Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Кесарів розтин

Все про кесарів розтин у пологовому будинку ISIDA. ⭐ Показання до кесаревого розтину. ⭐ Відновлення. ⭐ Підготовка + Відео від початку до кінця. ⭐ Ціна операції 2024 без прихованих платежів.

Кесарів розтин Ціна (2024) Без прихованих платежів Пакетна пропозиція

Кесарів розтин – це серйозне хірургічне втручання, що передбачає безпечне народження дитини шляхом розрізу матки та передньої черевної стінки, якщо природний процес пологів стає неможливим або становить небезпеку для матері та/або дитини.

З історії кесаревого розтину

Історія кесаревого розтину досягає античності. Термін "кесарів розтин" походить від латинського "Sectio caesarea" і перекладається як "розділ Цезаря".

Назва виникла з легенди, що імператор Гай Юлій Цезар, давньоримський державний і політичний діяч, полководець, народився шляхом такого втручання.

Перший успішний кесарів розтин був проведений Елізабет Беннет в штаті Вірджинія наприкінці XVIII століття - 14 січня 1794 року.

Виконав його чоловік, лікар зі спеціальності.

Кесарів розтин проводився через неправильне положення плода.

Чоловік розумів, що дружину не врятувати, але виборював життя дитини.

Породілля перебувала під час пологів більше доби. Незважаючи на відсутність стерильності та анестезії, жінка залишилася живою.

Однак слід сказати, що значна частина вагітних, яким у давнину проводився кесарів розтин, не виживала саме через інфекційні та інші ускладнення.

Згодом техніка проведення цієї операції та післяопераційний догляд за жінками зазнали серйозної трансформації.

Сьогодні кесарів розтин - безпечний і важливий метод хірургічного втручання, що допомагає зберегти життя мами та малюка.

В ISIDA clinic проводиться класичний кесарів розтин.

Кесарів розтин. Протокол

Хірургічне втручання здійснюється відповідно до “Уніфікованого клінічного протоколу первинної, вторинної (спеціалізованої) та третинної (високоспеціалізованої) медичної допомоги «Кесарів розтин».

Кесарів розтин

Як проводиться класичний кесарів розтин

 1. Вживаються заходи, створені задля мінімізацію ризиків інфекційного ускладнення.

 2. Відбувається доступ до матки за Пфанненштилем шляхом поперечного надлобкового розрізу шкіри (на 3 см вище за лоно): це зменшує післяопераційний біль, забезпечує кращий косметичний ефект.

 3. Для розкриття наступних шарів тканин ножиці використовуються лише за необхідності. Це скорочує тривалість операції та знижує ймовірність розвитку лихоманки у післяопераційному періоді.

 4. Розріз довжиною 2 см провадиться скальпелем на матці в нижньому сегменті. Далі подовжується вказівними пальцями хірурга убік шляхом розтягування, що значно зменшує ризик травмування плода.

 5. Розкривається плодовий міхур, і передлежача частина плода виводиться у рану рукою хірурга. На цьому етапі пацієнтці пропонується зробити потужні зусилля, що імітують природні пологи.

 6. Після народження немовляти викладається на груди матері. Це попередньо обмовляється з подружжям, тому що не кожна жінка готова одразу прикласти дитину.

 7. При передчасних пологах проводиться зціджування крові з пуповини у бік плода з метою покращення періоду виходжування недоношеного.

 8. Зазвичай на 1-3 хвилині після вилучення дитини на пуповину накладаються затискачі.

 9. Після перетину пуповини новонароджений передається неонатологу або залишається на грудях матері в умовах контакту "шкіра-до-шкіри".

 10. Далі із порожнини матки вилучається шляхом тракцій (потягування) за пуповину.

 11. Обов'язково проводиться антибіотикопрофілактика, вводиться внутрішньовенно окситоцин, що зменшує ризик інфекційних ускладнень та кровотечі.

 12. Для ушивання рани на матці використовується сучасний шовний матеріал, що повільно розсмоктується. Обов'язково проводиться перитонізація матки та ушивання очеревини. Рана передньої черевної стінки відновлюється пошарово наглухо. На шкіру накладається косметичний шов.

