На щастя, термін «фізіологічні пологи» – один із найчастіше вживаних. У результаті фізіологічних пологів народжується на світ більшість дітей. Згідно з теорією акушерства, нормальні, або фізіологічні пологи – це такі пологи, які починаються спонтанно, тобто стимуляція пологів при цьому не здійснюється, з 37 до 42 тижнів вагітності.
Своєчасні пологи відбуваються з 37-го по 42-й тиждень вагітності. Передчасні пологи – з 22-го повного тижня до 36 і 6 днів тижня вагітності. Пологи, які відбуваються після 42-го повного тижня вагітності, вважаються запізнілими. Також існують планові пологи, коли, згідно з медичними показаннями, лікарі проводять такий захід як індукція пологів (пологовикликання за медичними показаннями). Трапляється, що акушери-гінекологи призначають кесарів розтин.
ПІД ЧАС ФІЗІОЛОГІЧНИХ ПОЛОГІВ НА ПОЧАТКУ ПОЛОГОВОЇ ДІЯЛЬНОСТІ У ЖІНКИ СПОСТЕРІГАЮТЬСЯ:
- провісники пологів;
- відходження слизової пробки.
Перейми та пологова діяльність прогресують, розвивається регулярна пологова діяльність, народження дитини. Мама і малюк після пологів перебувають у задовільному стані та виписуються додому на 2-3 добу після пологів.
Періоди пологів
Перші ознаки наближення пологів – це провісники. Це відчутні, але ще рідкісні болі внизу живота. Вони можуть з’явитися за день або навіть за кілька діб до пологів. На цьому етапі правильним рішенням буде дзвінок у клініку.
У пакет із ведення пологів у клініці ISIDA входить така послуга, як виклик карети швидкої медичної допомоги. Доктор підкаже, скористатися цією можливістю зараз або трохи почекати. Якщо пацієнтка прибула в пологовий будинок занадто рано, після консультації лікаря приймається рішення залишитися під наглядом фахівців ISIDA чи повернутись додому.
1-й ПЕРІОД - ЧАС У ПОЛОГОВИЙ БУДИНОК
Про перехід до фази пологів свідчать регулярні перейми кожні 10 хвилин. Якщо з’явилися рясні виділення або ж води відійшли без ознак переймів, до пологового будинку необхідно їхати негайно. Із собою досить мати паспорт і обмінну карту та компресійні панчохи – все інше забезпечить ISIDA. Лікар огляне пацієнтку, оцінить медичну ситуацію і визначить план ведення пологів та узгоджує його з пацієнткою.
Акушерка допоможе переодягнутися в спеціальний одяг, а також здійснити гігієнічні процедури за бажанням. Далі медичний персонал контролюватиме процес пологів і надаватиме необхідну медичну допомогу. Спеціальна апаратура відстежуватиме частоту переймів і серцебиття малюка. Лікар оцінює прогресування пологів.
2-й ПЕРІОД - НАРОДЖЕННЯ МАЛЮКА
Коли шийка повністю розкриється, настає найвідповідальніший момент. Малюка до появи на світ підштовхують потуги – сильні мимовільні напруження м’язів під час переймів. Лікарі будуть пояснювати пацієнтці, що саме відбувається в цей момент, і радити, як поводитися, щоб потуги були максимально ефективними.
Велике значення має вміння жінки правильно дихати під час потуг, правильно тужитися. А також – фізична і психологічна підготовка породіллі, слід надавати перевагу техніці «Нерегульованих фізіологічних потуг». Період потуг може тривати 1-2 години і завершується народженням дитини. Немовля витирають стерильною пелюшкою і викладають мамі на груди. Пуповину перетискають і перерізають після того, як припиняється її пульсація.
3-й ПЕРІОД - ЗАКЛЮЧНИЙ
Заключний етап – народження дитячого місця, тобто посліду. Після відділення плаценти та посліду лікар оглядає родові шляхи. Потім пацієнтка перебуває в пологовому залі ще 2 години, це необхідно для контролю над виділеннями і скороченням матки. За цей час неонатологи уважно оглянуть новонародженого. Ще в пологовому залі відбувається перше годування дитини, а за бажанням – і перше знайомство з татом, викладання дитини йому на груди.
ПІСЛЯ ПОЛОГІВ
Мама і немовля отримують необхідну допомогу медперсоналу під час всього терміну знаходження у клініці. Їх забезпечують усім необхідним: одягом, постільною білизною, косметичними наборами, харчуванням. За умови фізіологічних пологів виписка відбувається після двох повних діб, у разі кесаревого розтину – після чотирьох.