Алергія дитини – це підвищена чутливість організму до певних речовин, наприклад, до продуктів харчування, ліків, шерсті тварин, пилу, пилку рослин, побутової хімії та багатьох інших речовин. Про те, як діяти у випадках, якщо в дитини спостерігаються алергічні реакції, розповідає Тимошенко Ірина Василівна, лікар-педіатр клініки ISIDA.
Харчова алергія – найпоширеніша
На жаль, алергія у дітей сьогодні стала дуже поширеним захворюванням. Особливої уваги потребує алергія в немовлят. На першому місці за частотою проявів – харчова алергія.
Якщо в дитини на грудному вигодовуванні проявляється харчова алергія, причина алергії – порушення дієти мамою. Мати повинна уважно стежити за своїм раціоном. Необхідно з обережністю вживати в їжу продукти, які можуть викликати алергію в немовляти. До таких продуктів належать продукти так званої великої вісімки. Тобто ті, які в 90% випадків викликають алергію.
Алергія в немовляти: які продукти не можна мамі
Якщо у дитини, яка знаходиться на грудному вигодовування, спостерігаються алергічні реакції, необхідно викреслити з раціону матері такі продукти:
- білок коров'ячого молока,
- білок курячого яйця,
- рибу,
- ракоподібні і морепродукти,
- сою,
- арахіс,
- волоські горіхи,
- пшеницю і всі з неї виготовлені продукти.
За наявності алергії в дитини треба вести харчовий щоденник
Алергію можуть викликати не тільки ці продукти в чистому вигляді, але й страви, що містять їх. Добре, якщо мати веде харчовий щоденник, куди записує всі продукти, введені в свій раціон, починаючи з перших днів життя малюка. При цьому між введенням продуктів треба робити перерву 5-7 днів, щоб розуміти причину алергічної реакції. Харчовий щоденник допомагає скласти правильний раціон мами і дає можливість спостерігати реакцію дитини на кожен продукт окремо.
Алергія в дитини на штучному вигодовуванні
Якщо у дитини, яка знаходиться на штучному вигодовуванні, виявляється алергія, варто перевести її на суміш із високим гідролізом білка.
Алергія на укуси комах у немовлят
Дуже часто буває у немовлят алергія на укуси комах. У таких випадках допоможіть дитині такими діями:
- Якщо у дитини є алергія на укус бджоли – прикладіть лід або щось холодне.
- Якщо алергія на укус гедзя, комара, кліща – обов'язково продезінфікуйте місце укусу.
- Якщо у дитини алергія на речовину, яку вона з'їла або випила, неодмінно дайте їй сорбент і зробіть очисну клізму.
Небезпечні стани
У разі алергічної реакції стежте за пульсом і диханням дитини. При наростанні частоти дихання і навіть у разі незначного набряку негайно викликайте швидку медичну допомогу.
Завжди треба пам'ятати, що ліки від алергії повинен призначати лікар. Він підбере правильну дозу відповідно до віку і стану дитини.
Чому треба швидко реагувати на прояви алергії в маленьких дітей
Будь-які прояви алергії у дітей приховують серйозну потенційну небезпеку – можливість поступового розвитку бронхіальної астми. Тому не займайтеся самолікуванням і вчасно звертайтеся до лікарів, щоб уберегти дитину. Стежте за здоров'ям дитини і будьте здорові!
Читайте також такі статті:
Дізнайтеся також про Важливі аспекти здоров'я дитини зі статті лікаря-педіатра Полонської Людмили Володимирівни.
Ви перебуваєте в пошуках клініки, якій можна довірити здоров'я своєї дитини? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми радо відповімо на всі Ваші запитання. Або поставте нам своє запитання і ми обов'язково на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.