Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

ЕКЗ - Екстракорпоральне запліднення

Що таке ЕКЗ – екстракорпоральне запліднення. ⭐ Лікарі клініки ISIDA у Києві розповідають про процедуру ЕКЗ. ⭐ Ціна + Показання до процедури + Необхідні обстеження. ⭐ Ризики та ефективність ЕКЗ.

Запишіться на первинну онлайн-консультацію до хорошого лікаря-репродуктолога з 50% знижкою. Онлайн Консультація Репродуктолога

ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення) - це метод, який у всьому світі вважається основним для лікування як жіночого, так і чоловічого фактора безпліддя. Першою дитиною «з пробірки», яка народилася в 1978 році, стала британська дівчинка Луїза Браун. За минулі десятиліття методика, застосована біологом Робертом Едвардсом і гінекологом Патріком Стептоу, значно удосконалилася. Сучасні методики екстракорпорального запліднення – це незрівнянно більші можливості.

Що таке ЕКЗ - екстракорпоральне запліднення

Класичний варіант екстракорпорального запліднення полягає ось у чому: з метою отримання кількох яйцеклітин жінці призначається стимуляція овуляції. Про те, як це робиться, Ви можете дізнатися, прочитавши статтю «Індукція овуляції». Потім отримані яйцеклітини в лабораторних умовах запліднюють сперматозоїдами майбутнього батька. Ембріологи, зафіксувавши запліднення, передають ембріон репродуктологам, які переносять його в порожнину матки, де він, якщо все йде добре, імплантується в її слизову і продовжує свій природний розвиток. Перенесення здійснюється зазвичай на 5-ту добу після запліднення.

Подальший перебіг вагітності нічим не відрізняється від природного. Застосування методу екстракорпорального запліднення жодним чином не позначається і на пологах: коли вагітність багатоплідна, лікар, оцінивши ризики, може призначити кесарів розтин, але показання до цього такі ж, як і при багатоплідній вагітності, що настала природним шляхом.

У деяких випадках класичний варіант ЕКЗ не призводить до бажаної вагітності. І на допомогу приходять складніші методики екстракорпорального запліднення.

ЕКЗ

Кому рекомендовано ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення ефективне за будь-яких форм безпліддя. А іноді (наприклад, за відсутності у жінки маткових труб або їх непрохідності, а також при важких формах чоловічого безпліддя) ЕКЗ є єдиною можливістю для сімейної пари народити дитину.

ЕКЗ при жіночому факторі безпліддя

При жіночому факторі безпліддя розрізняють абсолютні показання до проведення ЕКЗ (відсутність маткових труб або їх непрохідність), а також непрямі показники, наприклад, відсутність бажаного результату при використанні інших допоміжних репродуктивних технологій – методу індукції овуляції або внутрішньоматкової інсемінації, наприклад.

До заздалегідь запланованого ЕКЗ може також вдатися жінка, якщо вона хоче відкласти вагітність, присвятивши певну кількість років творчій самореалізації, кар'єрному зростанню тощо. У цьому випадку може бути використана кріоконсервація яйцеклітин або ембріонів. Кріоконсервація яйцеклітин і сперматозоїдів показана також у випадках, якщо чоловікові або жінці належить пройти через лікування хіміо- або радіотерапією, а також у деяких інших випадках.

ЕКЗ при чоловічому факторі безпліддя

У разі, якщо діагностичні дослідження показують порушення еякуляції, а також якщо дані спермограми свідчать про те, що сперматозоїди не володіють достатнім для запліднення рівнем рухливості, лікар-репродуктолог може рекомендувати більш складні й ефективні при чоловічому факторі безпліддя види ЕКЗ. Наприклад:

ICSI – мікроманіпуляційний метод, що застосовується при певних формах чоловічого безпліддя. Цей метод допомагає подолати всі бар'єри яйцеклітини і ввести сперматозоїд безпосередньо в цитоплазму яйцеклітини.

ТESA, MESA – методи, що застосовуються у випадках, якщо спермограма показує повну відсутність в еякуляті сперматозоїдів, здатних запліднити яйцеклітину. У цьому випадку за допомогою пункції (маніпуляція проводиться під наркозом) сперматозоїд витягується з яєчок або придатків, обробляється в лабораторних умовах і вводиться в яйцеклітину. Цей метод успішно застосовується в тих випадках, які відносно недавно вважалися абсолютним показанням до використання донорської сперми. Зараз завдяки методам ТESA і MESA подружжя отримало можливість народити рідну як для жінки, так і для чоловіка дитину.

