Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Вакцинація дітей

Зараз в Україні сформувалося неоднозначне ставлення до вакцинації: згідно з опитуваннями, тільки 38 % респондентів впевнені в тому, що вакцинація необхідна, 33 % вважають щеплення необов'язковими, 29 % вагаються з відповіддю. Таке ставлення до вакцинації призводить до зниження так званого колективного імунітету та ставить нашу країну під загрозу виникнення епідемії.

Кращим способом захистити малюків від інфекційних захворювань – є профілактика захворювань за допомогою високоякісних вакцин, що дають можливість сформувати в дитини специфічний імунітет. Доказом ефективності вакцинопрофілактики є ерадикація натуральної віспи в 1980 році, а також декларування Європи як регіону, вільного від дикого штаму поліомієліту, в 2002 році.

Наскільки велика ймовірність зустрічі дитини з хворобами, від яких роблять щеплення?

Не треба забувати, що організм нещепленої дитини украй уразливий перед хвороботворними вірусами та бактеріями. Тому навіть незначної концентрації хвороботворних мікроорганізмів у навколишньому середовищі буде достатньо для розвитку хвороби. Імунітет щепленої дитини в цій ситуації зуміє протистояти зараженню.

Що таке вроджений імунітет? Наскільки добре і як довго він може захищати від небезпечних хвороб?

Вроджений імунітет є у малюка завдяки антитілам, отриманим під час вагітності від мами. Крім того, антитіла, які захищають від інфекційних хвороб, передаються малюкові разом із маминим грудним молоком. Тому клініка ISIDA так багато зусиль докладає для популяризації грудного вигодовування, дає жінкам, які народжують у нашій клініці, максимум знань і практичних навичок для налагодження та збереження лактації.

Однак не варто забувати, що материнські антитіла передаються дитині під час вагітності і під час грудного вигодовування тільки в тому випадку, якщо вони присутні в материнському організмі.

Тобто це відбувається тільки в тому випадку, якщо мама сама щеплена від інфекційних хвороб або перенесена хвороба сформувала в її організмі достатню кількість антитіл по відношенню до конкретного інфекційного агента.

До речі, вакцинація проти пневмококової, гемофільної інфекції, правця дає міцніший захист, ніж перенесена хвороба.

Але навіть якщо свого часу мама отримала щеплення (або перенесла інфекційне захворювання) і з антитілами в її організмі все гаразд, треба усвідомлювати, що вони здатні забезпечити імунний захист малюка приблизно до 7-місячного віку.

Що таке набутий імунітет?

Набутий імунітет формується в організмі людини протягом життя в результаті контакту з хвороботворними вірусами або бактеріями. Механізм формування набутого імунітету такий: при проникненні інфекційного агента в організм до основного місця його хвороботворної діяльності (органи дихання – при проникненні туберкульозної палички, органи травлення – при ротавірусній інфекції тощо) спрямовуються клітини, які прагнуть знищити небезпеку.

Якщо це перша зустріч з подібною інфекцією, розвитку хвороби уникнути, швидше за все, не вдасться: імунні клітини організму – наче не навчене для битви військо, не здатне протистояти агресії. Якщо ж в організмі вже присутні антитіла, здатні протистояти саме цим бактерії або вірусу (вони з'являються після вакцинації або перенесеної хвороби), перемога, швидше за все, буде на їхньому боці – їм вдасться знищити збудників захворювання. Або, принаймні, послабити їх настільки, що перебіг хвороби буде незмірно легшим.

Добре «навчені», натреновані для протистояння певним хвороботворним мікроорганізм імунні клітини – це і є набутий імунітет.

Правильно проведена вакцинація дає змогу сформувати набутий імунітет на доволі тривалий період часу.

Що таке обов'язкова і необов'язкова вакцинації?

Вакцинацію можна умовно розділити на:

 • обов'язкову, згідно з національним календарем щеплень;

 • додаткову, тобто не внесену до національного календаря щеплень, але обов'язковою у більшості країн світу.

Обов'язкова вакцинація передбачає щеплення від туберкульозу, гепатиту, дифтерії, коклюшу, правця, поліомієліту, гемофільної інфекції, кору, краснухи, паротиту.

Як додаткова, у клініці ISIDA проводиться вакцинація від пневмококової та ротавірусної інфекції, гепатиту А, менінгококової інфекції.

Доцільність так званої необов'язкової вакцинації обумовлена певними фактами:

 • Згідно з даними ВООЗ, понад 2 мільйони дітей щорічно вмирають від пневмонії. Це одна з найпоширеніших у світі бактеріальних інфекцій.

 • Пневмонія вбиває більше дітей у віці до 5 років, ніж СНІД, малярія і кір разом узяті (UNISEF 2004).

