- відновлювальна (реконструктивна) хірургія;
- хірургія сечівника (уретри);
- чоловічий клімакс;
- злоякісні пухлини статевих органів;
- різні патології чоловічих органів у дитячому віці.
Які методи діагностики має у своєму розпорядженні сучасна андрологія
Своєчасна і безпомилкова діагностика – обов'язкова умова правильно призначеного лікування і, зрештою, успішного лікування. Тому один з основних напрямів андрології як науки – розвиток методів діагностики захворювань чоловічої статевої сфери.
Класичні методи діагностики в андрології
- опитування пацієнта (скарги, розповідь про перенесені раніше інфекційні захворювання, спадкові хвороби, травми);
- візуальний огляд чоловічих статевих органів із метою виявити патологічні зміни розмірів різних частин мошонки, виявити хвороби статевого члена, уретри, внутрішніх статевих органів, запалення або пухлинні пошкодження статевих органів;
- пальпація – обов'язковий метод діагностики в андрології. Промацування передміхурової залози з метою діагностики захворювань сім’яних пухирців.
За допомогою пальпації діагностуються також хвороби яєчок, придатків і статевого члена.
Лабораторні та рентгенологічні методи діагностики в андрології
Щоб правильно діагностувати захворювання чоловічих статевих органів, в андрології є такі лабораторні методи:
- аналіз крові;
- аналіз сечі;
- аналіз виділень з уретри;
- аналіз секрету передміхурової залози та лабораторні дослідження сперми.
До рентгенологічних методів, що використовуються в андрології, належать:
- уретрографія;
- простатографія;
- везикулографія;
- вазограма;
- генітографія.
Крім того, в андрології можуть застосовуватися рентгенологічні дослідження головного мозку, радіоізотопні методи для діагностики захворювань яєчок. Іноді в андрології застосовується біопсія передміхурової залози, яєчка і придатка.