Тому, щоб визначити доцільність ЕКЗ, а також рекомендувати найефективніший для конкретного випадку вид цього методу, лікар-репродуктолог обов'язково призначає низку досліджень, які треба пройти як жінці, так і чоловікові. Адже причиною сімейного безпліддя може бути як жіночий, так і чоловічий фактор (співвідношення приблизно однакове).

Як відбувається лікування методом ЕКЗ

Екстракорпоральне запліднення – це метод, що складається з кількох етапів. У разі, якщо показанням до проведення ЕКЗ є тільки жіночий фактор безпліддя і не потрібне проведення вищеописаних методів ICSI, ТESA, MESA або використання своїх, раніше заморожених, яйцеклітин або яйцеклітин донора, то етапи ЕКЗ такі:

Перший етап ЕКЗ – підготовка організму жінки до гормональної стимуляції та стимуляція яєчників. Між 19-м і 23-м днем менструального циклу майбутній мамі вводиться препарат, що готує організм до гормональної стимуляції. Потім під контролем УЗД і контролем гормонального статусу організму відбувається стимуляція зростання фолікулів. Це робиться з метою отримання не однієї, як це зазвичай буває в природному циклі, а кількох яйцеклітин, придатних до запліднення.

Лікування безпліддя ЕКЗ

Другий етап ЕКЗ – пункція фолікулів. Коли УЗД показує, що фолікули досягли необхідних розмірів, проводиться їх пункція. Для цього жінці зовсім не треба перебувати на стаціонарі – на всю процедуру, від моменту приходу до клініки і до завершення операції, жінці необхідно виділити кілька годин.

Третій етап ЕКЗ – запліднення отриманих у результаті пункції яйцеклітин. Ця маніпуляція проходить під контролем досвідчених лікарів-ембріологів клініки ISIDA в спеціальному інкубаторі з живильним середовищем. На п'яту добу після підтвердження факту запліднення здійснюється перенесення ембріонів в жіночий організм.

Четвертий етап ЕКЗ – перенесення ембріонів. Ця операція виконується під контролем УЗД за допомогою тонкого гнучкого катетера і є абсолютно безболісною. Після перенесення ембріона жінці призначають препарати, що допомагають створити для ембріона найсприятливіші умови для подальшого розвитку.

П'ятий етап ЕКЗ – діагностика вагітності. Найімовірнішим методом діагностики вагітності на ранніх термінах є метод ХГЛ – аналіз крові на хоріонічний гонадотропін людини. За рівнем цього гормону з дуже високим ступенем ймовірності вагітність можна підтвердити вже на 12-ту добу після перенесення ембріона. З цією метою на 12-14 добу майбутній мамі необхідно прийти в клініку та здати кров на аналіз.

Лікарі клініки ISIDA роблять усе можливе, аби звести до мінімуму ризики програми ЕКЗ. Синдром гіперстимуляції, багатоплідна або позаматкова вагітність – усі можливі ускладнення вагітності після проведення ЕКЗ знаходяться під контролем досвідчених фахівців, які мають великий досвід роботи.

У разі, якщо вагітність після перенесення ембріонів не настала, не треба впадати у відчай. Після першої спроби ЕКЗ у клініці ISIDA, за погодженням із подружжям, залишаються заморожені найбезпечнішим з усіх наявних методів заморозки – методом вітрифікації, ембріони. Їх використання під час наступних спроб ЕКЗ дає змогу уникнути в протоколі проведення ЕКЗ стимуляції яєчників і мінімізувати таким чином навантаження на жіночий організм. Заморозка эмбріонів

Які обстеження необхідні перед ЕКЗ

Перед проведенням ЕКЗ жінці необхідно пройти певні обстеження, перелік яких залежить від наявності раніше проведених діагностичних заходів. У клініці ISIDA необхідні обстеження можна зробити, уклавши договір на обслуговування в рамках пакета «Обстеження перед ДРТ для жінки». Або, якщо жінка раніше проходила якісь обстеження і вони не втратили ще своєї актуальності, перелік обстежень може бути зменшений (у цьому випадку в клініці ISIDA подружжю пропонують пакети «Обстеження перед ДРТ мінімальне»).

