Відстежувати стан ще не народженого малюка допомагає кардіотокограма – завдяки цьому обстеженню лікарі мають можливість обрати найоптимальнішу стратегію ведення пологів.
У РИТМІ ЖИТТЯ
Серцебиття плода – один із найважливіших показників, який надає змогу оцінити стан дитини під час вагітності й процесу народження. Оцінювання ситуації за цим параметром, напевне, має таку ж давню історію, як і саме акушерство. Однак якщо колись медики мали у своєму розпорядженні хіба що акушерський стетоскоп (спеціальну трубочку, що прикладали до живота вагітної), то сьогодні на допомогу лікарям прийшла високочутлива електроніка та комп’ютерні програми, що оцінюють ступінь можливого ризику.
Сучасні пристрої фіксують одразу три показники: кардіограма реєструє серцеву діяльність плода; томограма – скоротливу активність матки; актограма – рухи плода.
УНИКАЮЧИ РИЗИКІВ
В ISIDA кардіотокограму здійснюють раз або двічі на день протягом профілактичного перебування вагітної у стаціонарі. А під час пологів стан плода перебуває під контролем весь час. Це необхідно для того, щоб одразу зреагувати на загрозливі для здоров’я маляти стани. Зокрема, йдеться про гіпоксію – нестачу кисню, що може спровокувати цілу низку проблем, насамперед неврологічних. Своєчасна корекція плану пологів дозволяє знизити перинатальну захворюваність та більш тяжкі наслідки.
До речі, кардіотокограма – це абсолютно безпечне дослідження і для жінки, і для ще не народженого малюка.
Олена ІВАНЮТА, завідувач акушерського відділення
Довіряючи найкращим
Закуповуючи нове сучасне обладнання ISIDA зробила вибір на користь перевіреного виробника медичних приладів, адже протягом попередніх років колектив клініки мав змогу переконатися в якості та надійності цієї продукції. Важлива перевага цих кардіотокографів полягає в тому, що вони дозволяють записувати серцебиття плода вже з 24-го тижня вагітності. Оновлене устаткування встановлено в кожному пологовому залі. З його допомогою можна відстежувати стан двієнь. Уся команда, яка приймає пологи, уважно стежить за показниками фетальних кардіомоніторів, водночас – пристрій сам дає підказку в разі потреби, звуковим сигналом вказуючи на небезпечні зміни в стані маляти. Окрім стаціонарних великих установок, у клініці під час оглядів вагітних використовуються також компактні переносні фетальні доплери. Використовуючи їх, лікарі можуть переконатись у нормальному перебігу процесу, а матері – можливо, вперше почути серцебиття свого маляти.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.