- Чи це дійсно відмова від грудей?
- Годуйте дитину відповідно до потреб самої дитини.
- Дитину можна відволікти.
- Проблема у позі.
- Контакт шкіри зі шкірою
- Потік молока
- Пляшечки
- Багато інших продуктів
Відмова дитини від молока матері може стати для неї серйозним ударом. Важко не сприймати це особисто, коли ваша дитина не хоче вашого грудного молока. Хорошою новиною є те, що більшість випадків відмови від грудей є тимчасовими. Зазвичай на те є вагома причина, а найкращий вихід із ситуації – розуміння проблеми. Розуміти, що ви можете зробити, щоб підтримувати інтерес дитини до годування груддю – життєво важливо.
Ось як треба діяти, коли ваша дитина відмовляється від грудей.
1) Чи це дійсно відмова від грудей?
Іноді ваша дитина не відмовляється харчуватися, а скоріше метушливо намагається поїсти. Всі діти мають індивідуальні харчові звички: деякі легко піддаються годуванню, деякі складно. Якісь малюки воліють смоктати з одного грудей, якісь - з двох або чергувати їх. Також може настати період, коли дитина може змінити свої звички, так що ви повинні бути готові до такого повороту подій.
2) Годуйте дитину відповідно до потреб самої дитини.
Ви повинні звернути увагу на те, коли саме ваша дитина хоче поїсти. Найголовніше, щоб він отримав достатньо поживних речовин за добу, не важливо, наскільки часто він при цьому харчується. Наприклад, ви ж не їсте, коли не голодні? Так само і дитина: вона краще знає, коли їй треба поїсти.
3) Дитину можна відволікти.
Коли дитина стає трохи старшою (від 3 місяців), вона може відволікатися на щось, що відбувається довкола. Спробуйте нагодувати його в тихій і темній кімнаті, також можете зробити це після того, як він прокинувся, або безпосередньо перед сном.
4) Проблема у позі.
Банальний вихід із ситуації – змінити позу дитини. Наприклад, якщо йому нещодавно робили щеплення, то у нього можуть залишитися неприємні відчуття у руці чи нозі. У такому разі зміна пози на ту, де він задіює іншу руку, може привести дитину назад до грудного вигодовування.
5) Контакт шкіри зі шкірою
Проведіть багато часу з дитиною, що лежить на грудях. Так у нього складеться відчуття безпеки поряд із джерелом їжі, і він використовує свої інстинкти, щоб самостійно дотягнутися до джерела харчування. Тут головне - запастися терпінням, тому що малюк може відчувати ваше хвилювання чи роздратування.
6) Потік молока
У деяких матерів потік молока дуже сильний у перші тижні після пологів, проте з часом інтенсивність потоку може піти на спад. Маля ж звикає до рясного потоку і не може зрозуміти, чому він різко зменшився. Вирішенням цієї проблеми може бути перехід на інші груди або стиснення грудей у той момент, коли ссання дитини сповільнюється. Рух рук по різних частинах ваших грудей може відкрити різні молочні протоки.
7) Пляшечки
Годування з пляшечки сильно відрізняється від грудного, адже з пляшечки малюк отримує більше постійного молока, до того ж одразу після ссання. Спробуйте при годівлі грудьми відтворити позу, коли дитина п'є з пляшечки, така поза природно підштовхне його до харчування.
8) Багато інших продуктів
Не поспішайте відмовлятися від грудного вигодовування, адже в перші 6 місяців - це єдине джерело харчування, необхідне дитині, а в наступні 6 - основне джерело харчування. Якщо дитина відмовляється від грудей, спробуйте мінімізувати кількість інших продуктів, якими харчується малюк.
Бережіть себе та ваших малюків!
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.