Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Кріоцикл

Запишіться на первинну онлайн-консультацію із хорошим лікарем-репродуктологом зі знижкою 50%. Онлайн Консультація Репродуктолога

Допоміжні репродуктивні технології (ДРТ) знаходяться в постійному розвитку. Зовсім нещодавно сама ідея зачаття дитини invitro («в пробірці») вважалася фантастикою. 25 липня 1978 року з'явилася на світ перша дитина, народжена за допомогою ЕКЗ – британка Луїза Браун. Але сучасна репродуктологія вже готова запропонувати парам, які відчувають труднощі з зачаттям, нові можливості, що не лише збільшують шанси мати дитину, а й розширюють часові межі їх появи. Йдеться про кріоцикл після ЕКЗ.

Що таке кріоцикл і кріоконсервація

Кріоцикл – це процедура ДРТ, за якої відбувається перенесення розморожених ембріонів. У зарубіжній літературі він має назву перенесення «з відталими ембріонами».

Кріоконсервація – це процедура зупинки всіх біологічних процесів у клітині шляхом заморожування та подальшого їх збереження за низьких температур.

Чому ж кріоцикл став таким важливим і високоефективним сьогодні?

Трохи історії

Уперше кріопротекторні властивості гліцерину виявили в 50-х роках ХХ століття, а перша вагітність із відталими ембріонами настала в 1983 році. Однак на той час для збереження ембріонів використовували так звану повільну заморозку, в основі якої лежало витіснення рідини з ембріона або клітини та заміщення її спеціальними речовинами – кріопротекторами. На жаль, метод цей був зовсім недосконалий, і ймовірність настання вагітності після розморожування таких ембріонів не перевищувала 30 %.

Чергова «революція» в кріобіології сталася наприкінці ХХ століття з появою нового методу заморозки – вітрифікації – «швидкої заморозки». У 1990 році народилася перша дитина після вітрифікації дробленого ембріона. У 1999 році народилися діти з вітрифікованих ооцитів, а в 2004 році було опубліковане перше повідомлення про кріоконсервацію ооцитів із метою збереження фертильності в онкологічних хворих. Вітрифікація («скління») міцно увійшла в життя всіх репродуктивних клінік і дала можливість вийти на зовсім інший рівень допомоги нашим пацієнтам у подоланні безпліддя.

Що таке вітрифікація і в чому її переваги?

Суть вітрифікації полягає в застосуванні високих концентрацій кріопротектора, завдяки чому вдається уникнути формування кристалів льоду – головна причина внутрішньоклітинних ушкоджень, якими супроводжувалася «повільна заморозка». Образно кажучи, рідина всередині заморожуваного об'єкта одразу стає «склом», а не «кристаликом льоду».

Незалежно від методу кріоконсервації, всі заморожені елементи зберігаються в рідкому азоті при температурі -196ᵒС. Це дає змогу зупинити в них усі біологічні процеси на дуже довгий час. Таким способом можна заморозити ембріони на стадії дроблення (1-4 доби), бластоцисти (ембріони на 5 добу розвитку), яйцеклітини, сперму, тканину яєчка при взятті біопсії.

Після розморожування виживаність біоматеріалу дуже висока (не менше 90%).

Заморожений матеріал зберігається в спеціальних «будиночках» – кріотопах. Це спеціально розроблені для вітрифікації носії, що дають можливість максимально дбайливо провести процедуру вітрифікації. Криоконсервація

Чи небезпечна вітрифікація для здоров'я майбутнього потомства?

У світі накопичено величезний досвід роботи з вітрифікованим матеріалом. Доведено, що немає відмінностей у частоті вроджених вад у дітей, які народилися в результаті спонтанних вагітностей, і дітей, які розвинулися з розморожених ембріонів. До речі, це ж стосується і дітей, народжених у «свіжих» програмах ЕКЗ. У вищезгаданої Луїзи Браун народилися двоє здорових чудових дітей.

