- НА ПОРОЗІ ДОРОСЛІШАННЯ
- СТАНОВЛЕННЯ ЖІНОЧНОСТІ
- З НАСТАННЯМ МАТЕРИНСТВА
- У ПОРУ РОЗКВІТУ
- КОЛИ НАСТАЄ ЗРІЛІСТЬ
- ПРОГРАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗДОРОВ'ЯМ ЖІНОЧИХ ГРУДЕЙ
Жіночі груди дуже чутливо реагують на всі процеси, що відбуваються в організмі. Тому регулярні профілактичні огляди важливі в будь-якому віці, а на що звернути увагу насамперед – роз’яснює спеціаліст.
Грудні залози називають «органом-мішенню», оскільки вони дуже чутливо реагують практично на всі гормони, що продукуються в організмі: яєчників, щитовидної залози, наднирників, гіпофізу і навіть підшлункової залози. Даються взнаки гінекологічні та екстрагенітальні патології. – каже Ковальчук Святослав Ігорович, мамолог клініки ISIDA. –Вагому роль відіграють нервові перенавантаження. У 10% випадків схильність до небажаних новоутворень передається спадково. Між тим цілу низку негативних чинників можна знешкодити. Для цього потрібно підтримувати нормальну вагу тіла та приділяти увагу фізичній активності. Адже одним із серйозних провокаторів розвитку онкологічних захворювань грудної залози є надмірний рівень естрогенів, а жирова тканина продукує ці гормони та служить їм «депо».
Тож здоровий спосіб життя та регулярні огляди стають найкращими профілактичними заходами.
НА ПОРОЗІ ДОРОСЛІШАННЯ
Телархе – початок росту грудних залоз – зазвичай розпочинається у 8-10 років. Збільшення грудей, яке відбувається під впливом гормонів, стає індикатором становлення репродуктивної функції. Якщо зміни розпочинаються раніше, це може вказувати на передчасне статеве дозрівання. У такому разі не буде зайвим обстеження щитовидної залози, стану нервової системи та інших параметрів.
Візит до дитячого гінеколога – найкращий спосіб переконатись у тому, що зі здоров’ям усе гаразд. Також лікар розповість майбутній жінці, як правильно піклуватися про груди. В дитячому віці ризики ще зовсім невеликі: ущільнення в грудних залозах – «комочки», які з’являються в ході росту, – не потребують терапії. Лікування необхідне у разі розвитку нелактаційного маститу – запалення тканин, спровокованого гормональним дисбалансом.
СТАНОВЛЕННЯ ЖІНОЧНОСТІ
У другій фазі статевого дозрівання відбувається активний розвиток залозистої тканини, яка під час лактації продукуватиме молоко. В підлітковому віці грудям доводиться «звикати» до постійних гормональних стрибків – як через ріст, так і циклічні коливання. Різкі гормональні зміни можуть спричинити появу доброякісних утворень: кіст, фіброаденом, гіперплазії – розростання залозистих тканин. По завершенні пубертатного періоду, за умов стабілізації гормонального фону, грудні залози вже менш активно реагуватимуть на такі фактори впливу, як стреси та менструальний цикл.
Самообстеження грудей та щорічне відвідання мамолога має стати звичкою з 18-20 років. Так само, як і візити до гінеколога. Зокрема, з жіночим лікарем необхідно узгодити застосування гормональних контрацептивів, адже їх неконтрольований прийом може викликати ускладнення, серед іншого – з боку грудних залоз.
З НАСТАННЯМ МАТЕРИНСТВА
Під час вагітності й лактації грудні залози досягають повного розвитку і виконують найважливішу свою функцію, передбачену природою. Грудне вигодовування – це не лише найкращий спосіб захистити маля, а й можливість убезпечити себе від цілої низки негараздів. Так, наприклад, згідно з останніми дослідженнями японських медиків, якщо жінка народжувала тричі та годувала дітей груддю протягом 1-1,5 року, ризик виникнення онкологічних патологій знижується на 60%.
Консультації спеціалістів з грудного вигодовування та мамологів будуть надані з усіх питань, що непокоять матір. Варто наголосити, що найбільшими чинниками ризику в післяпологовому періоді стає надлишок молока та відмова від вигодовування.
У ПОРУ РОЗКВІТУ
Поза станом вагітності й лактації груди повинні залишатись у фокусі уваги. І в юному, і більш зрілому віці може спостерігатися мастопатія. Це зміни грудних залоз, коли одна залозиста тканина заміщується іншою, сполучною – менш еластичною, або жировою. Це досить широке поняття, яке об’єднує фіброзно-кістозну хворобу (кісти), фіброаденому, гіперплазію. Залежно від виду мастопатії радять симптоматичне лікування та спостереження або оперативне лікування.
До 35 років рекомендовано 1 раз на рік робити УЗД грудних залоз, проходити огляд у гінеколога та мамолога. Апарати експерткласу, які використовуються в ISIDA, дозволяють виявити доброякісні та злоякісні новоутворення, перевірити щільність проблемної ділянки, наявність у ній кровотоку. На щастя, в цьому віці ймовірніші доброякісні утворення.
Після 35 років до вищеозначеного переліку досліджень додається мамографія, яку слід робити раз на два роки. Таке рентгенологічне дослідження є золотим стандартом у виявленні онкопатологій на рівні мінімальних змін, зокрема, раку на рівні мікрораку (1-2 мм). УЗД є додатковим методом для верифікації доброякісності процесу. Варто бути насторожі, оскільки з віком даються взнаки такі чинники, як несприятлива екологічна ситуація, надлишкова маса тіла, малорухливий спосіб життя, не кажучи вже про паління чи вживання алкоголю.
Після 50 років мамографію потрібно робити щорічно.
КОЛИ НАСТАЄ ЗРІЛІСТЬ
З віком ризики зіштовхнутися з небажаними онкологічними новоутвореннями зростають. Медична статистика виявляє два піки захворюваності: 45-49 років і 70-74.
Постійний мамологічний контроль та самообстеження аж ніяк не втрачають актуальності. Тільки якщо раніше самостійну перевірку стану грудей потрібно було робити на 7-10-й день менструального циклу, то після менопаузи можна обрати для цього будь-який день місяця.
ПРОГРАМИ СПОСТЕРЕЖЕННЯ ЗА ЗДОРОВ'ЯМ ЖІНОЧИХ ГРУДЕЙ
З метою оптимізації процесу надання медичних послуг і фінансових витрат пацієнтів в клініці ISIDA розроблені спеціальні програми. Скористайтеся їх можливостями.
Пакет «Мамологічне обстеження до 35»
До програми входять такі послуги:
- консультація лікаря-мамолога (хірурга-онколога) первинна;
- УЗД молочних залоз;
- пункційна біопсія молочних залоз (цитологічне дослідження пунктату).
Пакет «Мамологічне обстеження після 35»
До програми входять такі послуги:
- консультація лікаря-мамолога (хірурга-онколога) первинна;
- УЗД молочних залоз;
- мамографія;
- пункційна біопсія молочних залоз (цитологічне дослідження пунктату).
Потурбуйтеся про здоров'я своїх грудей - зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, 044 455-88-11 і ми охоче відповімо на усі Ваші запитання. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.