Якщо пацієнтка вже мала оперативні втручання в анамнезі (попереднє кесарів розтин або лапаротомію за Пфанненштилем), з метою кращого косметичного ефекту попередній старий рубець висікається, тобто на шкірі залишається один рубчик.

Операція може бути проведена в ургентному (терміновому) чи плановому порядку.

Плановий кесарів розтин. Якого тижня проводять

Показання щодо нього визначаються на етапі спостереження вагітності, до настання родовой діяльності. Так на якому тижні роблять кесарів розтин?

При неускладненому перебігу одноплідної вагітності – на 39 повному тижні (або пізніше).

Можна почекати спонтанного початку родової діяльності, якщо стан породіллі та дитини задовільний.

Чому саме 39 тижнів

На цьому етапі організм дитини вже досяг функціональної зрілості всіх органів і систем і може повноцінно існувати окремо від матері.

У природній вагітності ніколи не відома точна дата зачаття, саме тому 39 повних тижнів вирішено вважати безпечним терміном для планового кесаревого розтину.

Але є медичні показання, за якими він виконується раніше:

 • багатоплідна вагітність: на 38 тижні;
 • моноамніотична двійня: на 32-33 тижні (перед цим проводиться профілактика респіраторного дистрес-синдрому плодів);
 • Передлежання плаценти: на 38 тижні (за відсутності кровотечі).

Тривалість операції кесарів розтин

Якщо це перше оперативне втручання на органах черевної порожнини, то орієнтовна тривалість – від 30 до 45 хв за відсутності анатомічних та технічних особливостей: наявності варикозно розширених вен у нижньому сегменті матки, міоматозних вузлів у зоні розрізу на матці).

Якщо кесарів розтин виконується не вперше, його тривалість повністю залежить від наявності або відсутності злукового процесу органів черевної порожнини та малого тазу.

Зазвичай – від 40 хв, іноді до 1,5 години, якщо збільшується обсяг втручань через розтин сполук, проведення видалення кіст яєчників, міоматозних вузлів.

Розширення обсягу операції не повинно призводити до масивної крововтрати, яка буде обтяжувати післяпологове відновлення та впливати на відновлення репродуктивної функції жінки: її здатність у майбутньому завагітніти, виносити та народити дитину.

Показання до кесаревого розтину

Операція проводиться з метою збереження життя жінки та/або плода.

Планове

Серед показань до планового кесаревого розтину такі:

 • передлежання плаценти;
 • тазове передлежання чи поперечне положення плода;
 • тазове передлежання чи неправильне становище 1-го плода при многоплодии;
 • екстрагенітальні захворювання та синдроми;
 • вади розвитку плода, що потребують хірургічної корекції;
 • рубець на матці та протипоказання до природних пологів;
 • онкологічні захворювання шийки матки;
 • Наявність пухлин або кісткових деформацій малого тазу таке інше.

Ургентне

Показаннями до ургетного кесаревого розтину можуть бути кровотечі із статевих органів на пізніх термінах або під час пологів, передчасне відшарування плаценти, гіпоксія плода, порушення родової діяльності, розрив матки тощо.

Кожен випадок ретельно вивчається з метою ухвалення обґрунтованого рішення щодо хірургічного втручання.

Переваги кесаревого розтину - плюси

 1. Збереження життя: кесарів розтин може врятувати життя жінки і дитини, коли природні пологи становлять небезпеку або неможливі.

 2. Запобігання ускладненням: при певних медичних станах кесарів розтин – це спосіб запобігання серйозним ускладненням.

 3. Зручність та планування: кесарів розтин дозволяє спланувати дату народження малюка. Для деяких сімей це важливо.

Ризики, пов'язані з операцією кесарів розтин - мінуси

 1. У разі недотримання належного післяопераційного догляду можуть виникнути інфекції, тромбоемболічні та інші ускладнення.

 2. На відміну від природних пологів операція потребує тривалого одужання.

 3. Підвищується акушерський ризик для подальших вагітностей через наявність рубця на матці та ймовірність розвитку таких ускладнень, таких як обертання або пророщення плаценти в ділянку рубця на матці.