 • Щеплення від пневмококової інфекції захищає малюка від таких захворювань: пневмонія, сепсис, гострий отит, менінгіт.

 • Від ротавірусної інфекції найчастіше страждають діти до року. Це найчастіший провокатор гострих шлункових розладів (проносу, блювоти, розладів травлення), за яких 96 % малюків потрапляють у стаціонар.

Своєчасний захист дітей від тяжких інфекційних хвороб за допомогою вакцинації – запорука їхнього здоров'я.

Що таке комбіновані вакцини?

Сьогодні в усьому світі комбіновані вакцини є пріоритетними у використанні. До їх складу входять від 3 до 6 окремих препаратів – наприклад, щеплення проти кору, паротиту, краснухи або проти коклюшу, дифтерії, правця, поліомієліту, гепатиту В та гемофільної інфекції.

Клінічно доведено, що імунна система дитини здатна дати адекватну відповідь такій кількості антигенів. Ефективність і безпечність таких вакцин також підтверджена клінічно.

Додатковими аргументами на користь проведення вакцинації комбінованими вакцинами є такі факти:

 • при використанні комбінованих вакцин знижується кількість візитів до поліклініки;

 • комбіновані вакцини знижують кількість необхідних ін'єкцій, дають змогу знизити рівень психологічного напруження дитини і батьків. У ранньому віці це має надзвичайно важливе значення;

 • комбіновані вакцини дають можливість забезпечити своєчасність вакцинації.

Вакцини яких виробників використовуються в клініці ISIDA?

У своїй роботі клініка ISIDA керується базовим принципом: ефективність і безпека. Тому вакцини для проведення щеплень маленьким пацієнтам клініки купують у провідних виробників світового ринку: GlaxoSmithKline (Бельгія), Sanofi Pasteur (Франція) і Pfizer (США) та інших підприємств, які добре себе зарекомендували.

Фахівці клініки ISIDA переконані, що саме такий підхід до вакцинації дає змогу дотриматися принципу ефективності та безпеки.

Наприклад, перевагою розробленої в 1994 році бельгійськими вченими протикашлюкової вакцини, використовуваної зараз у клініці ISIDA, є її ацелюлярний компонент, завдяки якому в дітей виникає менше поствакцинальних реакцій, ніж при використанні суцільноклітинної вакцини.

У ЗМІ дуже бурхливо обговорюють порушення, що часто виникають під час поставок вакцин до України. Чи може клініка ISIDA гарантувати, що умови транспортування і зберігання вакцин, що використовуються в клініці, не були порушені?

Бездоганному дотриманню так званого холодового ланцюга в клініці ISIDA приділяється величезна увага. Це гарантує поставку вакцини від місця її виробництва до місця проведення ін'єкції. Крім того, клініка ISIDA докладає максимум зусиль для створення у себе запасу вакцин і забезпечення таким чином завершеності імунізаційного комплексу.

Що робити, якщо у дитини виникає поствакцинальна реакція?

У перші дні після проведення вакцинації у дитини можливі поствакцинальні реакції:

почервонінні місця введення вакцини, підвищенні температури і т. д.

Цього не потрібно боятися!
Ми завжди готові Вас підтримати.

Тому на наступний день після проведення вакцинації ми обов'язково Вам зателефонуємо, щоб дізнатися про стан здоров'я малюка і відповісти на виниклі питання.

Клініки, в яких доступний напрямок
Статті
Все про щеплення дитині в добірці статей від лікарів-педіатрів клініки ISIDA
Все про щеплення дитині в добірці статей від лікарів-педіатрів клініки ISIDA

Щеплення дитині, на думку лікарів-педіатрів клініки ISIDA, є одним з найбільш дієвих механізмів для реалізації базової конвенції Всесвітньої організації охорони здоров’я, в якій вказано: «Дитина повинна бути захищена від усього, від чого її тільки можна захистити». Тому, лікарі клініки ISIDA приділяють велику увагу просвітницькій роботі з батьками з питань безпечної та ефективної вакцинації дітей.

Новини, заходи
Головний лікар клініки ISIDA Інна Струповець взяла участь у роботі конференції «Вакцинація – своєчасний захист»
Головний лікар клініки ISIDA Інна Струповець взяла участь у роботі конференції «Вакцинація – своєчасний захист»

5-6 грудня 2018 року в Києві відбулася Третя щорічна конференція «Вакцинація – своєчасний захист. Вакцинація в контексті реформи охорони здоров'я України». Організаторами конференції виступили Міністерство охорони здоров'я України, Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ), Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), Центр тестування при МОЗ України, Івано-Франківський національний медичний університет, ПВНЗ «Київський медичний університет», БФ «Інтелектуальна перспектива», ГО «Вакцинація».

Отримати календар вакцинації на пошту