Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Знеболювання під час пологів

Епідуральна анестезія і знеболення пологів. ⭐ Показання, ризики при пологах. ⭐ Медикаментозні та немедикаментозні способи знеболювання пологів у клініці Ісіда в Києві.

Існує думка, що пологи завжди супроводжуються болем. Але це не так. Знеболювання пологів – тема, навколо якої точаться численні дискусії. Є аргументи і за, і проти. У будь-якому разі рішення про те, чи застосовувати анестезію, приймаєте Ви. Лікар може підказати, пояснити, порадити, проте у жодному разі ні до чого Вас не примушуватиме.

Знайомство з лікарем-анестезіологом відбувається задовго до пологів. На консультації перед майбутніми пологами Ви разом із лікарем складете індивідуальний сценарій пологів. Лікар спробує розвіяти Ваш страх, пов'язаний із болем під час пологів, і налаштувати на щасливе їх завершення. Доведено, що інтенсивність больових відчуттів зменшується і сприймається як «стерпна», якщо майбутня мама почувається в безпеці, позитивно налаштована і довіряє лікарям, котрі приймають пологи.

Існують медикаментозні та немедикаментозні способи знеболювання пологів. До немедикаментозних можна зарахувати активне положення породіллі, масаж, використання м'ячів, а також спеціальну ванну для знеболювання першого періоду пологів. Як і під час будь-яких інших дискомфортних фізичних відчуттів, під час пологів Ваше тіло саме знає, як йому рухатися і поводитися, щоб полегшити біль.

До медикаментозних способів належать епідуральні аналгезія й анестезія. Епідуральна аналгезія застосовується за бажанням пацієнтки і за низкою медичних показань. Цей метод вважається найсучаснішим і найбезпечнішим для жінки й дитини, він високоефективний і зручний у застосуванні. Суть методу полягає в тому, що за допомогою спеціальних препаратів відбувається блокування больових сигналів, які йдуть від нижньої частини тіла до головного мозку. Для проведення епідуральної аналгезії лікар-анестезіолог робить прокол на рівні 3-4-го поперекових хребців і вводить в епідуральний простір через спеціальну голку гнучкий катетер. Через нього в організм породіллі вводять знеболюючі речовини.

Епідуральну аналгезію роблять у разі, якщо потрібно лише зняти болісні відчуття. Завдяки цій процедурі нерви, які відповідають за моторні функції, залишаються частково в робочому стані, і за бажання жінка може рухатися.

Епідуральна анестезія передбачає цілковите блокування відчуттів і рухів, її використовують під час кесаревого розтину. За такого виду знеболювання майбутня мама залишається у свідомості й бере участь у процесі появи дитини на світ. За винятком деяких випадків, дитину кладуть мамі на груди.

У світовій практиці застосування епідуральної анестезії під час пологів є поширеним явищем. Такий вид знеболювання застосовують і під час деяких видів операцій. Завдання лікаря – зробити все можливе для того щоб мама й дитина були здорові й почувалися комфортно. Але кожна ситуація унікальна, і для того щоб прийняти зважене рішення, необхідна консультація лікаря-анестезіолога про можливості застосування епідуральної анестезії у Вашому конкретному випадку.

98% кесаревих розтинів виконують під епідуральною анестезією.

Форум на тему: Знеболювання під час пологів - Відповіді лікарів на запитання

Чи можливо завагітніти при ендометріозі?

Лілія

Запитання:

Доброго дня! У мене виявили кісти ендометріоз двох яйників,призначили таблетки пити два місяці без пепервно,тоді на УЗД... Мене цікавить чи можоиво завагітніти при цих кістах?

30 грудня 2022 р.

Відповідь:

Добрий день Можливість вагітності при ендометріоїдних кістах залежить від багатьох факторів: розміри та кількість ендометріоїдних кіст, стан маткових труб та результати оцінки оваріального резерву. Пропонуємо консультацію репродуктолога для детальної оцінки ситуації

10 січня 2023 р.

Пологи при неврозі, тахікардії тощо

Олександра

Запитання:

День добрий! Скажіть, у Вас у пологовому будинку є можливість розродження з діагнозом «Панічні атаки, невроз, тахікардія, екстрасистолія, варикозна хвороба ніг»? Дякую.

20 січня 2015 р.

Відповідь:

Доброго дня, Олександро! Так, у нас є можливості для розродження жінок із різними екстрагенітальними захворюваннями. Такі фахівці, як невролог, анестезіолог, терапевт, психолог і, за необхідності, кардіолог, завжди з радістю Вам допоможуть. Судинний хірург приходить за заявкою. Успіхів! Із повагою, лікар-терапевт Огіренко Ірина Євгенівна.

22 січня 2015 р.
Відгуки пацієнтів про знеболювання під час пологів

Дякуємо за прекрасні пологи лікарів ISIDA

Хочемо подякувати команді лікарів ISIDA, які супроводжували наші пологи. І подарували нам щастя стати батьками прекрасної донечки. Солодаренко Олександра Геннадіївна супроводжувала наші пологи. Як тільки вона заходила в пологовий зал, не дивлячись ні на що, я відчувала заспокоєння і впевненість, що все буде добре, що ми справляємося і скоро наша крихітка буде з нами. Ця людина з такою енергетикою, таким умінням підтримати, що тільки від спогадів в душі стає тепло. Бурдейний Олексій Андрійович – лікар анестезіолог. Мені все ще дуже соромно, що в день виписки я Вас не впізнала)) Я дуже вдячна за підтримку під час процесу пологів. Пологи проходили без анестезії. Але я дуже вдячна, що я не пам'ятаю все, що відбувалося після народження нашої крихітки і за цей час мені вдалося відпочити і виспатися)) Акушерка Бондарчук Оксана Андріївна дала нам максимум можливості проходити все це удвох з чоловіком. Без втручання, в спокійній атмосфері з чаєм і музикою. Неонатолог Рижутіна Тетяна Валеріївна забезпечила огляд нашої малої і порадувала нас високою оцінкою крихти. Ми вдячні, що пологи пройшли в позитивній атмосфері. Як я хотіла, все було максимально природно. Нам не заважали, не пропонували зайвих процедур і втручань. Пояснювали кожен крок і підтримували в найважчі моменти. Спасибі за прекрасну роботу! Дякую за нашу доньку і непередаване щастя бути батьками!

Євгенія
31 березня 2017 р. 11:25

Дякую за просто-таки святкові пологи!

Враження про клініку найкращі. По-перше, дуже оперативні, компетентні та співчутливі працівники рецепції та колл-центру: не просто розмовляють завченими фразами, а заглиблюються в питання і активно допомагають його вирішити. В ході вагітності виникло кілька ситуацій, що вимагають позапланової консультації і допомоги, і сприяння персоналу було просто вище всіляких похвал. Величезне дякую дівчатам за їх професіоналізм та чуйність! Про лікарів – низький уклін Максимовій Вікторії Віталіївні та Шкабаровській Олені Миколаївні, які просто були моїми союзниками в цей делікатний період. Одна справа – спостерігати "безпроблемну" людину, інше – зробити так, щоб той, у кого є питання по здоров'ю, був максимально обстежений та оглянутий. Я не ризикнула б спостерігати свою вагітність ніде, крім як у таких фахівців. Окрема подяка прекрасному лікарю-мамологу – Габелко Юлії Андріївні. І, звичайно, не можу окремо не відзначити професіоналізм Грицько Віктора Степановича і хочу сказати, Дякую за просто-таки святкові пологи.

Олена
24 січня 2017 р. 09:48

Клініки, в яких доступний напрямок
Статті
Новини, заходи