Жінка із резус-негативним типом крові може завагітніти дитиною, яка має резус-позитивну кров, якщо батько дитини резус-позитивний. Коли кров дитини потрапляє в кровотік жінки, її імунна система може почати виробляти антитіла проти антигенів резус-фактору (процес сенситизації).
Про небезпеки такої ситуації, а також про можливості сучасного неінвазивного пренатального тестування розповідає лікар клініки ISIDA.
Зазвичай під час вагітності кров дитини та матері не змішується, проте змішування крові може статися під час пологів, коли невеличка кількість крові плода може потрапити у кров матері.
У першу вагітність продукування антитіл не є проблемою, проте наступна вагітність із резус-позитивною дитиною може призвести до того, що ці антитіла «атакуватимуть» клітини крові дитини. Це може призвести до таких ускладнень, як гемолітична хвороба новонародженої дитини з наслідками у вигляді анемії та жовтухи. Щоб запобігти утворенню антитіл, жінці призначають ін'єкції Rh-імуноглобуліну під час вагітності й одразу після пологів.
Треба звернути увагу ось на що. Якщо жінка резус-негативна й в очікуванні дитини, але в неї до настання вагітності були:
- викидень;
- аборт;
- позаматкова вагітність;
- молярна вагітність;
- амніоцентез;
- забір ворсин хоріону;
- гострі травми під час вагітності та кровотечі тощо, то це все може призвести до початку продукування антитіл в організмі жінки.
У випадку, якщо тести показують наявність антитіл, ін'єкція Rh-імуноглобуліну не допоможе. Розвиток дитини має відбуватися під ретельним наглядом спеціалістів. У разі необхідності дитина зможе отримати вчасне переливання крові через пуповину під час вагітності або одразу після пологів. Ми пропонуємо неінвазивну діагностику резус-фактору плода у вагітних жінок, які мають резус-негативний тип крові. Уже з 9-го тижня вагітності за кров’ю матері можна буде визначити резус-носійство дитини, якщо батько резус-позитивний.
Це допоможе вчасно провести необхідні терапевтичні заходи для уникнення резус-конфлікту та запобігання ускладнень у дитини та матері.
Довірте своє здоров’я та здоров’я свого майбутнього малюка фахівцям клініки ISIDA. Зателефонуйте за номерами 0800 60 80 80, 044 455-88-11 і ми охоче відповімо на всі ваші запитання. Або поставте своє запитання з допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.