Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

До смаку

Дитячі примхи за столом мають безліч причин. Тому перш ніж умовляти, треба зрозуміти: що саме змушує малюка відмовлятися від їжі.

– Інтуїція стосовно харчування у дітей розвинена набагато краще, ніж у дорослих. Але тільки тоді, коли йдеться про здорові продукти, а не про солодощі чи чіпси в гарних упаковках. Готуйте страви, що відповідають віку дитини, дайте їй свободу вибору, і вона обов’язково віддасть перевагу саме тим кулінарним позиціям і в тій кількості, які потрібні підростаючому організму. Змушувати доїдати, вдаючись до заохочень чи покарань, неприпустимо. «Малоїжок справжніх», тобто здорових дітей, які регулярно відмовляються від їжі, не існує. Помітне погіршення апетиту завжди свідчить про особливості травлення або проблеми в роботі організму. Отже, малоїжки бувають...

Ситий малоїжка

Часто через страх, що малюк залишиться голодним, рідні загодовують його соком, печивом, яблуками у проміжках часу між основними прийомами їжі. В результаті дитина відмовляється від обіду або вечері. Тому перекуски потрібно прибрати, інакше, бажаючи отримати замість супу ласощі, дитина почне маніпулювати.

Малоїжка-«театрал»

Спроби відвернути увагу малюка розмовами або мультфільмами призводять до порушень харчових рефлексів. Коли голодна людина бачить їжу, вона відчуває задоволення, а мозок починає давати команди всьому тілу, готуючи організм до обіду. А якщо дитина звикає до того, що за столом бабуся розповідає казки, а дідусь співає, ця безумовна фаза травлення «не вмикається». Тому мотивація для прийому їжі має бути лише така: я голодний!

Ослаблений малоїжка

Часто апетиту бракує внаслідок хронічних недуг або нещодавніх інфекційних захворювань. Під час високої температури у жодному разі не можна примушувати дитину їсти, оскільки вже при 38° С травні ферменти не працюють. У «кращому» разі їжа осяде в шлунку тяжким вантажем, в гіршому – спичинить блювоту. Тому оптимальний варіант – тепле пиття. В період відновлення годувати крихітку потрібно легкою рідкою їжею часто й потроху.

Зі смаком

Повільний малоїжка

Малюк їсть свій обід щонайменше півгодини? Це дуже добре. Дорослим теж треба навчитися їсти не кваплячись. Ретельне пережовування їжі, її достатнє змочування слиною є першим і найважливішим етапом травлення. Звичка до миттєвого проковтування в майбутньому може призвести до гастритів та інших неприємностей. А от якщо малюк не їсть, а тоскно медитує над тарілкою – він просто не голодний!

Вибагливий малоїжка

Доволі часте явище – відмову від певних продуктів – може зумовити неготовність травної системи. Приміром, після року шлунок більшості дітей може впоратися з м’ясом, однак можливі індивідуальні особливості розвитку. Через деякий час знову запропонуйте малюкові страви, від яких він відмовився, – можливо, маля змінить свою думку. Якщо бойкот триватиме, варто перевірити, чи не порушене в дитини вироблення травних соків.

А якщо є непереносність, потрібно шукати заміну – пропонуйте малюку страви, близькі за складом поживних речовин. Так, наприклад, білок, що міститься в м’ясі, можна компенсувати рибою. Якщо дитині не до вподоби морська риба і їй не вистачає омега-3 кислот, спробуйте додати в меню волоські горіхи.

По суті, найбільшою неприємністю є відмова від молочних продуктів, оскільки лише вони містять кальцій у потрібній кількості й у формі, що легко засвоюється. Якщо дитина не хоче пити молоко, можливо, в неї проблеми із розщепленням лактози – молочного цукру. Альтернативою молоку є кисломолочні продукти. Та якщо йдеться про звичайне «не люблю й не хочу», батькам доведеться бути вигадливими і маскувати сир у запіканках, а кефір – у фруктових смузі.

Бракує апетиту?

Якщо малюк погано їсть, зверніться до лікаря – можливо, є потреба у комплексному обстеженні. У клініці ISIDA доступні комплексні педіатричні програми: «УЗД-скринінг», «Пакет вихідного дня», «Перший візит до лікаря», «Рання діагностика».

Якщо Ви переконалися, що відмову від їжі не викликало будь-яке фізичне або психологічне нездужання, можливо, дитина просто не голодна. А бажання їсти лише те, що подобається, може бути своєрідною демонстрацією своєї позиції. Примхи також залежать від сезону: влітку, коли спекотно, менше їмо і більше п’ємо – це правильно! Активні прогулянки на свіжому повітрі сприятимуть гарному апетиту.

ISIDA радить

За наявності великої кількості гельмінтів дитина стає млявою і дратівливою, також погіршується апетит. Тому паразитів необхідно позбутися. Вибір краще зробити на користь натуральних засобів, а не важкої хімії. Мінімізувати проблему можна за допомогою жменьки сирого гарбузового насіння вранці натщесерце. А повний курс лікування розробить дієтолог.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.