Усі рішення про метод розродження приймають лікарі з урахуванням медичних показань та індивідуальних обставин кожної жінки.

Відновлення після кесаревого розтину

Кесарів розтин - це хірургічна операція, що вимагає поступового відновлення.

Відновлення після кесаревого

Післяопераційний період

Післяопераційний період відрізняється від післяпологового періоду у жінок, які народжували природним шляхом.

Після КР обов'язково призначається антикоагулянтна терапія з профілактики тромботичних ускладнень. Тривалість прийому залежить від особливостей соматичного здоров'я матері, перебігу вагітності, оперативного втручання. Протягом 6 тижнів після КР рекомендується носити компресійні панчохи.

Також необхідно використовувати післяопераційний бандаж або компресійну білизну, яка підтримуватиме передню черевну стінку, зменшуватиме вираженість хворобливих відчуттів не менше 6 тижнів.

Скільки триває відновлення

Часто пацієнтки скаржаться на біль унизу живота, який характеризується як ріжучий. Він виникає під час різкого вставання з ліжка, чхання, кашлю чи бігу, швидкої ходи чи втрати рівноваги, особливо за відсутності післяопераційного бандажа чи компресійної білизни.

Це відчуттяабсолютно нормально і швидко зникає у спокої. Попередити його виникнення можна цілодобовим носінням компресійної білизни протягом перших 6-8 тижнів після операції.

Біль пов'язаний з різким та сильним скороченням м'язів під час необережних швидких рухів. В основному через 1-1,5 місяці він зникає разом із необхідністю носити додаткові компресії на животі.

Кесарів розтин відкладає початок активних фізичних тренувань більш пізній період (на відміну природних пологів). Наприклад, вправи підтягування м'язів преса можна виконувати тільки через 2 місяці: це пов'язано з відновленням передньої черевної стінки після операції.

Виділення після кесаревого розтину

Скільки тривають виділення після пологів в данному випадку? Виділення після пологів можуть тривати довше. Але вони не такі рясні, як після природних пологів, через швидке закриття шийки матки, особливо при плановому кесаревому перерізі, незначній затримці густих кров'янистих виділень у порожнині матки та тривалому їх підмазуванні, іноді до 8 тижнів після операції.

Планування вагітності після кесаревого розтину

Через 1,5-2 роки після КР слід планувати наступну вагітність.

Настання вагітності раніше зазначеного терміну підвищує ризик неспроможності рубця на матці та ймовірність розриву матки по рубцю, тому всі пацієнтки отримують рекомендації щодо планування вагітності та контрацепції. Але завдяки тому, що ISIDA clinic на стінку матки накладається безперервний дворядний шов з використанням сучасного матеріалу, такі ризики істотно знижуються.

Вагітність, що послідувала за КР раніше, не є медичним показанням до її переривання.

Фізіологічні пологи після кесаревого розтину

Є багато міфів про кесарів розтин.

Найпоширеніший із них у тому, що після першого УР фізіологічних пологів не може.

На щастя, це неправда. Жінки, які мали кесарів розтин, у наступних пологах можуть народжувати природним шляхом.

Але це не стосується таких випадків:

 • проміжок між пологами менше 2 років;

 • Попередній КР у терміні вагітності менше 37 тижнів;

 • Великий плід;

 • багатоплідна вагітність;

 • септичні ускладнення після попереднього КР;

 • Наявність однорядного шва на матці.

Останній пункт вимагає уваги!

У ISIDA clinic ушивання відбувається не однорядним, а дворядним швом: це зменшує ризик розриву матки по рубцю під час наступної вагітності.

Народження природним шляхом після КР можливе, якщо:

 • Жінка вже мала вагінальні пологи;

 • з настанням родової діяльності шийка матки є зрілою;

 • Родова діяльність починається самостійно;

 • Майбутній мамі менше 40 років;

 • вона має бажання та готовність народити через природні родові шляхи.

Саме налаштованість майбутньої мами, її щире прагнення зробити спробу вагінальних пологів відіграє вирішальну роль.

