Захисник ФК «Шахтар» Богдан Бутко – учасник проекту «Супертато може». Учасники цього проекту – відомі українські татусі, зустрічаються з професіоналами, щоб обговорити з ними все, що входить у це поняття – «супертато». У розмові з Іриною Лісною , завідувачем відділення реабілітації та психологічної підтримки клініки ISIDA, психологом, Богдан Бутко обговорив досить гостру для багатьох батьків проблему гаджетів у житті дитини. А точніше – застосування гаджетів під час годування дитини.
«У нашій сім'ї ми намагаємося обмежувати для дитини телефони і айпади, ігри на них. Ми вважаємо, що розвитку дитини вони шкодять. Але бувають і такі ситуації, коли без гаджета не обійтися. У нашому випадку це часто пов'язано з годуванням малюка: він погоджується їсти тільки з гаджетом. Що робити?» – запитав Богдан Бутко в Ірини Лісної.
Ірина Лісна дала Богдану Бутку такі поради:
- Пам'ятайте, що, застосовуючи гаджети під час їжі, ви створюєте дитині умови для маніпуляції вами: вона дуже швидко починає розуміти, що її харчування має для вас велике значення, і змушує вас укладати з нею угоду – обід в обмін на гаджет. Це погана практика.
- Поспостерігайте за собою – коли ви і мама малюка їсте, це відбувається без телефона, без телевізора? Якщо ви під час обіду використовуєте їх, відучити малюка від гаджета не вдасться.
- Спробуйте замінити гаджет своїми розповідями, вигаданими історіями, жартами, можливо – пальчиковими іграми.
- Запропонуйте дитині, яка відмовляється їсти, татову тарілку, татове місце за столом, це часто спрацьовує – дитина ж усе хоче бути «як тато і мама».
Подивіться відео – можливо, поради психолога клініки ISIDA Ірини Лісної допоможуть і Вам.
Проект «Супертато може» – це частина кампанії «Щастя в 4 руки» від UNFPA, Фонду ООН в області народонаселення, в якому відомі батьки країни в розмові з експертами розкривають найважливіші теми батьківства і виховання дітей. Кампанія створена для залучення більшої кількості чоловіків до відповідального батьківства і рівномірного розподілу домашніх обов'язків – головних цінностей глобальної ініціативи MenCare: A global Fatherhood Campaign, до якої приєднався UNFPA.
Шукаєте клініку, фахівцям якої можна довірити здоров'я своєї дитини? Довіртеся фахівцям клініки ISIDA: запишіться на консультацію, зателефонувавши за номерами 0800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11. Або поставте своє запитання і ми неодмінно на нього відповімо.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.