Коли подружня пара приходить до клініки ISIDA для ЕКЗ і лікування безпліддя, у неї виникає дуже багато запитань. Про те, що таке сучасні допоміжні технології, про способи підвищення їх ефективності розповідає лікар-репродуктолог Аліна Паламарчук.
«ДРТ – це допоміжні репродуктивні технології, тобто всі маніпуляції і дії зі статевими клітинами чоловіка і жінки, зокрема в лабораторних умовах клініки. До цього переліку входять також усі дії, що виконуються з ембріонами. Можливості сучасних допоміжних технологій доволі широкі – програм ДРТ насправді дуже багато. І тільки лікар може підказати, яка підходить найкраще саме Вам», – розповідає Паламарчук Аліна Миколаївна, лікар акушер-гінеколог.
Сучасні програми ДРТ
Допоміжні репродуктивні технології – це поєднання кількох програм допомоги майбутнім мамам. Це:
- програма внутрішньоматкової інсемінації. У рамках цієї програми ведеться спостереження і контроль овуляції в жінки, а чоловік здає сперму в ембріолабораторію, де наші ембріологи роблять усе, щоб вона стала кращої якості. Потім ця сперма вводиться в порожнину матки – для настання бажаної вагітності;
- до ДРТ належать програми ЕКЗ – екстракорпорального запліднення, або запліднення інвітро, а також кріоцикли – всі дії з замороженими та розмороженими ембріонами;
- програма донації яйцеклітини, за якої відбувається запліднення донорської яйцеклітини спермою чоловіка з подальшим перенесенням у порожнину матки жінки-реципієнта, також належить до ДРТ.
Внутрішньоматкова інсемінація
Що таке програма внутрішньоматкової інсемінації? Як і що необхідно зробити, щоб вона була ефективною? До речі, ефективність внутрішньоматкової інсемінації в клініці ISIDA при безпомилково визначених показаннях у середньому становить 15-25%. Для програм ДРТ це дуже хороші показники.
Щоб у результаті реалізації програми внутрішньоматкової інсемінації в жінки настала вагітність, необхідно:
- щоб у майбутньої матері були прохідні труби;
- щоб у чоловіка була непогана сперма або сперма, яку можна покращити;
- щоб у жінки була овуляція.
Також важливим є те, який період часу пара живе статевим життям і не вагітніє. Якщо вагітність не настає довше п’яти років, варто подумати про більш серйозні технології, ніж інсемінація. При інсемінації все відбувається дуже природно та просто. У жінки ми вирощуємо або відстежуємо зростання домінантного фолікула, вводимо сперму в порожнину матки. І чекаємо настання вагітності.
Вагітність у результаті ЕКЗ
При ЕКЗ усе відбувається трохи інакше, ніж при інсемінації. У жінки виймають вирослі яйцеклітини, чоловік здає сперму. В умовах лабораторії вирощуються ембріони, і найчастіше на п'яту добу поміщаються в порожнину матки. Це ж стосується і програм з кріоциклом, і програм донації яйцеклітин. Імовірність настання вагітності в результаті ЕКЗ дуже різна і може коливатися від 1 до 99 відсотків ймовірності.
Від чого залежить ефективність ЕКЗ
Є чинники, на які вплинути неможливо. Насамперед це вік подружжя. Особливо важливий вік жінки, адже саме він обумовлює якість ембріона. Важливий дуже оваріальний резерв – та кількість фолікулів, що є у жінки. Це з'ясовується під час УЗД. Поєднання цих чинників – старший вік і низький оваріальний резерв, на жаль, зменшує ймовірність настання вагітності в результаті ЕКЗ.
Усі хронічні захворювання жінки можуть позначатися на якості ендометрію – шару, в який поміщається ембріон під час ЕКЗ. Тому що менше захворювань перенесла і має жінка, що здоровіша вона загалом, то вища якість ендометрію.
Щоб отримати довгоочікувану вагітність, недостатньо лише звернутися до клініки з лікування безпліддя. Необхідно кардинально змінити своє життя: відмовитися від куріння, вживання алкоголю як міцного, так і слабкого, регулярно займатися спортом. Себе треба любити і намагатися бути здоровими. Тільки тоді можливе досягнення бажаної вагітності.
Не менш важливий і психологічний чинник, тобто бажання пацієнта працювати в команді з лікарями. І розуміти, що не завжди все вдається з першого разу. Варто поставити всі запитання лікареві, відвідати психолога, налаштуватися психологічно.
І бажана вагітність обов'язково настане!
Читайте також такі статті:
Клініка ISIDA впровадила новий підхід до програм ЕКЗ.
Більше інформації про Лікування безпліддя Ви можете отримати на нашій тематичній сторінці.
Клініка ISIDA пропонує жінці не тільки настання вагітності за допомогою програми донації яйцеклітини, але й спостереження вагітності, пологи, післяпологовий період і подальше спостереження за малюком. Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання на спеціально створеній для цього сторінці.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.