Після виписки з пологового будинку для мами та її дитини починається новий і хвилюючий етап, який викликає безліч запитань. Як і коли годувати малюка? А як часто його купати? Як доглядати за пупковою ранкою? Як зрозуміти, що малюк зголоднів або замерз? Щоб допомогти матусі розібратися з цими питаннями, існує особливий вид допомоги – патронаж новонародженого.
Під час патронажу новонародженого ми допоможемо розібратися в тонкощах материнства, дамо необхідні рекомендації. Тут зібрані короткі відповіді на запитання, що хвилюють молодих мам.
Патронаж новонароджених: як правильно годувати малюка?
Грудне вигодовування – це не тільки про харчування. Це про взаємозв'язок між матір'ю і дитиною, про безпеку, тепло та навіть материнське здоров'я.
Основні поради патронажу новонародженого по годуванню:
- не давати новонародженому іншу їжу або воду (крім медичних показань);
- за сучасними рекомендаціями годувати малюка потрібно на вимогу;
- не використовувати прилади, що імітують материнські груди.
Такий підхід під час патронажу новонародженого зміцнить зв'язок мама – дитина, малюк буде стрімко набирати вагу. А ще годування на вимогу збереже здоров'я молочних залоз, що важливо для жінки.
Як правильно прикладати дитину грудей?
Правильне прикладання до грудей – важливий етап, без якого адекватне грудне вигодовування неможливе. Патронаж новонароджених на дому передбачає навчання цьому навику. Через неправильне прикладання до грудей дитина не буде наїдатися та набирати вагу.
Правильна техніка прикладання до грудей:
- Більшу частину ареоли видно над верхньою губою дитини.
- Рот малюка широко відкритий.
- Нижня губа вивернута назовні.
- Підборіддя притиснуте до молочної залози.
Під час патронажу новонародженого дуже важливо навчитися правильно прикладати малюка до грудей.
Як купати дитину?
Абсолютно всі батьки бояться купати малюка перший раз. На всі питання допоможуть відповісти педіатри клініки Ісіда під час патронажу новонародженого:
- Температура води повинна бути 37*С, а приміщення – 24*С. Для контролю води використовуйте водний термометр.
- Кращий час для купання – перед вечірнім годуванням.
- Кип'ятити воду, додавати трави – не потрібно!
- Ретельно промивайте всі складочки і затиснуті кулачки малюка. Голову мийте в останню чергу.
- Засіб для купання, використовуємо для першого разу, а потім – раз на тиждень.
- Тривалість першого купання 5-8 хвилин, далі час збільшують.
Патронаж новонародженого в Києві – це швидка компетентна допомога фахівців молодій мамі. Адже навіть купання може викликати безліч питань.
<р2>Патронаж новонародженого: що робити з коліками у дитини?
Це питання хвилює всіх батьків під час патронажу новонародженого. Важливо зрозуміти, що коліки виникають унаслідок незрілості травного тракту. Прості доступні поради допоможуть мінімізувати дискомфорт дитини:
- Робіть легкий масаж животика за годинниковою стрілкою.
- Протягом дня кладіть малюка на животик, бажано перед годуванням. Не вкладайте спати і не залишайте малюка одного в цьому положенні, до тих пір, поки він сам не навчиться перевертатися на живіт.
- Після годування носіть малюка вертикально "стовпчиком", щоб вийшло повітря
Лікарі клініки Ісіда допоможуть провести патронаж до новонародженої дитини, навчать вас основним навичкам і маленьким хитрощам. Дадуть відповідь на всі питання і пройдуть цей складний етап разом з вами. Бути мамою – це чудово, а пройти патронаж новонародженого в клініці Ісіда – це спокій за дитину в перші місяці її життя.
Буклет "Перший патронаж" в форматі PDF: