У листопаді цього року в клініці ISIDA вперше в Україні впроваджено метод, за допомогою якого можна з точністю до 99,9% діагностувати наявність або відсутність у ембріона хромосомних і моногенних захворювань. Це стало можливим завдяки новій методиці PGD.
Наприкінці вересня 2016 року в Барселоні (Іспанія) відбулася Міжнародна конференція на тему протиріч у передімплантаційній генетичній діагностиці. Її учасниками стали 200 репродуктологів, ембріологів і генетиків із різних континентів. Серед них були і представники клініки ISIDA – лікарі-репродуктологи Мирослава Вацик і Ксенія Хажиленко.
Головною темою конференції стало обговорення різних методик передімплантаційної діагностики ембріонів.
Передімплантаційна генетична діагностика (ПГД) проводиться у клініці ISIDA понад 10 років.
Завдання ПГД – до того, як ембріон буде імплантовано у матку, провести його діагностику з метою виявлення патологій. Метод ПГД, який використовували в клініці раніше (так званий метод FISH), має обмежені можливості діагностики, оскільки тестує лише обмежену кількість хромосом. Крім того, так звані "мозаїчні" ембріони, які мають різний потенціал для імплантації залежно від ступеня мозаїчності, не можуть бути виявлені за допомогою методу FISH.
«Підсаджування» мозаїчних ембріонів знижує ймовірність настання вагітності порівняно з перенесенням нормальних ембріонів. Однак нерідко такі ембріони – єдині, які наявні у пари, і їх виявлення дає хоч і невеликий, та все ж таки шанс на вагітність порівняно з рутинним ЕКО без передімплантаційної генетичної діагностики.
Тому в листопаді цього року в клініці ISIDA був впроваджений новий надточний метод діагностики ембріонів – NGS. Саме про нього йшлося на Міжнародній конференції з питань генетики в Барселоні.
Метод NGS дозволяє з точністю до 99,9% виявляти хромосомні патології і значно точніше, ніж інші методи, виявляти мозаїчні ембріони і практично повністю виключати ризик народження дитини з вродженими патологіями. Цей метод складніший з погляду лабораторних досліджень і повністю автоматизований, що виключає ризики, пов'язані з людським фактором.
Репродуктологи клініки ISIDA впевнені: новий метод дозволить відчути щастя здорового материнства тисячам жінок. Тож не випадково в його абревіатурі зашифровані багатообіцяючі слова – секвенування наступного покоління.
Отримати детальну інформацію про те, як відбувається процедура, можна тут
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.