5 серпня 2018 року в парку ім. Шевченка відбулося традиційне сімейне свято-акція «Молочні ріки» на підтримку грудного вигодовування. Клініка ISIDA вже не вперше підтримує цю ініціативу, щороку розширюючи свою участь у ній.
Цього року, зокрема, з лекціями про грудне вигодовування виступили завідувач відділу грудного вигодовування клініки ISIDA, міжнародний сертифікований консультант із грудного вигодовування (2011-2021) IBCLC Вікторія Нестерова і завідувач відділення педіатрії ISIDA Лівобережна, лікар-педіатр Марія Крепак.
Що відбуватиметься в перші дні після пологів? Коли прийде молоко? Чи вистачає малюкові молозива, а якщо ні – то чим його догодувати? А якщо пологи відбулися через кесарів розтин, які особливості налагодження грудного вигодовування? Чи справді потрібні болісні розціджування як профілактика маститу? Чи можна мамі пити стільки, скільки хочеться?
На всі ці запитання Вікторія Нестерова в своїй розмові з матерями та жінками, які лише готуються пізнати материнство, давала найдокладніші й аргументовані відповіді.
«Жінка, яка щойно стала мамою, особливо – вперше у своєму житті, – зазвичай почувається дуже уразливою і невпевненою у власних діях», – пояснює Вікторія Нестерова. – Тому на кожній із наших зустрічей ми намагаємося не лише відповісти на ці запитання, а й запропонувати жінкам максимально повний алгоритм дій із налагодження грудного вигодовування, з можливими варіантами розвитку подій.
Ми дуже сподіваємося, що надана нами інформація допомагає мамам впевнено організувати найкращий початок життя для своєї дитини!»
Завідувач відділення педіатрії ISIDA Лівобережна, лікар-педіатр Марія Крепак запропонувала мамам поглянути на процес грудного вигодовування через призму адаптації новонародженого до умов життя в зовнішньому світі й особливості його самопочуття в перший місяць життя:
«Грудне вигодовування починається одразу після народження. У пологовому будинку матері допомагають акушерки та лікарі, консультант із грудного вигодовування. Там усе зрозуміло. Але на третій-четвертий день Ви вже вдома і Вас чекають нові «випробування»: дитина продовжує пристосовуватися до життя «поза мамою», її поведінка змінюється, з'являються так звані минущі або перехідні стани, що є фізіологічними, але часто викликають занепокоєння і багато запитань», – зазначила Марія Крепак.
Чи впливає грудне вигодовування на ці стани? Чи є зв'язок між дієтою матері та здоров'ям малюка? Відповіді на ці та багато інших запитань дала у своїй лекції Марія Крепак.
Подивіться репортаж телеканалу СТБ про сімейне свято-акцію за участі в цьому заході фахівців клініки ISIDA:
Клініка ISIDA протягом багатьох років докладає багато зусиль для популяризації ідеї тривалого грудного вигодовування малюка. Щоб дати мамам максимум достовірної, базованої на принципах доказової медицини, інформації про процес грудного вигодовування, в клініці ISIDA проводять:
- групові заняття – експрес-курс «Грудне вигодовування від А до Я»; для вагітних жінок у рамках «Школи майбутніх батьків»;
- індивідуальні консультації з питань грудного вигодовування – до і після пологів;
- консультації мам у післяпологовому відділенні та після виписки з пологового будинку;
- заняття групи підтримки грудного вигодовування для мам.
Ви можете отримати максимум інформації про процес грудного вигодовування на спеціально створеній фахівцями клініки ISIDA сторінці з інформацією на підтримку мам, які прагнуть годувати своїх малюків грудним молоком.
Крім того, фахівці нашої клініки завжди готові допомогти Вам своєю порадою, якщо Ви зателефонуєте до контакт-центру клініки ISIDA за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Ви можете також залишити своє запитання тут і ми обов'язково на нього відповімо.
Успішного Вам грудного вигодовування!
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.