Докладніше про методи обстеження та підготовку до них ви можете прочитати в статтях Програма «Обстеження перед ДРТ для жінок» і «Обстеження перед ДРТ для чоловіків».

Ефективність ЕКЗ

Клініка ISIDA має 25-річний досвід лікування безпліддя, результативність лікування (загалом з урахуванням усіх методик ДРТ) становить 46 %. Це дуже високий, дійсно європейський рівень ефективності, який демонструють не всі українські клініки. Протягом 25 років роботи після проведення методик ДРТ в ISIDA народилося понад 20 000 малюків.

Такі високі показники роботи стали можливими завдяки високому рівню професіоналізму всіх лікарів клініки ISIDA. Репродуктологи, ембріологи, біологи, андрологи клініки ISIDA регулярно проходять стажування в провідних клініках світу, беруть участь у роботі міжнародних конгресів і симпозіумів із репродуктології. Результатом поїздок лікарів клініки ISIDA за кордон, їхня участь у майстер-класах із роботи з яйцеклітинами, сперматозоїдами і ембріонами нерідко стає впровадження нової передової методики ЕКЗ.

Наприклад, передімплантаційна генетична діагностика (PGD) або передімплантаційний генетичний скрінинг, що застосовуються в рамках програми з екстракорпорального запліднення, дають можливість діагностувати генетичні та/або хромосомні патології ембріона ще до його імплантації в порожнину матки.

Ця методика дає змогу не лише підвищити результативність проведення ЕКЗ, а й знизити ризики появи на світ дітей із важкими генетичними захворюваннями. Справа в тому, що при екстракорпоральному заплідненні вагітність настає приблизно в третині випадків, і однією з причин невдачі може бути «відмова»матки в імплантації ембріона, який несе в собі генетичні ризики. Ця «система захисту» передбачена природою, подолати її неможливо, та й навряд чи потрібно.

Величезне значення для ефективності проведення ЕКЗ має також рівень точності діагностичних заходів. Клініка ISIDA регулярно проходить зовнішнє тестування якості роботи своїх діагностичних і ембріологічних лабораторій у провідних європейських клініках, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя. Так, рівень роботи фахівців, які роблять спермограму, в 2017 році був підтверджений клінікою при Вестфальському університеті ім. Вільгельма (м. Мюнстер, Німеччина). Ця клініка – одна з найбільш шанованих медичних установ Європи. Оцінки, виставлені її експертами в процесі зовнішнього тестування, мають дуже велику вагу.

Буклет "Рекомендації учасникам програм ДРТ" в формате PDF:

Запис на прийом до лікаря

Якщо Ви відчуваєте труднощі з зачаттям дитини, станьте на один крок ближчими до здійснення своєї мрії про материнство – зателефонуйте до клініки ISIDA, запишіться на первинний прийом до лікаря-репродуктолога:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

або заповніть заявку на сайті.

Також можливо задати своє запитання щодо методу екстракорпорального запліднення (ЕКЗ) на спеціально створеній для цього сторінці.

Ціна ЕКЗ

Ціни на ЕКЗ дивіться у розділі: Програми лікування безпліддя ≡ Комплексні пакети.

Форум про ЕКЗ - Екстракорпоральне запліднення

ЕКЗ у 45 років

Олена

Запитання:

Доброго дня. Чи можна звернутись у клініку для проведення ЕКЗ у віці 45 років без донорських яйцеклітин? Аналізи в нормі, гормональних та інших проблем немає, цикл стабільний, АМГ 0,36. Чи є лікар, який візьметься за таку пацієнтку? Спермограма добра. Дякую за відповідь заздалегідь.

26 серпня 2022 р.

Відповідь:

Добрий день! Я можу взятись. Але мені потрібно провести повноцінну консультацію offline, щоб пояснити пацієнтам саму програму та розповісти про можливі ризики. Для цього пропонуємо скористатись нашою спеціальною пропозицією - безкоштовною консультацією репродуктолога.

26 серпня 2022 р.

Гістероскопія перед проведенням ЕКО

Ірина

Запитання:

Доброго дня! Я вперше приїду на прийом для ЕКО, в якому циклі більш бажано? На УЗД виявили поліп матки. Скажіть, при такому діагнозі обов'язкова гістероскопії перед проведенням ЕКО?

