Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Вакцина Бустрикс для дитини

До 31 березня 2018 року на вакцину Boostrix діють спеціальні умови -50% від прайсової ціни. До того ж, вакцина доступна не тільки пацієнтам, які спостерігаються в ISIDA в рамках комплексних пакетів, а всім, хто знаходиться в пошуку даної вакцини.

Вакцина Бустрикс - опис, властивості, показання до застосування

Комбінована вакцина «Бустрикс» застосовується для вакцинації дітей проти дифтерії, правця, кашлюку. Ця вакцина належить до типу ацелюлярних очищених інактивованих і використовується для бустерної імунізації (ревакцинації) дорослих і дітей, починаючи з 4-річного віку.

Вакцина Бустрикс для дитини

Що означає «вакцина ацелюлярна очищена інактивована»

Ацелюлярні, тобто безклітинні вакцини – це вакцини нового покоління, що вирізняються значно меншою токсичністю, ніж їх попередники. Виробництво таких вакцин складніше, ринкова ціна вища. Однак ці «мінуси» вакцини «Бустрикс» не порівняти з її суттєво дбайливішим ставленням до організму дитини.

Інактивована вакцина – це вакцина з мікроорганізмом, повністю позбавленим інфікувальної здатності, але зі збереженою властивістю викликати імунну відповідь організму дитини та створювати імунітет проти хвороби, від якої вона вакцинується.

Для профілактики яких захворювань застосовується вакцина «Бустрикс»

До складу вакцини «Бустрикс» входять компоненти, здатні формувати імунітет проти кашлюку, дифтерії та правця. Нагадаємо, що профілактика цих захворювань, згідно з Національним календарем щеплень, необхідна в 2, 4, 6,18 місяців, 6 і 14 років. Імунізація дітей вакциною «Бустрикс» проводиться після досягнення ними 4-річного віку. Тому, якщо вашому малюку ще немає 4-х років, обов'язково проконсультуйтеся в педіатра клініки ISIDA з приводу вибору вакцини. Науково доведено, що необхідний рівень захисних антитіл в організмі людини виникає вже через 1 місяць після введення вакцини «Бустрикс». Повторна вакцинація значно зміцнює імунітет проти небезпечних для дитини захворювань – кашлюку, дифтерії та правця.

Кашлюк – причиною виникнення захворювання є кашлюкова паличка, яку хвора людина передає дитині при кашлі, чханні, розмові – з крапельками слини. Найчастіше хворіють на кашлюк нещеплені діти до п'ятирічного віку. Особливо тяжко кашлюк переносять діти першого року життя. Відмітна здатність кашлюкової палички – вироблення специфічного токсину, що подразнює рецептори слизової оболонки дихальних шляхів. Тому основний симптом кашлюку – виснажливий нападоподібний кашель. Кашльовий рефлекс закріплюється в дихальному центрі, що призводить до його наростання за силою і тривалістю.

У дітей першого року життя кашлюковий кашель може призвести до зупинки дихання, а зниження надходження кисню в організм дитини під час кашльового нападу – до розвитку судом. На тлі ослаблення імунітету дитини під час кашлюку в її організмі активно розмножуються інші хвороботворні мікроорганізми, наприклад, стафілокок і стрептокок, які можуть викликати розвиток пневмонії та гнійного отиту. Крім того, сильний спастичний кашель може спровокувати крововилив у відділи головного мозку.

Дифтерія – тяжке інфекційне захворювання, спричинене дифтерійною паличкою з ураженням глотки, гортані, носа та інших органів і розвитком вираженої інтоксикації організму. Дифтерія глотки – одна з найбільш небезпечних форм захворювання. Розвивається поступово з поширенням специфічного нальоту. Характерною відмінністю розвитку дифтерії є порівняно невисока температура тіла та відсутність болю в горлі за наявності візуальних ознак ангіни. Дифтерія часто ускладнюється ураженнями інших органів – серця, нирок, нервової системи. Зараження відбувається при контакті з хворою людиною повітряно-крапельним шляхом або через предмети загального користування. Особливо тяжкий перебіг захворювання у дітей раннього віку. Найефективніший спосіб профілактики дифтерії – вакцинація, що починається в ранньому дитячому віці та потребує періодичної підтримки.

