- ПРИНЦИП №1. Якість
- ПРИНЦИП №2. Холодовий ланцюг
- ПРИНЦИП №3. Правильне зберігання
- ПРИНЦИП №4. Індивідуальна підготовка
- ПРИНЦИП №5. Професіоналізм персоналу
- ПРИНЦИП №6. Дотримання принципу ефективності
- ПРИНЦИП №7. Інформування батьків
Згідно з конвенцією ООН, кожна дитина має право на захист від інфекційних захворювань. Головне - зробити вакцинацію безпечною і ефективною.
ПРИНЦИП №1. Якість
Девіз – ефективність і безпека. Тому клініка співпрацює з провідними виробниками світового ринку: GlaxoSmithKline (Бельгія), Sanofi Pasteur (Франція) і Pfizer (США). Тільки глобальні концерни можуть гарантувати якість, оскільки володіють достатнім арсеналом засобів для удосконалення вже існуючих вакцин і розробки нових. Саме бельгійські вчені в 1994 році вперше ввели в вакцину АКДС ацелюлярний безклітковий компонент замість цільнокліткового коклюшного, сумно відомого серйозними ускладненнями.
ПРИНЦИП №2. Холодовий ланцюг
Під час транспортування спеціальні індикатори контролюють мікроклімат всередині кожної упаковки з вакциною і всього контейнера. Якщо стовпчик термометра наближається до +8 ° С, колір індикатора змінюється. Це дозволяє вчасно запобігти перегріву препаратів.
ПРИНЦИП №3. Правильне зберігання
Успіх вакцинації залежить від якості зберігання препаратів. Для ISIDA це першочергове завдання, тому кожен кабінет імунопрофілактики обладнаний двома холодильними камерами. В одній зберігається денна норма вакцин, у другій -3-місячний запас на випадок перебоїв з поставками. На кожній поличці камери підтримується стабільна температура - + 2-8 ° С. А для екстрених випадків передбачені генератори і термоконтейнери з холодильними агентами.
ПРИНЦИП №4. Індивідуальна підготовка
Програма-мінімум в день вакцинації – огляд дитини педіатром і вимірювання температури тіла. Однак, до кожного маленького пацієнта потрібен особливий підхід. Залежно від особливостей перебігу вагітності, пологів та неонатального періоду крихти (періоду новонародженості), а також стану здоров'я малюка лікар може рекомендувати додаткові лабораторні дослідження (аналіз крові, сечі), консультацію невролога. Медикаментозна підготовка знадобиться тільки в разі супутніх захворювань – при астмі, серйозних хворобах крові або нирок.
ПРИНЦИП №5. Професіоналізм персоналу
Робота з маленькими пацієнтами вимагає певних навичок і вмінь. Тому всі співробітники регулярно проходять тренінги та атестуються на відповідність вимогам. До слова, прийшовши на планове щеплення, дитина не ризикує заразитися вірусною інфекцією, адже у кожного малюка індивідуальний графік, та й в клініці хворих дітей на прийомі бути не може – до малюків, яким нездужає, лікарі виїжджають додому.
ПРИНЦИП №6. Дотримання принципу ефективності
Фахівці ISIDA завжди враховують не тільки прямі протипоказання (гострі запальні процеси, загострення хронічних захворювань), але і умовні. Наприклад, якщо один з членів сім'ї застудився, прямої загрози для ефективності вакцинації немає. Однак, існує ризик інфікування, що може призвести до підвищеного навантаження на імунітет. В такому випадку краще вакцинацію відкласти на кілька днів або навіть тижнів.
ПРИНЦИП №7. Інформування батьків
Важливо відрізняти поствакцинальную реакцію від ускладнень, що вимагають стаціонарного лікування. На неактивоване щеплення (коклюш, дифтерія, правець) імунітет реагує досить швидко: в той же день або протягом 48 годин після ін'єкції може підвищитися температура тіла, а в місці уколу з'явитися припухлість. Для живих вакцин (кір, паротит, краснуха, вітряна віспа) характерні більш віддалені поствакцинальні реакції – подібні до перебігу самих захворювань.
Профілактичні щеплення допомагають запобігти небезпечним для життя ускладненням хвороби - тільки завдяки винаходу вакцин людству вдалося перемогти смертоносні інфекції, котрі малі місце у минулому.
Експерт Галина КОШОВА, лікар вищої категорії, завідувач відділень педіатрії № 2 та № 3 клініки ISIDA
Провідні світові виробники вакцин відмовилися від цільнокісткового коклюшового компоненту, точно так, як і від ртуті, консервантів, антибіотиків, дріжджів и білків. Лише в деяких живих вакцинах присутні фрагменти білків. Якщо у дитини непереносимість курячих яєць, такі препарати не використовуються.
Експерт Людмила ПОЛОНСЬКА, лікар вищої категорії, завідувач відділення педіатрії № 1 клініки ISIDA
Сьогодні в пріоритеті використання комбінованих вакцин, до складу яких входять від 3 до 6 окремих препаратів − наприклад, щеплення проти кору, паротиту, краснухи або проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту В та гемофільної інфекції. Перевагою комплексних вакцин є зниження кількості ін'єкцій, а значить, зменшуються біль, тривога, неприємні спогади.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.