Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00 – 17:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок, вівторок, середа, п'ятниця 8:00 – 15:00
 • Четвер 8:00 -- 19:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя Вихідний
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок, вівторок, п'ятниця 8:00 – 16:00
 • Середа 8:00 – 17:00
 • Четвер 8:00 – 18:00
 • Субота 9:00 – 18:00
 • Неділя 9:00-15:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
 • Субота Тимчасово не працює
 • Неділя Тимчасово не працює
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
 • Субота 9:00 – 14:00
 • Неділя Вихідний

Підбірка матеріалів про грудне вигодовування

Спеціально до Всесвітнього тижня грудного вигодовування ми підготували добірку матеріалів фахівців клініки ISIDA. Тут Ви знайдете статті, присвячені темі грудного вигодовування, презентації лікарів і відео зі спеціального семінару, що відбувся в клініці ISIDA. Цінність цих матеріалів у тому, що всі вони підготовлені експертами: фахівцем із грудного вигодовування, лікарями-педіатрами, психологами, дієтологом-нутриціологом. Жодного неперевіреного слова, тільки достовірні дані й експертні рекомендації! Приємного Вам перегляду!

грудне вигодовування

Статті

 • Грудне вигодовування
  Фахівець із грудного вигодовування, автор тренінгу «Консультування з грудного вигодовування», співавтор тренінгів «Оптимальні практики вигодовування новонароджених у родопомічних закладах» і «Метод «кенгуру» Вікторія Нестерова дає базові знання про процес грудного вигодовування. В її авторській статті висвітлюється значення ГВ для відновлення жінки в післяпологовий період і для її жіночого здоров'я загалом, дається інформація про важливість молозива і грудного молока для фізичного здоров'я дитини, становлення її імунітету та правильного «запуску» всіх її органів і систем одразу після пологів . З авторської статті Вікторії Нестерової Ви отримаєте знання про правильне прикладання дитини до грудей. Крім того, в статті є ілюстрації поз, у яких можна годувати дитину; названо науково-обґрунтовані індикатори хорошого грудного вигодовування; позначена проблема лактостазу та подано опис методу Джин Коттермен, ефективного при сильному нагрубанні грудей, а також багато іншого, пов'язаного з грудним вигодовуванням.

Правильне завершення грудного вигодовування має не менш важливе значення для здоров'я матері і дитини, ніж становлення та збереження процесу лактації. Проте завершення ГВ оповите безліччю міфів, більшість яких не витримує перевірки доказовою медициною. Консультант із грудного вигодовування Вікторія Нестерова називає основні міфи про завершення грудного вигодовування, позначає найпоширеніші помилки мам і дає поради, як уникнути проблем.

 • Час годування. Як довго треба годувати дитину грудьми? Не довше року, як радять багато бабусь нинішніх малюків, які годували своїх дітей за часів Радянського Союзу та які досі впевнені в тому, що грудне молоко після року приносить малюкові тільки шкоду? Або до двох років і більше, як рекомендує зараз Всесвітня організація охорони здоров'я? Наталія Романченко, психолог клініки ISIDA, надає Вашій увазі аргументи на підтримку тривалого годування грудьми зі свого професійного погляду. Вікторія Нестерова, консультант із грудного вигодовування, наголошує на важливості тривалого годування грудьми з позицій фізіології жіночого та дитячого здоров'я.

 • Грудне вигодовування: жорстка дієта чи повна свобода? – дієтолог-нутриціолог клініки ISIDA Наталія Велика дає свої рекомендації про харчування мами в перший місяць після пологів, називає основні правила розширення раціону, позначає безумовно корисні для здоров'я матері і дитини продукти, а також умовно небезпечні для здоров'я малюка в перші місяці його життя.

 • Естетичний підхід Лікар-мамолог клініки ISIDA Світлана Навроцька розповідає про будову молочної залози і про те, як індивідуальні особливості жіночого організму впливають на можливість зберегти красу грудей у період грудного вигодовування. Крім того, фахівець називає способи відновлення після завершення годування грудьми.

