- У чому особливість
- Що перевіряють
- Найкращий захист
- Безпечне сусідство
- Увага до гастрономії
- Аналізи на TORCH- інфекції включені в усі комплексні пакети планування і спостереження вагітності
Одне з необхідних обстежень під час планування вагітності – аналіз на приховані інфекції, які можуть передатися плоду.
Абревіатура «TORCH- інфекції» увійшла до медичного лексикону кілька десятиліть тому. T (toxoplasmosis) – токсоплазмоз, що викликається паразитами, здатними атакувати людей і тварин О (othres, англ. – «Інші») - гепатити В і С, а також інші віруси і бактерії R (rubella) – краснуха – вірусна інфекція, що найчастіше не є небезпечною для дітей, але вкрай підступна щодо ненародженого плоду C (cytomegalovirus, цитомегаловірус у дітей) – широко поширений вірус, що належить до тої ж родини, що і герпес H (herpes) – інфекція, яка об'єднує кілька видів вірусів, які можуть передаватися повітряно-крапельним або статевим шляхом.
У чому особливість
Основні агресори групи TORCH – токсоплазмоз, краснуха, цитомегаловірус і герпес – становлять загрозу в тому випадку, якщо первинне зараження відбулося у період виношування малюка. Справа в тому, що вони циркулюють в організмі у великій кількості і можуть передаватися плоду. Найбільш небезпечним є інфікування в І триместрі, що загрожує мимовільним перериванням вагітності або аномаліями у розвитку плода. Найкращий варіант – переконатися в тому, що майбутня мама вже зустрічалася зі збудниками захворювань, і її імунітет на них відреагував.
Що перевіряють
У відповідь на вторгнення інфекцій організм виробляє імуноглобуліни. Існуют п'ять типів таких захисних антитіл. При аналізі на TORCH-інфекції важливими є два: імуноглобуліни М і G. IgM – антитіла, які визначаються через 1-4 тижні після інфікування, а IgG з'являється через кілька тижнів після зіткнення з інфекцією. Він свідчить про те, що гостра фаза боротьби минула і у жінки виробився імунітет. Якщо ж аналіз на наявність антитіл дав негативний результат, тести на первинне інфікування проводять кожні 6-8 тижнів. Це обов'язково має бути лабораторне дослідження, оскільки клінічні прояви захворювання часто для пацієнтки майже непомітні.
Найкращий захист
Найбільш раціональне рішення - пройти обстеження на наявність антитіл до настання вагітності. Це дасть можливість повністю забезпечити себе і майбутньою дитину від краснухи. Якщо жінка не перехворіла на цю недугу в дитинстві, або ж не була вакцинована, вона може зробити щеплення і планувати зачаття вже через 3-6 місяців.
Безпечне сусідство
Віруси сімейства герпесів, одного разу потрапивши в організм, залишаються в ньому довічно. І в цьому немає нічого страшного, оскільки часто вони дрімають, не даючи про себе знати. Правда, під час вагітності, на тлі природних змін імунного фону, може статися загострення. В такому випадку пацієнтку консультує інфекціоніст клініки ISIDA і рекомендує оптимальну терапію. Ще раз підкреслимо, що рецидив не так небезпечний, як первинне зараження.
Говорячи про герпес, слід також відзначити відмінність між двома його типами, що передаються різними шляхами. У більшості жінок немає імунітету до статевого герпесу, тому на ранніх термінах вагітності їм рекомендують обстеження статевого партнера. Якщо у нього вірус знайдений, необхідно оберігатися.
Увага до гастрономії
Жінкам, які не стикаються з токсоплазмозом, лікарі завжди нагадують про обмеження спілкування з тваринами. І це абсолютно вірно. Однак варто врахувати, що домашні вихованці передають захворювання дуже рідко. У 90% випадків зараження відбувається через термічно погано оброблене м'яса. Загрозу для майбутніх мам представляє швидше тар-тар в ресторані або погано прожарений шашлик, приготований на природі.
Аналізи на TORCH- інфекції включені в усі комплексні пакети планування і спостереження вагітності
Ми обов'язково обстежуємо наших пацієнток на антитіла під час планування вагітності або на ранніх термінах. Правильно визначити імунний статус допомагають високоточні лабораторні дослідження. А щоб імунітет не давав збоїв, необхідні збалансоване харчування, гімнастика і дбайливе ставлення до нервовій системі.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.