Кому показаний кріоцикл

Лікар-репродуктолог клініки ISIDA може рекомендувати кріоцикл у таких випадках:

  • після невдалої спроби ЕКЗ. Застосування кріоциклу в цьому випадку дає змогу уникнути стимуляції овуляції, що передує переносу ембріона, і досягти таким чином бажаної вагітності;

  • якщо подружня пара, плануючи перше ЕКЗ, вже має плани на другу і третю дитину;

  • збереження яйцеклітин/сперматозоїдів/ембріонів показані також тим чоловікам і жінкам, у яких виявлене онкологічне захворювання, лікування якого може вплинути на подальшу здатність до дітонародження;

  • збереження сперматозоїдів за допомогою кріоконсервації показане чоловікові, якщо він хворий на цукровий діабет (або деякі інші захворювання) й існує ризик повної втрати запліднюючої здатності сперми. Дуже мала кількість сперматозоїдів в еякуляті, а також періодично діагностована азооспермія – повна відсутність сперматозоїдів, також є показанням до кріоциклу.

У чому переваги кріоциклу

Застосування кріоциклу має цілу низку переваг для пацієнта. Це:

  • значне зниження ризику розвитку тяжкого ускладнення ЕКЗ – синдрому гіперстимуляції яєчників. У результаті стимуляції овуляції зазвичай виходить велика кількість яйцеклітин, які запліднюються, а отримані ембріони заморожуються (freezeall). Це дає можливість уже через 1-2 цикли провести кріоцикл з ефективністю, що дорівнює переносу в «свіжому» циклі;

  • зниження фінансових витрат пацієнтів у випадках, якщо перша спроба ЕКЗ виявилася невдалою. Кріоцикл дає можливість уникнути стимуляції овуляції та використання для цього дорогих препаратів. Кріоцикл знижує також вартість ЕКЗ в разі бажання мати другу і третю дитину на тлі жіночого фактору безпліддя (наприклад, при непрохідності труб);

  • кріоцикл дає можливість пацієнткам із невисоким оваріальним резервом накопичити ембріони, а також зберегти яйцеклітини у випадках, якщо з особистих причин (наприклад, через відсутність партнера) жінка не планує вагітність у найближчі роки.

Крім того, кріоцикл є необхідною процедурою у випадках, якщо необхідно провести складне генетичне дослідження ембріонів (NGS).

Особливості вітрифікації яйцеклітин

Існують певні особливості, які треба знати при проведенні вітрифікації.

По-перше, невеликий відсоток яйцеклітин після розморожування може виявитися непридатним до запліднення або мати проблеми з бластуляцією. На жаль, встановити це до проведення процедури неможливо.

По-друге, для досягнення вагітності на вітрифікованих ооцитах необхідно заморозити 12-17 клітин. Також рекомендується це робити до досягнення жінкою віку 36 років. Після подолання цього віку ймовірність настання вагітності в програмі з замороженими ооцитами різко знижується. Вітрификація

Ефективність кріоциклів

Клініка ISIDA має 25-річний досвід у лікуванні безпліддя. Висока ефективність застосовуваних у клініці методів ДРТ підтверджується статистичними даними:

  • фахівці клініки ISIDA долають безпліддя в 49 % випадків у «свіжих» циклах;

  • у 45% – у циклах із вітрифікованими ембріонами;

  • у 62% – у циклах, у яких були заморожені всі отримані ембріони (freezeall) (вказані середні об'єднані значення від усіх вікових груп).

Це дуже високий рівень, демонстрований провідними європейськими клініками. І такі високі показники досягаються при перенесенні в переважній більшості випадків 1 бластоцисти/ембріона. Це стало можливим завдяки високому рівню роботи ембріологічної служби – фахівців, устаткування та методик роботи.

Оцінюючи ефективність роботи клініки, треба також враховувати, що до ISIDA нерідко звертаються подружні пари, які вже мають негативний досвід лікування безпліддя. Адже репродуктивна медицина розвивається дуже стрімко, і щоб бути в курсі її останніх досягнень, необхідно брати участь у міжнародних наукових семінарах і конференціях, проходити практичне навчання в клініках, що вважаються флагманами в лікуванні безпліддя.

