Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Вакцина Хіберикс

Вакцина Хіберикс для дітей ❤️ Від яких хвороб захищає щеплення Хіберикс ⭐ Принципи безпечної та ефективної вакцинації ☎️ Задайте своє питання щодо вакцини Хіберікс у Києві.

Сезонна вакцинацінація проти грипу для всієї родини Вакцина від грипу 2024/2025

Вакцина Хіберикс – це жива однокомпонентна вакцина для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою – Haemophilus influenzae типу b. Цю вакцину можна використовувати для імунізації дітей від 6 тижнів до 5 років. Особливо бажане щеплення вакциною «Хіберикс» дітям раннього віку через можливість швидкого розвитку хвороб і високого ризику розвитку ускладнень.

Вакцина Хіберикс для дітей

Вакцина Хіберикс використовується в клініці ISIDA для проведення планової вакцинації дитини для профілактики захворювань, спричинених гемофільною паличкою.

Відповідно до одного з принципів вакцинації в клініці ISIDA, батьки мають право на повну поінформованість про всі нюанси імунізації дитини. У цій статті ми даємо максимум інформації про вакцину «Хіберикс», про хвороби, спричинені гемофільною інфекцією, про принципи ефективності й безпеки вакцинації в клініці ISIDA.

Вакцина Хіберикс

Від яких хвороб захищає вакцина Хіберикс

Уберегти дитину від виникнення таких захворювань, як гнійний менінгіт, синусит, бронхіт, пневмонія, отит, інфекції сечових шляхів, допомагає імунізація дитини вакциною Хіберикс. Згідно з календарем обов'язкових щеплень, рекомендованих МОЗ України, щеплення від гемофільної інфекції робиться тричі: в 2, 4 і 12 місяців.

Чим небезпечні хвороби, що викликаються гемофільною паличкою Haemophilus influenzae

Пневмонія – це гостре інфекційно-запальне захворювання, спричинене гемофільною інфекцією, пневмококами, стрептококами та стафілококами та іншими мікроорганізмами. Наявність хронічних захворювань – тонзиліту, синуситу, рахіту, серцево-судинних хвороб, а також імунодефіцитні стани підвищують ризик розвитку пневмонії та можуть призводити до розвитку ускладнень.

Попри досягнення сучасної медицини, пневмонія все ще входить до десятки причин смерті дітей: згідно з даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, пневмонія щорічно забирає життя 2 млн дітей. Особливо небезпечне інфікування гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b, що викликає не тільки пневмонію, а й гнійний менінгіт, синусит, бронхіт, отит, захворювання сечових шляхів для дітей у віці від 6 місяців до 4 років.

До 6 місяців дитину захищають антитіла мами, отримані ще під час вагітності, а також під час грудного вигодовування. Після 6 місяців мамині захисні бар'єри поступово слабшають, і уникнути захворювання дозволяє тільки власний імунітет дитини. На жаль, він не завжди може дати гідну відсіч гемофільній паличці Haemophilus influenzae типу b.

Гнійний менінгіт – це запалення мозкових оболонок, найчастіше спричинене бактеріальною інфекцією. Найбільш небезпечний розвиток менінгіту в дітей у віці до 5 років. Причиною виникнення гнійного менінгіту в дитини приблизно в половині випадків є гемофільна паличка. Решта випадків припадає на менінгококову інфекцію, пневмококи та інші бактерії. Зараження найчастіше відбувається від хворих осіб і носіїв інфекції повітряно-крапельним і контактним шляхом. Більше ніж у 10% випадків (за деякими даними – до 14 %) гнійний менінгіт закінчується летальним результатом. Серед можливих ускладнень цього захворювання здебільшого неврологічні – втрата слуху, зору та інші.