А супровід досвідченої бригади лікарів-акушерів-гінекологів та анестезіологів робить це бажання цілком реальним. ISIDA clinic має великий досвід проведення таких пологів, особливо з використанням регіонального методу знеболювання, як епідуральна анестезія.

Сучасні тенденції у застосуванні кесаревого розтину

Кесарів розтин стає все більш поширеним методом розродження. І це часто пов'язано із підвищенням відсотка вагітності у жінок після 35 років, а також популярністю процедури штучного запліднення.

Однак важливо пам'ятати, що цей метод має використовуватись лише за медичними показаннями.

Рішення про застосування кесаревого розтину приймають лікарі на основі медичних показань та індивідуальних обставин жінки.

Тому що це хірургічне втручання, яке має свої ризики та потребує серйозного ведення післяопераційного періоду.

10 причин вибрати ISIDA clinic

 1. 29 років досвіду роботи.

 2. Мультидисциплінарна команда лікарів, що має повний обсяг оперативних втручань та анестезіологічної допомоги в акушерстві.

 3. Чітке дотримання сучасних міжнародних протоколів у процесі підготовки, проведення операції та післяопераційного періоду.

 4. Використання методики «Щасливий цезар»: активне залучення матері до процесу народження, що імітує природні пологи; створення умов для комфортної появи немовляти, відстроченого перетину пуповини.

 5. 19 років досвіду виходжування недоношених немовлят: від народження до моменту виписки додому.

 6. Партнерські пологи навіть у ургентних ситуаціях.

 7. Проведення аутодонорства у пацієнток групи ризику кровотечі.

 8. Цілодобове спільне перебування матері та дитини з підтримкою грудного вигодовування.

 9. Можливість вибору дати та часу народження дитини.

 10. Зручний і комфортний пакет пологів на плановий кесарів розтин, ціна в 2024 році, яка не має прихованих платежів для пацієнта.

Відео про кесарів розтин від початку до щасливого кінця

Запис на прийом

Якщо Ви хочете дізнатися про необхідність кесаревого розтину в певному випадку, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram за номером: +38-097-455-88-11

або заповніть заявку на сайті.

Також можливо задати своє запитання щодо кесаревого розтину на спеціально створеній для цього сторінці.

Кесарів Розтин Форум

Як зменшити видимість шрамів після кесарівої операції за допомогою новітніх рішень

Людмила

Запитання:

Щодо шраму після кесарева, то які сучасні рішення існують, щоб мінімізувати його вигляд?

29 січня 2024 р.

Відповідь:

В ISIDA clinic після кесаревого розтину накладається косметичний шов.

Для цього використовується вікрил - сучасний синтетичний стерильний шовний матеріал, що самостійно розсмоктується.

У післяопераційному періоді в умовах стаціонару шов щоденно обробляється антисептиками.

Після виписки додаткового догляду він не потребує.

У разі рубцювання для досягнення косметичного ефекту на допомогу прийде один із напрямів естетичної медицини – апаратна косметологія.

Лазерна терапія допоможе позбутися навіть глибоких рубців та шрамів.

Тож первинна гладкість й пружність шкіри відновиться обов’язково!

30 січня 2024 р.

На якому тижні знімають акушерський песарій і шов у зв’язку з істміко-цервікальною недостатністю?

Поліна

Запитання:

Валеріє Веніамінівно, доброго дня! Підкажіть, будь ласка, я зараз на 33-му тижні вагітності та планую народжувати у Вашій клініці. Ми живемо не в Києві. Коли нам необхідно приїхати в клініку для укладання договору на пологи? І ще, на 19-му тижні мені поставили акушерський песарій і наклали шов на шийку у зв’язку з істміко-цервікальною недостатністю! На якому тижні він знімається, якщо за показаннями у мене кесарів розтин? Дуже дякую за відповідь.

20 квітня 2015 р.

