Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Вакцина Бустрикс Поліо

Бустрикс Поліо – це вакцина нового покоління. ❤️ Щеплення Бустрикс Поліо формує імунітет проти чотирьох хвороб. ☎️ Задайте своє питання щодо вакцинації Бустрикс Поліо у Києві.

Сезонна вакцинацінація проти грипу для всієї родини Вакцина від грипу 2024/2025

Вакцина Бустрикс Поліо – це інактивована комбінована вакцина для профілактики дифтерії, правця, кашлюку (ацелюлярний компонент) і поліомієліту. Використовується для бустерної імунізації (ревакцинації) дорослих і дітей, починаючи з 4-річного віку.

Чому вакцина Бустрикс Поліо вважається вакциною нового покоління

Висока ефективність препарату, дбайливе ставлення до організму дитини, якій вводиться вакцина, зменшення ризику виникнення поствакцинальних реакцій – основні завдання вчених, які працюють над удосконаленням вакцин.

Вакцина Бустрикс Поліо – одна з останніх розробок, вона є імунобіологічним препаратом нового покоління: належить до класу ацелюлярних, тобто безклітинних, і, порівняно зі своїми попередниками, менш токсичних. Висока якість вакцини досягається завдяки сучаснішій, складнішій, а отже – і дорожчій технології її виробництва. Тому ринкова ціна «Бустрикс Поліо» трохи вища, ніж вартість аналогічних препаратів. Однак, якщо йдеться про здоров'я дитини, цей «недолік» навряд чи варто вважати значущим.

Друга, не менш важлива, ніж ацелюлярність, якість «Бустрикс Поліо» – інактивованість. Інактивована вакцина – це імунобіологічний препарат, до складу якого входить мікроорганізм, повністю позбавлений здатності інфікувати. Водночас властивість викликати імунну відповідь організму дитини та створювати у неї стійкість проти хвороби, від якої вона вакцинується, повністю зберігається.

Вакцина Бустрикс Поліо

Щеплення Бустрикс Поліо формує імунітет проти чотирьох хвороб

До складу вакцини «Бустрикс Поліо» входять компоненти, здатні формувати в дитини імунітет проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту. Згідно з Національним календарем щеплень, рекомендованим ВООЗ, це щеплення треба зробити дитині в 2, 4, 6, 18 місяців, 6 і 14 років. Однак вакцину «Бустрикс Поліо» можна використовувати тільки після чотирьох років. Якщо Ваша дитина молодша, педіатр клініки ISIDA порекомендує Вам іншу вакцину.

Кашлюк– дуже небезпечне захворювання для дітей у віці до одного року. Під час нападів виснажливого кашлю малюк переживає гострий дефіцит кисню, наслідком якого можуть стати судоми. Одним із тяжких наслідків сильного спастичного кашлю може бути крововилив у відділи головного мозку. У найтяжчих випадках під час нападу кашлюкового кашлю в дитини зупиняється дихання.

Кашлюк для дітей небезпечний ще й тим, що на тлі ослабленого хворобою імунітету в організмі дитини активно розмножуються різні хвороботворні мікроорганізми, наприклад, стафілокок і стрептокок. Це може призвести до виникнення у дитини ускладнень, наприклад, пневмонії та гнійного отиту.

Вакцина «Бустрикс Поліо» створює імунітет проти кашлюкової палички – збудника захворювання. Ця паличка передається дитині від хворої людини при кашлі, чханні, розмові з крапельками слини. Якщо це трапляється з дитиною, якій немає ще 5 років і яка раніше не отримала вакцину від кашлюку, ймовірність виникнення хвороби дуже велика. Кашлюкова паличка, опинившись у сприятливих для свого розвитку умовах, починає виробляти специфічний токсин, що подразнює рецептори слизової оболонки дихальних шляхів і спричиняє виснажливий нападоподібний кашель. Кашльовий рефлекс закріплюється в дихальному центрі, через що кашель стає щоразу сильнішим, а його напади – дедалі довшими.

Дифтерія – тяжке інфекційне захворювання, заразитися яким можна при контакті з хворою людиною. Джерелом дифтерійної палички може бути людина, яка отримала свого часу вакцину від дифтерії й імунітет якої доволі сильний для того, щоб не розвинулося захворювання. Така людина називається «носієм», а паличка, яка живе в її носоглотці, може бути причиною для розвитку дифтерії у невакцинованої людини. Поширюється збудник дифтерії повітряно-крапельним шляхом або через предмети загального користування.

Дифтерія глотки залишається однією з найбільш небезпечних форм захворювання, що розвивається поступово з поширенням специфічного нальоту. Характерною особливістю дифтерії є порівняно невисока температура тіла та відсутність болю в горлі. При цьому візуальні симптоми ангіни виражені доволі чітко.

На жаль, сучасній медицині так і не вдалося знайти засіб, що забезпечував би 100-відсотковий контроль над захворюванням: досі в 10-20 % випадків хвороба закінчується трагічно. Тому найбільш ефективним способом профілактики дифтерії є вакцинація, що починається в ранньому дитячому віці та потребує періодичної підтримки. Відмінною особливістю дифтерії є те, що ця хвороба може уражати не тільки глотку, гортань і ніс людини, а й інші органи тіла на тлі яскраво вираженої загальної інтоксикації організму.

