- Своєчасне рішення
- Уникаючи крайнощів
- Знайомство за правилами
- Програма клініки ISIDA
- Програма клініки ISIDA
Як допомогти малюкові опанувати базовий навик особистої гігієни? Звичайно, одноразові підгузки – лідери у рейтингах геніальних винаходів людства. Однак, часом навколо них виникають суперечки.
«Відмовлятися якомога швидше!» - Стверджують одні. «Нема чого створювати дискомфорт собі та дитині. Час прийде – навчиться, в школу в підгузку ще ніхто не пішов», – заперечують інші. На жаль, останній іронічний аргумент не такий вже й вірний. Наприклад, у ряді країн школи змушені серйозно нагадувати батькам: першокласник зобов'язаний самостійно вирішувати делікатні питання. Так в якому ж віці малюкові потрібно закріпити таке важливе вміння?
Своєчасне рішення
Оптимальний період щоб привчити дитину до горщика – від 1 року до 3 років. При цьому педіатри не дуже схвалюють підгузки у віці після року, оскільки вони можуть натирати ніжки і призводити до інфікування сечовивідних шляхів. Звичайно, під час тривалої поїздки або візиту в гості без страховки не обійтися. Але, у повсякденному житті краще використовувати бавовняну білизну. У той же час, зациклюватися на віці 1-1,5 року не варто. Багато малят освоюють це вміння до 2-2,5 років, що теж абсолютно нормально. Стійкий рефлекс повинен закріпитися до 3 років.
Уникаючи крайнощів
Деякі батьки вихваляються успіхами своїх чад уже в 4-6 місяців. Якщо це і справді так, то оцінку «відмінно» заслуговують мами і тата. Причому не за педагогічний талант, а за вміння вправно підставляти горщик, адже малюки у такому віці ще не розуміють, навіщо їм цей аксесуар. Треба також підкреслити, що занадто раннє висаджування є нефізіологічним . Перші спроби можна робити лише тоді, коли дитина впевнено сидить. Але, сильно затягувати, сподіваючись на швидке оволодіння навичкою, також ризиковано. Безсумнівно, до 2,5 року дитина здатна контролювати своє тіло куди краще, ніж в рік, проте потрібно враховувати не тільки фізіологію. Зіграти свою роль може і психологічний фактор. Дорослішаючи, переживаючи один з перших вікових криз і усвідомлюючи себе як окрему особистість, маленька людинка у 2-3 роки все частіше говорить рідним рішуче «ні». Протестні настрої можуть торкнутися і горщика. Тому, дворічна дитина повинна вже чітко розуміти призначення цього предмету.
Знайомство за правилами
Регулярно. Гігієнічний нововведення для крихти повинно бути погоджено з усіма, хто за ним доглядає. Адже, якщо бабуся на вихідних садовить дитину на горщик, а протягом тижня малюк день і ніч ходить у підгузках, то він просто не зрозуміє, що від нього вимагається.
Цікаво. Додайте до щоденних ритуалів ігровий елемент. Наприклад, похваливши дитину за успішне завершення, запропонуйте відправити вміст горщика в унітазі за допомогою «чарівної» кнопки – і у наступний раз малюк буде дуже старатися.
Без «спецефектів». Перетворювати справлення природних потреб в представлення є небажаним. Поки дитина сидить на горщику, навколо неї не водять хороводів, не співають пісень і не задобрюють дитину смачненьким – дорослі ж не ходять до вбиральні, щоб поїсти.
Комфортно. Деякі моделі горщиків схожі на Діснейленд у мініатюрі. Однак, при виборі цього предмета слід керуватися зручністю, а не неймовірним дизайном. За розміром горщик повинен бути таким, щоб дитина ногами впевнено стояла на підлозі. А ось, наприклад, при занадто пологій спинці, що дозволяє дитині відкидатися назад, хлопчик може сам себе намочити, і йому буде неприємно.
Без різких звуків. Деякі діти лякаються «музичних» горщиків – коли знизу починає литися ще й музика. Подібний інцидент може застопорити процес навчання.
Спокійне ставлення батьків – головна запорука успіху в процесі навчання малюка цьому гігієнічному навику. Не втомлюйтеся висловлювати захоплення, коли дитина справляється із завданням, а якщо сталася аварія, це привід для нагадування про горщик, але ні в якому разі не для різкого зауваження. Також, мамам і татам слід пам'ятати, що привчання до горщика – процес досить довгий, і запастися терпінням.
Програма клініки ISIDA
Річна програма «Турбота» (від 1 року) включає:
- консультації педіатра в клініці і вдома;
- консультації дитячих фахівців: невролога, ортопеда-травматолога, окуліста, хірурга, дерматолога, отоларинголога;
- лабораторні дослідження: загальний аналіз крові та лейкоцитарна формула, ШОЕ, аналіз зішкрібу на яйця гостриків (ентеробіоз), загальний клінічний аналіз сечі, розширене дослідження калу на яйця гельмінтів + найпростіші (копрограма);
- ультразвукові дослідження: УЗД органів черевної порожнини, нирок;
- консультація дитячого нефролога, біохімічний аналіз крові – за показаннями.
Програма клініки ISIDA
Дворічна програма «Комфорт» (від 1 року до 3 років) включає:
- консультації педіатра в клініці і вдома;
- виїзди медичної сестри до дитини;
- консультації дитячих фахівців: невролога, ортопеда-травматолога, окуліста, хірурга, дерматолога, отоларинголога;
- лабораторні дослідження: загальний аналіз крові та лейкоцитарна формула, ШОЕ, аналіз зішкрібу на яйця гостриків (ентеробіоз), загальний клінічний аналіз сечі, розширене дослідження калу на яйця гельмінтів + найпростіші (копрограма);
- ультразвукові дослідження: УЗД органів черевної порожнини, УЗД нирок;
- консультації дитячого нефролога, біохімічний аналіз крові – за показаннями;
- виїзди додому бригади швидкої педіатричної допомоги.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.