Вакцинації - так!
Після народження дитини перед кожною родиною постає питання: “Як уберегти малюка від різноманітних вірусів та мікробів?” Деякі, безсумнівно, корисні, бо забезпечують життєдіяльність організму. Інші - викликають легкі захворювання, а отже, тренують імунітет. Та існують вкрай небезпечні найпростіші мікроорганізми, які провокують тяжкі ускладнення і навіть летальні випадки.
З історії вакцинації
Вакцинація (імунізація, щеплення) - це спосіб отримання набутого імунітету до вірусних та інфекційних захворювань шляхом введення антигенного матеріалу - вакцини.
Відомо, що у середньовічній Європі пандемії не були рідкістю. Так, на той час люди не дотримувалися карантинних вимог, але головною причиною масових хвороб і смертей була відсутність вакцинації. Вперше таке поняття з'явилося наприкінці 18 століття. Англієць Едвард Дженнер взяв “хворобливий” матеріал віспи корови і ввів його людині. До речі, він винайшов і назву - “вакцинація”. “Вака” - це “корова” латиною. Проте на віспі все й закінчилось. І тільки у 19 столітті почали розробляти і застосовувати вакцини, які допомогли людству позбутися епідемій чуми, холери, сибірської виразки, поліомієліту тощо.
Вакцинація рятує життя сьогодні
Існує статистика від ВООЗ, згідно з якою вакцини щорічно рятують життя від 2 до 3 мільйонів людей. Сьогодні ми маємо унікальну можливість захистити наших дітей від багатьох тяжких хвороб.
Відомо, що завдяки щепленням з’являється набутий iмунiтет, який активує циркуляцiю антитiл. Саме вони готові боротися з інфекцією, якщо організм зіткнеться з нею у житті. Отже, вакцинація - найкращий спосіб захисту дітей від небезпечних захворювань.
Пандемія Covid-19, наприклад, ще раз переконала нас у тому, що імунізація - на часі.
Обов'язкові щеплення
Для забезпечення повноцінного імунітету дитини Міністерством охорони здоров'я України розроблено Національний календар профілактичних щеплень. Документ визначає, від яких хвороб дитина має бути обов'язково щеплена, в якому віці, в які терміни.
Передбачається обов'язкова вакцинація від таких хвороб:
- туберкульоз;
- кашлюк;
- краснуха;
- кір;
- дифтерія;
- гепатит B;
- поліомієліт;
- паротит (свинка);
- правець;
- гемофільна інфекція типу B (хіб-інфекція).
Це - небезпечні захворювання, захист від яких має бути своєчасним та надійним.
Ще у пологовому будинку малюки отримують щеплення від туберкульозу та гепатиту В. Виключення становлять діти, які перенесли неонатальну інфекцію або мають занадто малу вагу. У такому разі вакцинація просто відтерміновується.
Надалі імунізація відбувається у 2,4 6,12 та 18 місяців.
Після перерви - у 6, 14 та 16 років.
ISIDA clinic дотримується Національного календаря профілактичних щеплень. Разом з тим дослухається до рекомендацій європейських колег. Саме тому наші педіатри, за згодою батьків, складають індивідуальний план вакцинації для кожного маленького пацієнта.
Комбіновані вакцини - пріоритет
Комбіновані вакцини є пріоритетними у використанні. Їх ефективність та безпечність підтверджені клінічно. Організм дитини адекватно реагує на таку кількість антигенів.
Ще аргументи на користь комбінованої вакцини:
- знижується кількість візитів до медичної установи;
- зменшується кількість ін'єкцій, які для дитини будь-якого віку є стресом;
- забезпечується своєчасність вакцинації.
ISIDA clinic надає перевагу комбінованим вакцинам.
Рекомендовані щеплення
Варто зазначити: ті щеплення, які у нас є рекомендованими, в Європі вважаються обов'язковими. Вони запобігають таким хворобам:
- пневмококовій інфекції;
- гепатиту А;
- ротавірусній інфекції;
- кліщовому енцефаліту;
- менінгококовій інфекції;
- жовтій лихоманці;
- вітряній віспі;
- вірусу папіломи людини
МОЗ України наполегливо радить батькам прислухатися до порад щодо необхідності додаткової вакцинації.
Чому ISIDA clinic рекомендує необов'язкові щеплення
Ось декілька аргументів “за”:
- Пневмококова інфекція викликає пневмонію, гайморит, менінгіт, бактеріальний отит, ендокардит. Особливо небезпечними вони є для дітей до 5 років та людей похилого віку. В Україні зареєстровано 2 вакцини від пневмококової інфекції: Превенар 13 (щеплення з 2-х місяців і до похилого віку) та Синфлорикс (щеплення до 5 років). В ISIDA clinic наявні обидві вакцини.
- Ротавірусна інфекція викликає гострі шлункові розлади (діарею, блювоту, болі у животі тощо). Підхопити її досить легко, бо передається фекально-оральним шляхом безпосередньо та через контакт із забрудненими предметами, поверхнями, одягом і під час їди. Найбільшу загрозу ротавірус становить для дітей до 2-3 років, коли ризик зневоднення та ускладнень найвищий. В Україні щеплюють 2 вакцинами: Ротарикс та РотаТек. Обидві наявні в ISIDA clinic.
- Менінгококова інфекція - бактеріальна форма менінгіту, що викликає запалення оболонок головного та спинного мозку. В Україні проти цього захворювання застосовується 2 вакцини: Нiменрикс (дітям віком від 6 тижнів і дорослим) та Менактра (з 9 місяців). Isida clinic має обидві вакцини і нагадує, що інфекція - надто небезпечна, щоб нехтувати захистом, особливо дітям першого року життя, а також дітям і дорослим із хронічними захворюваннями й ослабленим імунітетом.
В ISIDA clinic можна щепитися від менінгококової, ротавірусної і пневмококової інфекції, вітряної віспи, гепатиту А, кліщового енцефаліту, жовтої лихоманки, вірусу папіломи людини, а також сезонного грипу.
Варто зазначити, що ні обов'язкові, ні рекомендовані щеплення не потребують особливої підготовки (аналізів крові, сечі, відвідувань невролога тощо).
5 так вакцинації в ISIDA clinic
Безперечно, сьогодні батьки мають вибір у тому, в якій медичній установі і якою вакциною робити щеплення.
Аргументи на користь ISIDA clinic:
- Безпека та ефективність. Переважна більшість препаратів - від провідних європейських та американських виробників. Вакцини, що пропонуються, сертифіковані, ефективні, надійні.
- Транспортування відбувається з бездоганним дотриманням “холодового ланцюга”: від місця виробництва до місця щеплення.
- Календар вакцинації: згідно з рекомендаціями МОЗ України та відповідно до європейських стандартів розробляємо індивідуальний план щеплень для кожної дитини.
- Зважаючи на те, що після вакцинації можливе почервоніння в місці ін'єкції, підвищення температури тощо, наступного дня після процедури обов'язково телефонуємо батькам, аби з'ясувати, як дитина почувається.
- Маємо достатній запас вакцини, щоб запобігти її дефіциту в “пікові” періоди.
Тож запрошуємо на вакцинацію до Isida clinic. Не нехтуйте власним здоров'ям та здоров'ям своєї дитини.
Вакцинуйтеся!