Правець – захворювання, що виникає при потраплянні в організм правцевої палички через пошкоджені ділянки шкіри. Спори цього мікроорганізму мають надзвичайну стійкість до зовнішніх умов і можуть роками зберігати свою життєздатність. Навіть невеликої подряпини на шкірі і потрапляння в неї пилу зі спорами правцевої палички вистачить, щоб бактерія, яка потрапила через ранку, почала виділяти сильний токсин, що вважається однією із найсильніших біологічних отрут.

Токсини, що виділяються правцевою паличкою, уражають нервову систему людини, викликаючи в неї найсильніші судоми, які можуть уражати дихальну мускулатуру та викликати задуху або ураження серцево-судинної системи. Єдина можливість забезпечити імунний захист дитини від правця – вакцинація Вашого малюка.

Поліомієліт – тяжка вірусна інфекція, за якої насамперед страждає нервова система, а наслідки перенесеного поліомієліту зберігаються в пацієнта на все життя. Зараження відбувається через верхні дихальні шляхи та кишечник, безпосередньо від хворої людини або через забруднені предмети побуту. Попри те, що європейські країни, зокрема й Україна, давно вже оголошені вільними від поліомієліту, вакцинація від цієї хвороби, як і раніше, вважається вкрай необхідною через тяжкий перебіг захворювання.

Як видно з вищенаведених даних, вакцинація проти дифтерії, правця, кашлюку та поліомієліту є надзвичайно важливою. На користь імунізації дитини «Бустрикс Поліо» свідчать і проведені клінічні дослідження, згідно з якими через місяць у більшості пацієнтів, вакцинованих «Бустрикс Поліо», після попередньої імунізації цією ж вакциною у віці від 4 до 8 років, спостерігався імунітет проти дифтерії, правця та всіх трьох типів поліовірусу.

Особливості вакцинації дитини в клініці ISIDA

«Дитина має право на ефективну й безпечну імунізацію» – це правило є основним у підході клініки ISIDA до вакцинації дітей. Із цією метою в клініці розроблений комплекс заходів, що дають змогу мінімізувати ризики виникнення поствакцинальних реакцій і створити у дитини високий рівень імунітету до хвороб, від яких вона прищеплюється. Під час візиту до клініки на вакцинацію ми рекомендуємо Вам взяти з собою улюблену іграшку для дитини – вона діятиме на неї заспокійливо.

Індивідуальний графік вакцинації дитини

Лікарі клініки ISIDA рекомендують батькам дотримуватися Національного календаря щеплень, розробленого МОЗ України на основі рекомендацій Всесвітньої організації охорони здоров'я. Але загальний стан здоров'я дитини, пов'язаний з умовами її появи на світло, а також рівень її здоров'я в день планового щеплення мають першорядне значення. У день проведення вакцинації дитину обов'язково огляне лікар-педіатр клініки ISIDA. У разі, якщо малюк не зовсім здоровий, для нього буде створено індивідуальний календар імунізації.

Календар вакцинації

Виробництво вакцини

Найважливішим чинником безпеки та ефективності вакцини є її відповідність європейським стандартам якості на всіх стадіях виробництва. Виробником вакцини «Бустрикс» є бельгійське підприємство «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.», воно виробляє вакцини понад 60 років, протягом яких була вибудувана бездоганна репутація, що зараз дає змогу цьому виробникові постачати продукцію в 170 країн світу.

Дотримання правил холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцин

Ще одне важливе правило, для виконання якого в клініці ISIDA створено всі умови. Йдеться про наявність необхідного холодильного обладнання та контролю процесу зберігання вакцин, а також про кваліфікацію та рівень професійної відповідальності медичного персоналу.

Доступ батьків до достовірної інформації

До того, як дитині буде проведена вакцинація, її батьки отримують усю необхідну інформацію: педіатр повідомляє батькам про те, яка саме вакцина буде використовуватися для введення їхньому малюкові, називається країна-виробник, дається характеристика особливостей вакцини. Батьки дитини отримують також максимум інформації про можливі поствакцинальні реакції: почервоніння місця введення вакцини, підвищення температури та інших. Після введення вакцини протягом 30 хвилин за дитиною спостерігає лікар. У разі потреби батьки можуть цілодобово зв'язатися з педіатром клініки або викликати його додому.

Облік непрямих показників

Відмінна риса вакцинації дитини в клініці ISIDA. У період епідемії грипу, а також якщо в дитячому колективі, який відвідує дитина, є випадки захворювання на вітряну віспу, паротит чи інші інфекційні захворювання, вакцинація буде відкладена. Наявність у сім'ї хворої людини – також привід для внесення змін до календаря вакцинації дитини. Такі заходи зводять до мінімуму поствакцинальні реакції, а також забезпечують високий рівень імунізації дитини.

Задайте своє питання щодо вакцинації Бустрикс Поліо у Києві

Якщо у Вас виникли питання з приводу вакцини Бустрикс Поліо для Вашої дитини або Ви хочете зробити щеплення у Києві, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами: 0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку), +38-044-455-88-11 (для міжнародних). Або задайте своє запитання щодо щеплення вакциною Бустрикс Поліо на спеціально створеній для цього сторінці.