Відповідь:

Поліно, доброго дня! Із пацієнтами, які не стоять на обліку з вагітності в нашій клініці, ми укладаємо договір у 36 тижнів. Тому Ви маєте попередньо записатися на цей термін до лікаря акушера-гінеколога щодо укладання договору. У Вас цього дня буде УЗД, відвідування терапевта й акушера-гінеколога. Ви обов’язково повинні взяти із собою паспорт, обмінну карту та гроші. Після укладання договору Ви повинні знаходитися в Києві. Шов із шийки матки й акушерський песарій знімається в 38 тижнів, але якщо у пацієнтки планується оперативне розродження, то можна це зробити в операційній одразу після операції.

27 квітня 2015 р.
Експерт про
doc_image

Будемо раді бачити Вас у День відкритих дверей в Isida Clinic, щоб відповісти на всі Ваші питання про ведення вагітності, пологи та кесарів розтин. Також Ви зможете пройти екскурсію нашою клінікою та побачити всі її переваги.

Зареєструватися на День відкритих дверей.

Фірсова Наталія Олександрівна

Завідувач відділу Центру лікування невиношування вагітності, акушер-гінеколог, гемостазіолог

Відгуки Жінок про Кесарів Розтин

Довго збиралася написати, але думка залишити відгук про свого лікаря, не відпускала мене з того моменту, відколи я до неї потрапила

Довго збиралася написати, але думка залишити відгук про свого лікаря, не відпускала мене з того моменту, відколи я до неї потрапила. Фірсова Наталія Олександрівна - ви мій янгол!))) І янгол не тільки мій, але і 2-х маленьких моїх людинок. Якби не цей професіонал з величезної літери, можливо мої дітки і не народилися б. Мені 42 роки і 15 з них я намагалася стати мамою. Виявилося, що завагітніти - це тільки 30% всього шляху... виносити і доносити до терміну двійню, в моєму віці - потрібна допомога професіонала. У Ісіду я звернулася тільки з двох спонукань - поруч з моїм будинком і вони займаються ЕКО, тобто знають особливості протікання такої вагітності. В саму Ісіду я потрапила, просто зателефонувавши в кол-центр. Перший запропонований мені лікар мене не влаштував, після 2х консультацій - занадто хвацьки поставився до тих факторів ризику, про які я знала. Я просто відчула, що мені потрібен інший лікар. Розпитавши колег, мені порекомендували звернутися до Наталії Олександрівни і я вдячна своїм знайомим і Богу, що потрапила до неї. З першого ж огляду я відчула увагу, високий рівень знань і розуміння моїх ризиків, а також всього того, про що я навіть не підозрювала, впевненість в тому, що ми з малюками в надійних руках. Вона чітко і без зайвих емоцій пояснила, що ми будемо контролювати і як часто. Я розуміла, щоразу, коли мені прийти наступного разу, які аналізи здати, якщо відхилення, то що робити, на що звернути увагу. Вона дуже чітко відстежила момент коли нам знадобилася допомога. Мій ворог - безсимптомний... розкриття шийки матки. Якби не її пильність, я могла б не побачити ніколи своїх Мішу і Машу. Вона наполягла, хоч деякі професори і були проти, на установці пессарію, раніше, і завдяки цьому і тому, що я лягла на збереження, я змогла доносити малюків до 34 тижня. Моя лікар супроводжувала мене коли я зателефонувала і сказала, що відійшли води і потім, коли після кесарева я була в палаті. Просто по-людськи цікавилася моїм станом. До цього у мене не було мого гінеколога. Їм був лікар-репродуктолог, з яким я пройшла весь шлях ЕКО. Тепер у мене є лікарр, якого я буду відвідувати і я щаслива, що зустріла такого лікаря. Моїм малюкам 6 місяців і я, дивлячись на них, часто згадую Наталію Олександрівну з вдячністю - вони є! Ми це зробили! Дякуємо! Окрема подяка всім співробітникам Ісіди, хірургічній бригаді (у мене дуууже акуратний і красивий шов від кесаревого).

Гасинець Тетяна
12 квітня 2020 р. 18:24

З ним не тільки анестезія під час кесаревого пройшла ідеально гладко

Олег Євгенович - це просто любов! З ним не тільки анестезія під час кесаревого пройшла ідеально гладко, але він також був найбільшою моральною підтримкою під час операції. Коли чоловік з дитиною залишили операційну, саме Олег Євгенович тримав мене за руку, заспокоював та пояснював, що відбувається. Про нього дуже багато гарних відгуків, і все - правда. Дякую Всесвіту, що я потрапила саме у його зміну! І дякую Олегу Євгеновичу за все! Не знаю, як би я пройшла крізь операцію без нього.

