Часи роботи
  • ISIDA Медмістечко
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Оболонь
  • Понеділок, середа - п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Вівторок 8:00-19:00
  • Субота 9:00 – 17:00
  • Неділя Вихідний
  • ISIDA Лівобережна
  • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 18:00
  • Субота 9:00 – 18:00
  • Неділя 9:00 – 17:00
  • ISIDA Печерськ - Відділення тимчасово не працює
  • Понеділок – п'ятниця Тимчасово не працює
  • Субота Тимчасово не працює
  • Неділя Тимчасово не працює
  • ISIDA Ужгород
  • Понеділок – п'ятниця 9:00 – 17:00
  • Субота 9:00 – 14:00
  • Неділя Вихідний

Своя територія для дитини

Безпечність, екологічність і естетичність – базові вимоги до дитячої кімнати. Разом з тим, облаштовуючи кімнату для малюка, варто враховувати не тільки поради дизайнерів, але й рекомендації психологів.

Улюбленим заняттям майбутньої мами стали перегляди журналів з дизайну інтер’єрів, найбільш відвідуваними сайтами – інтернет-магазини, які продають предмети декору, а новим місцем для шопінгу – будівельний супермаркет? Нічого дивного! Згідно з статистикою, близько 80% вагітних беруться за організацію ремонту. Напівжартома психологи називають це явище «симптом гніздування». І справді, облаштування затишного гніздечка – природна потреба жінки, яка очікує народження дитинки. Але перше ніж в домі за роботу візьмуться майстри, необхідно продумати концепцію простору, в якому буде жити ваш малюк.

Побудуємо чарівний замок

Спальня маленької принцеси, грот, повний піратських скарбів, зачарований ліс з густо переплетеними кронами вікових дубів… Сучасні матеріали дозволяють втілити в життя неймовірні дизайнерські рішення. По суті, подібних вигадок потребують, скоріше, батьки, ніж новонароджене чадо. Але якщо мамі хочеться казки, то чому би і ні? Чим більше позитивних емоцій буде відчувати мати, тим краще для дитини. Головне, щоб у чарівний антураж не забули вписати такі виключно практичні предмети, як столик для сповивання і стелаж з усіма необхідними для крихітки дрібницями. А ще треба пам’ятати, що яким би не був прекрасним результат, досить скоро в інтер’єр доведеться вносити зміни.

Сам собі дизайнер

Першим, хто буде зазіхати на цілісність дизайнерського задуму, буде сам маленький хазяїн, який почне активно освоювати територію. Це значить, що з поля його досяжності повинні зникнути всі дрібні предмети, які можна (а з точки зору дитини – навіть дуже потрібно!) затягнути до рота. А щоб маленькі ручки не нудьгували без діла, вже з 6 місяців можна починати експерименти з безпечними пальчиковими фарбами. Це відмінно розвиває дрібну моторику і стимулює розвиток мовних центрів. Але що робити, якщо юний художник вирішить використовувати в якості полотна стіни?

Свобода в прояві творчих поривів дуже важлива для повноцінного розвитку крихітки, – впевнена психолог клініки ISIDA Степанова Тетяна Вікторівна. – В той же час, батьки повинні встановлювати певні рамки, диктувати закони. Забороняючи щось, обов’язково потрібно пропонувати альтернативу. Наприклад, малювати на шпалерах у вітальні не можна, а в своїй кімнаті, обклеєній ватманом на висоту зросту – можна. Рвати мамин паспорт забороняється, а ось стару газету – скільки заманеться, і т.д. Добре, якщо у дитини буде свій куточок-«лабораторія», де вона зможе вдосталь експериментувати з різноманітними предметами. Для того щоб простір, який оточує малюка, стимулював його розвиток, раціонально звернути увагу на методику Марії Монтессорі, в тому числі, на зонування кімнати.

Принцип зонування

Щоб оточуючий малюка простір стимулював його розвиток, італійський педагог Марія Монтессорі пропонує дитячу кімнату зонувати. В ідеалі потрібно поділити на ділянки, де карапуз буде освоювати навички з догляду за собою, осягати розумом ази різних наук, вдосконалювати фізичну форму. А, як мінімум, треба виділити окремі зони для гри, відпочинку і сну. Так малюк отримує чіткі орієнтири, уявлення про порядок. Наприклад, дитина не буде капризувати вечорами, якщо ліжечко у неї асоціюється зі сном. Їй буде весело в ігровому куточку, а зосередитися на заняттях простіше у власному «кабінеті».

Важливі дрібниці

Дзеркало знадобиться не тільки маленькій модниці. Воно повинно бути в дитячій, незалежно від статі дитини. «Дзеркальні» ігри в ранньому віці важливі для самоідентифікації та розвитку здатності бачити себе з боку.

Вимикачі в дитячій розумно встановити на висоті 1 м від підлоги. Так буде зручно і дорослому, і трирічному карапузу.

Меблі краще з плавними, округлими лініями. Або ж купіть спеціальні м’які насадки, які захистять малюка від гострих кутів. Кольорова гама в кімнаті краще пастельна. Занадто насичені відтінки можуть збуджуюче впливати на психіку дитини.

Малюнки на шпалерах, на навчальних картинках, та й і в книжках, які пропонують дітям до 2 років, повинні бути простими: слон повинен бути схожим на слона, а не на полотно Кандинського. Чудернацькі форми незрозумілі малюкам.

Рослини можуть знаходитись в дитячій тільки в тому разі, якщо чадо не зможе перевернути горщик. І обов’язково проконсультуйтесь зі спеціалістом, чи не отруйна кімнатна квітка.

Задайте своє запитання

Якщо у Вас виникли запитання, обов'язково задайте їх у клініці Isida за телефонами:

0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),

+38-044-455-88-11 (для міжнародних),

через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11

Також можливо задати своє запитання на спеціально створеній для цього формі сайту.