Синусит – це запалення придаткових пазух носа, що виникає на тлі ослабленого імунітету внаслідок інфікування мікроорганізмами, зокрема гемофільною паличкою Haemophilus influenzae типу b. При синуситі в дитини протягом двох тижнів і більше спостерігається нежить із гнійними виділеннями. Дитина страждає від головного болю та болю в навколоносовій ділянці, ускладненого дихання. У малюка нерідко підвищується температура аж до 39°С; спостерігається млявість, зниження апетиту, порушення сну, вночі посилюється кашель. Перенесені синусити можуть ускладнитися розвитком гострого середнього отиту, зокрема й гнійного, а також ще тяжчого стану – гнійного менінгіту.

Бронхіт – запальне захворювання бронхів, трахеї, гортані та слизової оболонки носа. Найчастіше бронхіт виникає на тлі гострого респіраторного захворювання (ГРЗ). Віруси грипу, парагрипу, риносинцитіальний вірус, цитомегаловірус, рідше збудники з сімейства аденовірусів вражають слизову оболонку бронхів, таким чином відкриваючи дорогу бактеріальній інфекції – гемофільній паличці, стрептококам, стафілококам, пневмококам. Бронхіт супроводжується кашлем, порушенням загального стану, слабкістю, зниженням апетиту.

Дитячий бронхіт і Хіберикс

Отит – запальне захворювання середнього вуха, найчастіше на тлі ГРВІ й аденоїдиту. Анатомо-фізіологічні особливості дітей до трирічного віку (коротка та розташована горизонтально слухова труба) можуть призводити до поширення вірусної і бактерійної інфекції з носової порожнини в порожнину середнього вуха. Гострий середній отит супроводжується різким болем, підвищенням температури тіла, порушенням сну і апетиту дитини. Порожнина середнього вуха з'єднана з порожниною черепа, тому найгрізніше ускладнення середнього отиту – розвиток менінгіту.

Інфекції сечових шляхів – це ціла група захворювань, що характеризується появою хвороботворних бактерій у сечовому тракті. Найчастішою причиною інфекції сечових шляхів є кишкова паличка, а також ентерококи, синьогнійна паличка, гемолітичний стрептокок групи Б, гемофільна паличка типу b. Розвиток гострого пієлонефриту в дітей раннього віку може призвести до формування ниркової недостатності.

Для профілактики інфікування та тяжкого перебігу вищеописаних хвороб для дітей використовується вакцина Хіберикс.

Принципи безпечної та ефективної вакцинації

Індивідуальний підхід до кожної дитини педіатрів клініки ISIDA, уважна оцінка стану її здоров'я – найважливіші умови створення в дитини високого рівня імунітету проти хвороб, від яких проводиться вакцинація.

Крім гарного самопочуття дитини в день проведення реакції, дуже велике значення мають також принципи безпечної вакцинації дитини, яких неухильно дотримуються в клініці ISIDA:

  • Використання тільки високоякісних вакцин від провідних виробників.

Виробником вакцини «Хіберикс», використовуваної в клініці ISIDA, є бельгійське підприємство «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» – одне з провідних науково-виробничих комплексів із розробки та створення вакцин. Це підприємство протягом понад 60 років постачає в 170 країн світу продукцію, розроблену у власних науково-виробничих лабораторіях. Усі вакцини «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» виготовлені відповідно до найвищих міжнародних стандартів, кожна партія вакцин проходить близько 100 перевірок якості.

Флакони, попередньо наповнені шприци й ампули, в яких міститься вакцина «Хіберикс», виготовлені з нейтрального скла типу I, що відповідає вимогам Європейської Фармакопеї.

  • Дотримання холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцин.

  • Складання індивідуального графіка вакцинації.

  • Право батьків на достовірну інформацію – тільки добре поінформовані батьки мають можливість прийняти зважене рішення про вибір вакцини для своєї дитини.

Задайте своє питання щодо вакцинації Хіберікс у Києві

З усіх питань, пов'язаних з необхідністю та ціною вакцинації Хіберікс у Києві, звертайтесь до лікаря-педіатра клініки ISIDA за телефонами: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє запитання щодо вакцини Хіберикс на спеціально створеній для цього сторінці.