Дар'я
26 березня 2023 р. 14:34

Я народжувала з черговою бригадою, і лікар вчасно прийняв рішення про екстренне кесарево

Завдяки чудовому професіоналу Богдану Валерійовичу на світ з'явилась моя бебі. Я народжувала з черговою бригадою, і лікар вчасно прийняв рішення про екстренне кесарево. Він вдало провів операцію і був надзвичайно уважний до мене весь час, що я перебувала в клініці. Його усмішка, добрі слова, гумор та позитив надихали швидше відновлюватись. Дякую долі, що цей непростий досвід я отримала за допомогою такого чуйного лікаря. Спасибі, Богдане!

КсеніяIP
08 вересня 2022 р. 12:27

Операція кесаревого розтину пройшла чудово

Дякуємо дуже Віталію Вікторовичу за професіоналізм та позитив! Наша операція кесаревого розтину пройшла чудово! Відчували впевненість і позитивний настрій лікаря, хоча побачили його вперше безпосередньо в операційній) Операція та післяопераційний період пройшли легко та чудово, за що ми з чоловіком та сином невимовно вдячні! Спасибі вам!

Тетяна
26 серпня 2021 р. 10:52
Комплексні програми
Спецпропозиція ISIDA mama – ведення вагітності за найвищими стандартами
ISIDA mama – ведення вагітності за найвищими стандартами
Спеціальна пропозиція «ISIDA mama» - для пацієнтів, які вперше звертаються у ISIDA Clinic отримають -90% на первинну 60-ти хвилинну консультацію лікаря-акушера-гінеколога та -90% на акушерське УЗД до 11 тижнів вагітності (тривалістю 15 хвилин).
 

 • Чи можуть тут про мене подбати саме так, як мені це необхідно? 
 • Чи матиме лікар до мене особливий підхід? 
 • Чи буду я почувати себе комфортно під наглядом фахівців цього медичного закладу?

Можна довго не вагатись, а спробувати та дізнатись напевне!

Познайомтесь з лікарем та проконсультуйтесь по програмах спостереження вагітності, щоб давати своєму малюку найкраще з перших днів після народження!

Знижка на 60-ти хвилинну консультацію з гінекологом у період з 05.12.2023 по 31.12.2024. Пропозиція діє, якщо Ви вперше звертаєтесь до ISIDA clinic по даній вагітності.

Від 85 грн Оформити
Статті
«Щасливий Цезар» – новий метод проведення операції планового кесаревого розтину
«Щасливий Цезар» – новий метод проведення операції планового кесаревого розтину

Фахівці клініки ISIDA, спираючись на багаторічний досвід допомоги під час пологів, прагнуть мінімізувати лікарське втручання в природний процес народження дитини. Це устремління стосується й планових операцій кесаревого розтину – у випадках, коли операція кесаревого розтину необхідна задля збереження здоров'я матері та дитини, в ISIDA роблять усе можливе, щоб навіть у цьому випадку пологи були наближені до природних, наскільки це можливо в такій ситуації.

Ірина Чайка: «Пологи в клініці ISIDA – це свято, навіть якщо це кесарів розтин»
Ірина Чайка: «Пологи в клініці ISIDA – це свято, навіть якщо це кесарів розтин»

Про те, що її другі пологи відбудуться в клініці ISIDA, Ірина Чайка знала ще до настання вагітності. У неї вже був досвід народження першої дитини, яка з’явилася на світ передчасно з допомогою операції кесаревого розтину. І повторення пережитого зовсім не хотілося...

На шляху до відновлення після народження малюка
На шляху до відновлення після народження малюка

Процес народження малюка – тяжка праця для матері. Тому і в початковий, найбільш відповідальний період, коли жінка знаходиться під контролем медичного персоналу, і в подальшому, необхідно враховувати кілька принципово важливих моментів.