Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Алергія: літні ризики

Розумне меню

Отже, на які продукти звернути увагу, щоб не допустити розвиток алергії?

Овочі, фрукти, ягоди. Безперечно, полуниця, малина, суниця, а також черешня і абрикоси дуже полюбляють діти. Але вони є і потенційними алергенами. Небезпечні помідори і морква - ці овочі з обережністю потрібно давати малюкам. Головне правило: складаючи раціон для дитини, слід притримуватись принципу стримуваності.

Екзотичні плоди. Навіть дорослий організм може відреагувати на них абсолютно несподівано. Звичайно, в подорожах важко втриматися, щоб не спробувати щось незвичайне. Однак не варто піддаватися спокусі - для дитини набагато безпечніші звичні плоди. Якщо все-таки хочете малюка здивувати, можна дати йому на пробу лише невеликий шматочок. І після уважно спостерігати за реакцією (особливо обережні будьте зі ставшими вже майже «рідними» цитрусовими).

Риба, кальмари, креветки та інші морепродукти. Будьте максимально обережні: згадані делікатеси можуть стати причиною сильної харчової алергії, оскільки містять чужорідний білок. Якщо все ж даєте дитині дари моря, дотримуйтесь правила: продукт повинен пройти ретельну термічну обробку.

Морозиво нешкідливе тільки на перший погляд. Насправді, нерідко серед його інгредієнтів можуть бути алергени (наприклад, горіхи, шоколад, сік або цедра цитрусових). Якщо дитина не страждає непереносимістю білка коров'ячого молока, краще пригощайте його пломбіром без добавок. Або віддайте перевагу морозиву домашнього приготування.

Мед. Літо - період збору цього, безперечно, корисного продукту. Але для малюків він може стати причиною сильної алергії. Тому, перш ніж запропонувати дитині спробувати мед (наприклад, в чаї або каші), варто попередньо перевірити, чи не є він агресивним для зростаючого організму - дайте порцію завбільшки з горошину і простежте за реакцією.

ВАЖЛИВО! У день пропонуйте малюкові не більше одного нового продукту.

У день пропонуйте малюкові не більше одного нового продукту

Питний режим

У спеку споживання рідини зростає. І оптимальне питво для дитини - проста чиста вода. Компоти можна давати в помірних кількостях, оскільки фрукти-ягоди, з яких вони виготовлені, також можуть провокувати алергію. Що стосується таких популярних влітку солодких газованих напоїв - їм не місце в дитячому раціоні, оскільки вони містять консерванти, барвники, ароматизатори, харчові добавки і велику кількість цукру. З обережністю слід давати і фреші з цитрусових.

ВАЖЛИВО! Оптимальний напій спекотного сезону для дітей - проста бутильована вода, переважно спеціальна дитяча.

І вдома, і в дорозі

Аптечка швидкого реагування завжди повинна бути там, де дитина. У ній слід зібрати все необхідне для надання першої допомоги. Що ж стосується антигістамінних препаратів, то перш ніж укомплектовувати ними сімейну аптечку, попередньо проконсультуйтеся з педіатром - які засоби підійдуть саме Вашій дитині.

ВАЖЛИВО! З малюком-алергіком рекомендується їхати на відпочинок лише туди, де при необхідності йому оперативно зможуть надати кваліфіковану медичну допомогу.

З малюком-алергіком їхати лише туди, де йому зможуть надати допомогу.

ISIDA рекомендує

Харчовий щоденник

Якщо Ви помітили, що у дитини проявляються будь-які симптоми алергії - важливо проаналізувати раціон харчування малюка. І допоможе в цьому харчовий щоденник. Кожного дня вносьте в нього інформацію про те, коли, що і в якій кількості дитина їла та пила. Якщо, наприклад, виявиться, що висип з'явився протягом доби після того, як малюк спробував полуницю, - значить, в цьому сезоні від ягоди слід відмовитися.

Екстрені випадки

Терміново викликайте лікаря, якщо у дитини симптоми алергії посилюються буквально на очах: кропив'янка з кожною хвилиною стає яскравішою і покриває все більшу частину шкіри, свербіж посилюється, набряк стрімко збільшується (також можуть спостерігатися нудота, блювання, здуття живота, пронос, малюк може почати кашляти або задихатися). У таких випадках самолікування неприпустимо!

Алергічні реакції у дітей - друга за значенням (після інфекційних захворювань) проблема, з якою батьки звертаються до лікаря. У цих випадках важливо не ігнорувати навіть слабо виражені симптоми. Основа лікування харчової алергії - корекція раціону харчування. Також важливо забезпечити дитині багато питва, можна давати сорбенти. Однак, при гострій алергічній реакції всі ці заходи не замінюють невідкладну консультацію лікаря.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.