- Причини і симптоми трубного безпліддя
- Діагностика трубного безпліддя
- Лікування трубного безпліддя
- Консервативне і оперативне лікування трубного безпліддя
У наше століття медицина здатна на багато що, але і вона не всесильна. І навіть в еру антибіотиків медикам все-ж доводиться мати справу з хламідіями, різними запаленнями. І, на жаль, всі ці захворювання можуть привести до трубного безпліддя, викликаного непрохідністю маткових труб.
Причини і симптоми трубного безпліддя
Основні причини трубного безпліддя - це інфекції, ендометріоз, і різні хірургічні втручання в черевній порожнині і малому тазі. А ще, мода на джинси з низькою посадкою і короткі куртки. Восени і взимку такий одяг переохолоджує репродуктивні органи жінки, сприяючи тим самим запаленню маткових труб і утворення спайок. Але все ж, варто підкреслити, що найголовніша причина трубного безпліддя - це інфекції.
Як таких симптомів у трубного безпліддя немає. Зрозуміти про те, що щось не так Ви можете тільки після невдалих спроб зачати дитину і, звернувшись в клініку репродуктивної медицини, перевірити прохідність маткових труб. Непрохідність маткових труб - причина приблизно 30% випадків безпліддя в світі.
Діагностика трубного безпліддя
Коли жінка проходить діагностику на виявлення причин безпліддя, одне з обов'язкових обстежень - визначення прохідності маткових труб. У вересні 2015 року клініка ISIDA впровадила новий метод рентгенологічного обстеження порожнини матки і маткових труб - гістеросальпінгографія. Ця процедура дозволяє встановити форму порожнини матки і прохідність маткових труб. На відміну від УЗД, це дослідження дає можливість побачити трубу цілком протягом усього часу проходження контрасту.
Процедура безболісна, виконується в першу фазу менструального циклу і не вимагає попередньої підготовки. Крім того, обладнання дозволяє отримати якісне зображення при мінімальному рівні опромінення. Висновок пацієнт отримує на цифрових носіях. Він містить дані про особливості будови матки, прохідності маткових труб, а також фото та відео.
Важливо відзначити, що маткова труба - дуже ніжна анатомічна структура. Одна з її головних функцій - транспортна. Саме в ній зустрічаються сперматозоїд і яйцеклітина для зачаття. Саме вона переносить ембріон шляхом перистальтичних рухів і спеціального епітелію, що покриває внутрішню частину, прямо в матку. Але якщо яйцеклітина пройти в трубу не може, виникає трубне безпліддя.
Лікування трубного безпліддя
До фахівців клініки ISIDA в Києві часто приїжджають пацієнтки з трубним фактором в запущеній формі. Поки лікують недугу таблетками, втрачають дорогоцінний час і здоров'я. Справа в тому, що прогресуючи без належного лікування, хвороба викликає в трубах незворотні вторинні зміни, деформується анатомія самої труби - вона втрачає свої первинні властивості, і в результаті не може виконувати таку важливу - транспортну функцію. Виникає трубне безпліддя.
Консервативне і оперативне лікування трубного безпліддя
При виявленні вогнищ інфекції лікуючий лікар призначає медикаментозне лікування трубного безпліддя, зазвичай у поєднанні з хірургічним втручанням - лапароскопія (висічення спайок і придушення осередків інфекції за допомогою лазера).
При лапароскопії втручання проводиться через міні-проколи за допомогою високоточної оптики і мініатюрних інструментів. Така процедура передбачає мінімальний травматизм при повному обсязі оперативного втручання. В ISIDA лапароскопія - це не просто операція, це комплекс, який включає в себе, крім безпосередньо хірургічного втручання, знеболювання, медикаменти, перебування в стаціонарі, харчування, консультації лікаря, УЗД органів малого таза після операції.
Трапляється так, що хворобу не можна вилікувати, і доводиться видаляти маткову трубу в силу різних причин. У цьому випадку варто заспокоїти жінку - для зачаття може бути досить і однієї труби. Недарма ж природа підстраховується, дублюючи органи людини - дві нирки, два легких, дві маткових труби. Фахівці клініки ISIDА стверджують, що відсутність навіть двох труб не вирок. В такому випадку на допомогу приходить ЕКЗ (екстракорпоральне запліднення). Більш того, метод штучного запліднення був вперше розроблений для жінок, у яких відсутні маткові труби. І зараз цим методом в Україні і в усьому світі продовжують успішно користуватися багато пар.
Якщо Ви мрієте про малюка, але спроби зачати дитину поки не увінчалися успіхом запишіться на прийом до лікаря-репродуктолога клініки ISIDA. Перша консультація БЕЗКОШТОВНА.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.