24 січня 2017 р.

Відповідь:

Ірина, добрий день! На первинну консультацію Ви можете приїхати в будь-якому менструальному циклі. Якщо є поліп, то потрібно перед ЕКО зробити гістероскопію і його видалити.

25 січня 2017 р.

Які можливі причини невдалої спроби ЕКЗ?

Ганна

Запитання:

Доброго дня! Світлано Вікторівно, скажіть, будь ласка, які можливі причини невдалої спроби ЕКЗ? Збираємося зробити другу спробу. Може, необхідно здати додаткові аналізи? Дякую.

06 червня 2015 р.

Відповідь:

Доброго дня, Анно! На жаль, Ви не назвали своє прізвище і де проходили спробу ЕКЗ. Якщо Ви проходили її в ISIDA, то, як правило, ми зустрічаємося з пацієнтами після невдалої спроби і визначаємося з планом подальших дій. Якщо Ви проходили спробу в іншому медичному закладі, то Вам необхідно записатися до нас на первинний прийом і приїхати з усіма обстеженнями і матеріалами, що залишилися у Вас на руках після спроби, для оптимізації подальшої спроби. Будемо раді Вам допомогти.

11 червня 2015 р.

Чи необхідна гістероскопія перед ЕКЗ?

Валерія

Запитання:

Доброго дня! У яких випадках призначається діагностична гістероскопія? Чи необхідно її робити при підготовці до ЕКЗ?

24 грудня 2014 р.

Відповідь:

Доброго дня! Гістероскопія призначається при підозрі на будь-які проблеми з порожниною матки, виявлені на УЗД. Гістероскопія не є обов’язковим дослідженням перед ЕКЗ, а проводиться за показаннями. Удачі вам!

24 грудня 2014 р.
Відгуки жінок після ЕКЗ

Величезна подяка клініці ISIDA за онука.

Величезна подяка клініці ISIDA за онука. Все було на вищому рівні (є досвід клінік Великобританії, Катару). ISIDA навіть краще! Так тримати! І ще раз величезне спасибі за любов, увагу, турботу, якою Ви оточили наших дітей і онука! Бабусі та дідусі.

Від родини Луцюк Катерини
01 липня 2016 р. 12:24

Безцінна допомога у зачатті: дякую кращому лікарю-репродуктологу - Редько Наталі Олександрівні

Велика подяка найкращому лікарю репродуктологу Редько Наталії Олександрівні за її неймовірну працю, вона справді лікар від Бога та людина совісті! Дякуємо за те, що Ви вникаєте та допомагаєте вирішити проблеми із зачаттям, за Ваш професіоналізм та уважне людське ставлення, за те, що допомогли нам зачати дитину! Ще плануємо повернутись обов'язково до Вас! Усім кому потрібна така допомога рекомендуємо звертатись до Редько Наталії Олександрівни!

Світлана Шуварська
02 лютого 2024 р. 02:17

Це лікар від Бога.

Це лікар від Бога. Вона допомогла мені та всім моїм знайомим, які у неї лікувалися, придбати щастя... Стати батьками! Вам, Світлано Вікторівно, щоб Ви ще багато сімей зробили щасливими!

Тетяна
14 листопада 2023 р. 23:08

В Isida такі чудеса вміють творити

Ми дуже вдячні Наталії Федорівні за можливість вдруге стати батьками! Від першого знайомства до тесту з двома смужками і тризначного ХГЧ пройшло всього кілька місяців. З першого разу був підібраний протокол, який нам підійшов. Наталія Федорівна весь час була на зв'язку, відповідала на мої мільйон питань, були ситуації і термінових позапланових прийомів. Вона знаходила слова, щоб заспокоїти і надати впевненість. І ось, ми чекаємо другого малюка! І в цілому ми дуже вдячні клініці Isida. Перед другим ЕКО протоколом я дуже вірила, але в той же час, здавалося чимось казковим, щоб робити два ЕКО поспіль з різницею в 3,5 роки і, щоб обидва з першого разу були вдалими. Але в Isida такі чудеса вміють творити! Спасибі і всім бажаю віри в своїх малюків!

Євгенія
24 вересня 2020 р. 06:39