- Які системи організму найгірше реагують на початок менопаузи?
- Чи можна уникнути таких недуг?
- Чому в Україні гормональна терапія не має такого поширення, як у Європі?
- Коли раціональніше починати гормональну терапію?
- Чи є у гормональних препаратів протипоказання?
- Які ще проблеми може розв’язати сучасна медицина у сфері вікової гінекології?
- Якщо жінка почувається комфортно, чи обов’язкові регулярні візити до гінеколога?
- Слід пам’ятати
- Програма клініки ISIDA
- До програми входять
Елегантний вік – зовсім не привід викреслити гінеколога зі списку необхідних контактів. Про те, як своєчасна консультація допоможе без стресу подолати гормональну перебудову і убезпечить від можливих хвороб, розповідає Валентина КОРОЛЬЧУК, акушер-гінеколог ISIDA Лівобережна із 41-річним стажем.
Які системи організму найгірше реагують на початок менопаузи?
Як починається клімакс? Передусім дефіцит естрогенів призводить до судинних порушень. Цим пояснюються припливи, пітливість, дратівливість. Пізніші прояви гормональних змін – сухість у піхві, біль під час статевого акту, нетримання сечі. Через 5-6 років після настання менопаузи збільшується ймовірність розвитку остеопорозу, оскільки кальцій всмоктується з їжі тільки за умови наявності вітаміну D і достатньої кількості естрогенів. Також зростають ризики інсультів та інфарктів.
Чи можна уникнути таких недуг?
В арсеналі сучасної медицини є велика кількість лікарських засобів. Існують препарати рослинного походження, які допомагають відновити баланс естрогенів. А є й медикаменти хімічного походження, які застосовують для замісної гормонотерапії. За кордоном їх використовують доволі широко після хірургічної менопаузи для поліпшення якості життя.
Чому в Україні гормональна терапія не має такого поширення, як у Європі?
Річ у тім, що коли у 50-60-х роках минулого сторіччя з’явилися перші гормональні контрацептиви, доза гормонів у них була дуже високою, тому вони давали чимало ускладнень. І от саме відтоді навіть у деяких лікарів залишилося щодо них упередження. Але я намагаюся пояснити своїм пацієнтам: клімакс у жінок - це коли яєчники з віком перестають функціонувати, але сучасні гормональні препарати допоможуть зберегти належну якість життя.
Коли раціональніше починати гормональну терапію?
Підтримувальні препарати рекомендують, коли починаються збої в регулярному циклі і, власне, менопауза – тобто у перші 12 місяців після закінчення менструації. Початок вживання гормонів у пізній постменопаузі, наприклад, ближче до 65 років, уже не матиме сенсу.
Чи є у гормональних препаратів протипоказання?
Звісно, приймати гормональні препарати можуть не всі жінки. Вони протипоказані за наявності раку молочної залози в анамнезі. Слід також враховувати і фактори генетичної схильності до онкологічних захворювань. Обережності потребує схильність до тромботичних порушень. Тому в зрілому віці необхідно пройти всебічне обстеження: зробити мамографію, може знадобитися і УЗД молочних залоз, перевірити холестериновий профіль, рівень цукру, згортання крові.
Які ще проблеми може розв’язати сучасна медицина у сфері вікової гінекології?
Це дискомфортні стани, зумовлені слабкістю сполучних тканин: мимовільне сечовипускання під час різких рухів, опущення стінок піхви або шийки матки, випадання матки. На такі ризики наражаються всі, у кого в результаті природних пологів з’явилися на світ великі діти. Багато жінок соромляться або навіть бояться звертатися до лікаря, бо не знають, що такі проблеми можна розв’язати не лише шляхом пластичних операцій, а й за допомогою гормональних препаратів, що покращують живлення тканин на клітинному рівні. Також допомагають пристосування, які тренують м’язи тазового дна.
Якщо жінка почувається комфортно, чи обов’язкові регулярні візити до гінеколога?
З огляду на загальну онкологічну настороженість у нашому суспільстві – обов’язкові. Є види патологій, які можна виявити тільки візуально, тому профілактичний огляд раз на рік продовжує бути нормою для жінок у пору зрілості.
Слід пам’ятати
Симптоми клімаксу, який породжує найбільшу кількість запитань, – це припинення місячного циклу. Терміни настання менопаузи індивідуальні, але для більшості – 45-50 років. Тому клімакс – не ознака старості, а просто закінчення дітородного періоду. Однак варто пам’ятати: коли яєчники перестають виробляти жіночі статеві гормони естрогени, це впливає на весь організм.
Програма клініки ISIDA
«45+»
Отримана за допомогою цієї програми інформація про стан здоров’я жінки дасть змогу зменшити ризики розвитку захворювань, пов’язаних із віком, підвищити якість життя, а у разі виявлення недуги – своєчасно розпочати лікування.
До програми входять:
- Первинна та повторна консультації акушера-гінеколога;
- Консультація терапевта;
- ПАП-тест;
- Піхвоогляд;
- Клінічні аналізи крові та сечі;
- Аналізи на тиреотропний гормон (ТТГ) і СА-125 (онкомаркер яєчників);
- Біохімічний аналіз крові;
- УЗД органів малого таза, черевної порожнини та щитоподібної залози;
- УЗД молочних залоз (або мамографія);
- Аналіз калу на приховану кров;
- Коагулограма;
- Електрокардіограма.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.