Дивіться наші презентації на Slideshare

У лаконічній і зручній для сприйняття, добре проілюстрованій формі – інформація про правильне прикладання дитини до грудей, про ознаки готовності дитини отримати мамине молочко, а також про кількість грудного молока, необхідного малюкові протягом першого тижня життя і до 6 місяців.

Презентація психолога клініки ISIDA Світлани Ткаченко яскраво наголошує на важливості грудного вигодовування для формування в малюка базової довіри до світу, встановлення міцного емоційного зв'язку з мамою, розповідає про вплив психологічного стану жінки, яка годує, на процес вироблення грудного молока.

Олена Гаєвська, лікар-педіатр, завідувач відділення педіатрії клініки ISIDA Печерськ у своїй презентації за допомогою ілюстрацій дає основні поняття про особливості травної системи дитини в перші дні її життя, про вплив грудного молока на процеси розвитку біфідофлори, процеси засвоєння кальцію та розвитку тканин головного мозку малюка. Крім того, лікар-педіатр Олена Гаєвська наголошує на винятковій важливості грудного молока для захисту дитини від інфекцій і формування власної імунної системи.

Презентація лікаря-педіатра, завідувача відділення педіатрії клініки ISIDA Печерськ Олени Гаєвської дає знання про готовність дитини до введення прикорму, про правила введення нових продуктів у раціон малюка. Овочі, фрукти, каші, продукти тваринного походження – всі ці продукти мають свої терміни й особливості введення, не зважати на які шкідливо для здоров'я дитини.

Лікар-мамолог клініки ISIDA Юлія Габелко наголошує на важливості збереження краси та здоров'я жіночих грудей під час грудного вигодовування, дає рекомендації про підбір бюстгальтера, про гімнастику для підтримання форми, а також про способи профілактики виникнення розтяжок. Крім того, в презентації Ви знайдете відомості про вплив грудного вигодовування на жіноче здоров'я в найближчій і віддаленій перспективі.

Зміцніть свої знання про ГВ за допомогою відеоматеріалів

Ми заздалегідь просимо вибачення за недостатньо високу якість відеозапису та сподіваємося, що цінність знань, які дають наші фахівці, компенсує цей недолік.

5 серпня 2017 року в клініці ISIDA пройшов семінар на підтримку грудного вигодовування. Одним із спікерів цього семінару була міжнародно-сертифікований консультант із грудного вигодовування (IBCLC) Вікторія Нестерова. У своєму виступі вона наголосила на важливості правильного прикладання малюка до грудей, про вплив цього фактора на становлення процесу лактації та здоров'я малюка, а також говорила про ризики виникнення лактостазу.

Виступ лікаря-педіатра, завідувача відділення педіатрії клініки ISIDA Печерськ Гаєвської Олени на семінарі на підтримку грудного вигодовування – це, по суті, доступ до доказової бази про важливість грудного вигодовування для становлення та розвитку всіх органів і систем дитини. У виступі лікаря – дані про особливості складу молозива і грудного молока в різні періоди життя дитини, про здатність організму жінки реагувати на потреби дитини в захисті від хвороботворних вірусів і бактерій.

Виступ психолога клініки ISIDA Ткаченко Світлани на семінарі на підтримку грудного вигодовування був присвячений питанням взаємодії малюка з мамою і навколишнім світом за допомогою прикладання до грудей матері.

Буклет про грудне вигодовування

Завантажте буклет про грудне вигодовування в форматі PDF – він надасть Вам відповіді на найважливіші Ваші запитання, підтримає Вас у Вашому прагненні дати малюку краще харчування, захистити його від інфекцій, забезпечити дитині умови для гармонійного психологічного й інтелектуального розвитку.

Подарунок від клініки ISIDA

Клініка ISIDA робить подарунок усім майбутнім мамам – при постановці на облік у будь-якому з відділень клініки ISIDA Ви отримаєте експрес-курс на вибір в подарунок! Скористайтеся цією нагодою!