Заразитися дифтерією можна при контакті з хворою людиною або вірусоносієм (щепленою людиною, у якої вірус дифтерії живе в носоглотці, але стримується добре сформованим завдяки вакцинації імунітетом). Вірус передається через слину, яка поширюється при чханні, кашлі, розмові, може перебувати на предметах побуту. У 10-20% випадків серед нещеплених людей (як дітей, так і дорослих) ця хвороба закінчуються трагічно.

Правець – захворювання, що викликається паличкою, спори якої можуть зберігатися роками на ґрунті, в екскрементах і на предметах побуту. Через пошкоджені ділянки шкіри (ранки, подряпини) з пилом бактерія потрапляє в організм людини і продукує токсини, що належать до найсильніших біологічних отрут. Механізм дії токсинів, що виділяються паличкою правця, пов'язаний з ураженням нервової системи з розвитком судом, зокрема дихальної мускулатури, що може призвести до задухи і проблем з серцево-судинною системою. Для формування стійкого імунітету вакцинацію проти правця проводять у кілька етапів – дитина імунізується в 2 місяці, потім у 4 і 6 місяців, у півтора року, 6 і 14 років.

Необхідна умова формування імунітету

Крім якості вакцини, за допомогою якої в дитини створюється імунітет проти хвороби, важливе значення має стан організму дитини. Тому малюка в день проведення вакцинації оглядає педіатр. Крім консультації педіатра, жодні інші обстеження не потрібні.

Особливості вакцинації дитини в клініці ISIDA

Рівень медичного закладу, в якому буде проводитися вакцинація дитини, має величезне значення не тільки з погляду створення в малюка високого рівня імунітету, але і з погляду мінімізації ризиків поствакцинальних реакцій. Тому, вибираючи клініку, в якій ваша дитина отримає щеплення, зверніть увагу на такі чинники:

Виробництво вакцини. Найважливішим чинником безпеки й ефективності вакцини є її відповідність європейським стандартам якості на всіх стадіях виробництва. Виробником вакцини «Бустрикс» є бельгійське підприємство «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.». Це один із кращих розробників і виробників вакцин у світі. «ГлаксоСмітКляйн Біолоджікалз С.А.» виробляє вакцини понад 60 років, протягом яких була вибудувана бездоганна репутація, що дає змогу зараз цій компанії постачати продукцію в 170 країн світу.

Дотримання правил холодового ланцюга при транспортуванні та зберіганні вакцин – ще одне важливе правило, для виконання якого в клініці ISIDA створені всі умови. Йдеться про наявність необхідного холодильного обладнання і контрольованого процесу зберігання вакцин, а також про кваліфікацію та рівень професійної відповідальності медичного персоналу.

Індивідуальний графік вакцинації дитини розробляється лікарями клініки ISIDA в разі, якщо анамнез дитини в період її новонародженості, а також стан її здоров'я в подальші місяці не дозволяють дотриматися строків вакцинації, рекомендованих Національним календарем щеплень, МОЗ України. У цьому випадку для малюка буде створений індивідуальний календар щеплень.

Календар вакцинації

Доступ батьків до достовірної інформації про якість вакцини, використовуваної в клініці, її особливості та можливі поствакцинальні реакції в дитини – це ще один принцип безпечної та ефективної вакцинації в клініці ISIDA. До того, як дитині буде зроблено щеплення, її батьки з ініціативи лікаря отримують усю необхідну інформацію. Особливий акцент при цьому робиться на можливі поствакцинальні реакції малюка. У разі виникнення питань після імунізації малюка батьки мають можливість негайно зв'язатися з педіатром клініки, а в разі необхідності – викликати його додому.

Облік непрямих показників – відмінна риса вакцинації дитини в клініці ISIDA. У період епідемії грипу, а також якщо в дитячому колективі, який відвідує дитина, є випадки захворювання на вітряну віспу, паротит чи інші інфекційні захворювання, вакцинація буде відкладена. Наявність у сім'ї хворої людини – також привід для внесення змін до календаря вакцинації дитини. Такі заходи зводять до мінімуму поствакцинальні реакції, а також забезпечують високий рівень імунізації дитини.