У роботі семінару лекторами виступили дуже відомі вчені та практикуючі лікарі-репродуктологи. Слухачами семінару стали лікарі-репродуктологи з кращих клінік України, що спеціалізуються на лікуванні безпліддя і допоміжних репродуктивних технологіях. Серед них були і лікарі клініки ISIDA: Мирослава Вацик, лікар акушер-гінеколог, лікар-репродуктолог; Ірина Капшук, лікар акушер-гінеколог, лікар-репродуктолог; Наталія Редько, лікар акушер-гінеколог, репродуктолог, гінеколог-ендокринолог; Наталія Аліпова, лікар акушер-гінеколог, лікар-репродуктолог. На конференції прозвучали доповіді провідних європейських репродуктологів та ембріологів, які поділилися своїми знаннями та досягненнями в галузі репродуктивної медицини.
- Robert Fischer, засновник і медичний директор одного з провідних центрів репродуктивної медицини в Німеччині Fertility Centre Hamburg;
- Filippo Maria Ubaldi, керівник Центру репродуктивної медицини G.E.N.E.R.A. з Рима, Італія;
- Marcos Meseguer, доктор біологічних наук, керівник ембріологічної лабораторії Valencian Infertility Institute (IVI), Іспанія;
- Alessandro Conforti, професор Federico II University of Naples, Італія;
- Mykola Grishenko, керівник української клініки «Ademician V.I. Gryshenko Clinic for Reproductive Medicine», Харків;
- Lubov Mykhaylyshyn, керівник української репродуктологічної клініки «Alternativa Clinic», Львів.
Однією з концепцій сучасної репродуктології є профілактика багатоплідної вагітності за рахунок перенесення одного ембріона. За такої стратегії рівень живонароджених дітей не знижується, але водночас значно знижується кількість викиднів. Також знижується відсоток таких грізних ускладнень багатоплідної вагітності, як прееклампсія, передчасні пологи, перинатальна смертність.
На конференції обговорювали показники, на які слід орієнтуватися в роботі репродуктологічної клініки (live birth rate, time to pregnancy, multiple birth), а також шляхи поліпшення цих показників, – коментує свою участь в конференції Наталія Редько. – Одним із напрямів є отримання оптимальної кількості яйцеклітин для отримання еуплоїдного ембріона. На конференції обговорювали шляхи оптимізації. Це персоналізований протокол контрольованої оваріальної стимуляції, індивідуальний підбір препарату для контрольованої оваріально стимуляції, вибір якого залежить від оцінки потенційної відповіді жінки на підставі оцінки кількості антральних фолікулів і антимюллерового гормону.
Також доповідачі розробили критерії POSEIDON, що допомагають індивідуально підібрати протокол стимуляції. Крім того, активно обговорювали питання доімплантаційної генетичної діагностики ембріонів методом NGS. Завдяки перенесенню досліджених ембріонів значно підвищується рівень живонародження.
Особливо цікавою була доповідь про стратегію поліпшення технологічності біолабораторії, за рахунок чого покращується якість культивування ембріонів. Сьогодні весь світ переносить ембріони на стадії бластоцисти, а це можливо завдяки розвитку сучасної ембріології. Також для заморожування та збереження ембріонів застосовують метод вітрифікації. Це дало можливість ширше застосовувати стратегію «Freez all» у пацієнтів з СПКЯ для профілактики синдрому гіперстимуляції яєчників», – поділилася своїми враженнями Ірина Капшук.
Семінар EXCEMED WORKSHOP дав можливість слухачам у безпосередньому спілкуванні з вченими обговорити цікаві для них теми, визначитися зі своєю думкою в темах, які були предметом суперечок та інноваційних розробок кращих репродуктологів світу.
Фахівці клініки ISIDA регулярно беруть участь у вітчизняних і міжнародних семінарах, симпозіумах і конференціях. Постійне підвищення рівня їхньої кваліфікації необхідне, адже методи допоміжних репродуктивних технологій постійно удосконалюються, а успіх застосування допоміжних репродуктивних технологій (ДРТ) залежить від безлічі факторів, кожен з яких потребує ретельного вивчення та бездоганного виконання. Зокрема, йдеться про можливості клініки для контролю умов на кожному етапі лабораторної процедури.
Участь у таких семінарах, живе спілкування з кращими репродуктологами світу дає змогу учасникам підвищити рівень своїх знань, перейняти досвід колег з інших клінік і поділитися своїми практичними напрацюваннями та досягненнями.
Відчуваєте труднощі із зачаттям дитини? Зателефонуйте до клініки ISIDA за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 та запишіться на прийом. Або поставте нам своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.