Лікарі клініки ISIDA мають таку можливість завдяки тому, що націленість на медичні інновації є пріоритетним напрямом у роботі клініки. Тому звернення до клініки ISIDA – це надзвичайно важливий крок на шляху до своєї мрії.

Як підготуватися до програми «кріоцикл»

Перш ніж почати лікування безпліддя, чоловікові та жінці необхідно пройти діагностику. З цією метою в клініці ISIDA Вам можуть запропонувати пакети:

У разі, якщо до звернення до клініки ISIDA подружжя проходило обстеження й отримані дані не втратили своєї актуальності, чоловікові та жінці запропонують пакети:

  • Обстеження перед ДРТ для жінки мінімальне;

  • Обстеження перед ДРТ для чоловіка мінімальне.

Більш докладну інформацію про лікування безпліддя в клініці ISIDA можна отримати, зателефонувавши за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11.

Форум на тему: Кріоцикл - Відповіді лікарів на запитання

Чи можна отримати консультацію фахового лікаря онлайн щодо процедури з кріоконсервації в Ужгороді ооцитів та/або ембріонів?

Аліса

Запитання:

Вітаю! Чи можна отримати консультацію фахового лікаря онлайн щодо процедури з кріоконсервації в Ужгороді ооцитів та/або ембріонів? Я зараз, нажаль, мешкаю поза межами країни, але хочу спланувати цей процес з подальшими кроками щодо ЕКЗ. Дякую!

11 жовтня 2023 р.

Відповідь:

Добрий день! Так, можна. Для запису потрібні Ваші дані: ПІБ, повна дата народження, номер телефону, зручний месенджер (Вайбер або ін), ел.пошта.Якщо звертаєтесь вперше до нас до репродуктолога, консультація безкоштовна

12 жовтня 2023 р.

Питання з Горлівки щодо «кріошок» із Донецька

Кузина Наталя

Запитання:

Доброго дня!!! Я з Горлівки. У Вас мої «кріошки». Поки Ви юридично жодним чином не можете зробити мені кріо, чи можу я у Вас вилікувати зараз ерозію? Мені там залишався один аналіз, але напевно вже доведеться здавати все наново! Чи можу я приїхати до Вас у січні? Дякую!

26 грудня 2014 р.

Відповідь:

Доброго дня, Наталю! Хочу Вас порадувати! Нам вдалося вивезти ембріони з Донецька до Києва, і ми готові й далі виконувати наші зобов’язання перед пацієнтами. Зв’яжіться, будь ласка, зі мною за телефоном: (067) 501 00 95, ми обговоримо подальші кроки.

26 грудня 2014 р.

Питання з приводу ембріонів у Донецьку

Альона Григор’єва

Запитання:

Я ваш клієнт в ISIDA. У мене залишилися заморожені ембріони. Як мені можна з Вами зв’язатися щодо включення в протокол? Заздалегідь вдячна!

28 серпня 2014 р.

Відповідь:

Доброго дня! На жаль, у зв’язку з активними бойовими діями в Донецьку філія тимчасово, до припинення бойових дій, закрита.

За більш детальною інформацією звертайтеся за телефоном: (050) 328 27 01.

29 серпня 2014 р.
Відгуки пацієнтів про кріоцикл

Дякую, завдяки Вам народжуються нові життя!

Грицько Віктор Степанович, спасибі Вам і всій бригаді лікарів за нашу донечку – Анастасію! Пологи були легкими і спокійними, тому, що поруч були такі професіонали, як Ви. Дай Вам Бог здоров'я і благополуччя, адже завдяки Вам народжуються нові життя. Ще раз найтепліші слова подяки всьому персоналу, який приймав у нас пологи 09.12.2017 року. З повагою, Поліна і Михайло.

Поліна
21 грудня 2017 р. 08:30

Дякую за здійснення моєї мрії!

Хочу подякувати клініку ISIDA і безпосередньо Вацик Мирославі Михайлівні за допомогу в здійсненні моєї головної мрії – мати дитину. 19.08.17 я народила чудову дівчинку – Валерію. Сподіваюся, що зможу в найближчому майбутньому, подарувати їй братика або сестричку.

Вікторія
27 жовтня 2017 р. 15:56