24 – 25 березня 2017 року завідувач клініко-діагностичної лабораторії, лікар-лаборант Кисловська Ірина Вікторівна взяла участь у роботі четвертої Європейської конференції з преаналітичної фази лабораторних досліджень.
Конференція проходила під егідою EFLM (Європейська федерація клінічної хімії та лабораторної медицини) в Амстердамі, Нідерланди.
Конференція була акредитована Європейською Акредитаційною радою з безперервної медичної освіти (ЕАСС). Попередні конференції з преаналітичного етапу лабораторних досліджень пройшли в Пармі (2011), Загребі (2013) та Порто (2015).
Головна мета конференції в Амстердамі – підвищення якості преаналітичної фази лабораторного процесу через інновації.
На конференції були присутні представники багатьох країн Європи (Нідерланди, Австрія, Велика Британія, Іспанія, Португалія, Італія, Німеччина, Бельгія, Франція, Норвегія, Хорватія, Сербія, Туреччина), Росія та США. Україну на цьому форумі фахівців медичних лабораторій представляла лікар клініки ISIDA Кисловська Ірина Вікторівна.
Перший день конференції
-
Ana-Maria Simundic (HR), голова наукового й організаційного комітету конференції, а також президент EFLM Sverre Sandberg (NO) звернулася з вітальним словом до учасників на церемонії відкриття конференції.
-
Giuseppe Banfi (IT) виступив на першому пленарному засіданні «Інновації в преаналітичній фазі». Його промова була присвячена лабораторним інновацій з погляду госпіталю.
-
Pieter Vermeersch (Belgium) доповів про інновації всередині лабораторії.
Інші пленарні засідання першого дня конференції були присвячені вимогам до управління лабораторією.
Доповідачі наголошували на можливостях досягнення успіху менеджментом лабораторії завдяки аудиту та навчанню. Цьому, зокрема, було присвячено виступ
Lakdasa Devananda Premawardhana (UK).
Про велику кількість цікавих рішень для роботи відділення інтенсивної терапії завдяки ефективному використанню лабораторних сервісів учасники конференції дізналися з доповіді Robert Tepaske і Prim de Bie (NL).
Другий день конференції був не менш цікавим
Другий не менш цікавий день конференції був присвячений РОСТ і преаналітиці. (РОСТ (point-of-care testing) – дослідження біля ліжка хворого). Думку клініциста щодо РОСТ виклала у своїй доповіді
Antoine Guillon (FR).
Про РОСТ як інновацію з погляду лабораторного фахівця розповів також
Robbert Slindfrland (NL).
Anna Stankovie (NO) поділилася з учасниками конференції своїм баченням інновацій на преаналітичній фазі виконання досліджень за допомогою РОСТ.
Із великою цікавістю було заслухано доповіді Sverre Sandberg (NO) про особливості програми EQAS з преаналітичної фази лабораторних досліджень для користувачів РОСТ.
Голова робочої групи проекту EFLM розповіла про розробку Європейських рекомендацій щодо забору зразків венозної крові.
Про управління якістю забору венозних зразків через навчання розповіла член робочої групи проекту EFLM Karin Bolenius (SW).
Дуже цікава доповідь прозвучала на останньому пленарному засіданні. Lora Dukic із Хорватії розповіла про роль національного центру EFLM у поліпшенні якості забору венозних зразків.
Наприкінці конференції відбулася церемонія нагородження авторів кращих стендових доповідей, яких визначили голосуванням учасники конференції.
Стимул для руху вперед
Участь у подібних міжнародних конференціях, безперечно, допомагає побачити і відчути напрям руху міжнародної наукової і медичної спільноти. Уже зрозуміло, що покращувати якість лабораторних досліджень із метою досягнення високого рівня аналітичної якості треба вже на преаналітичному етапі.
У цьому процесі практичному лабораторному співробітнику допоможуть розроблені робочими групами EFLM інструкції з преаналітичної фази. А також участь лабораторій у програмах зовнішнього контролю якості з преаналітичної фази лабораторних досліджень та активне використання РОСТ.
На жаль, на карті Європи, що була представлена WG EFLM, наша країна була позначена білою плямою. Єдиний представник України на цій конференції Кисловська Ірина Вікторівна сприйняла це як стимул до руху вперед. «Сподіваюся, що через два роки на 5-й Європейській конференції з преаналітичної фази лабораторних досліджень наша країна на мапі Європи буде позначена не білим, а червоним кольором перемоги" - сказала вона.
Задайте своє запитання
Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.