- Загальний догляд та рекомендації
- Сон малюка
- Положення на спині на 50% знижує ризик синдрому раптової дитячої смерті
- Купання малюка
- Відео з технікою купання малюка
- Реальні відгуки про педіатрів приватної клініки ISIDA
Пуклування про новонародженого – це комплекс заходів, спрямованих на забезпечення комфортних і безпечних умов життя малюка в перші місяці після народження. Включає в себе догляд за малюком, який охоплює гігієнічні процедури, годування, створення оптимального режиму сну і неспання, а також емоційний контакт з батьками. Правильна турбота сприяє здоровому розвитку дитини та зміцненню її імунітету.
Загальний догляд та рекомендації
- Грудне вигодовування є найкращим харчуванням для дитини перших 6 місяців життя, що забезпечує всі необхідні харчові потреби малюка та захищає його від захворювань.
- Пупкова ранка не потребує обробки антисептиком, без призначення лікаря. Слідкуйте щоб пупкова ранка була сухою і чистою.
- Після вакцинації БЦЖ, мочити місце ін'єкції можна, важливо уникати грубого механічного впливу.
- Немає негайної потреби у щоденному купанні, тому якщо у вас не виходить провести процедуру купання - можливе протирання. Проводьте протирання вологою, змоченою у теплій воді пелюшкою/рушником. Протирайте всередині всі природні складочки малюка: шия, під пахвами, пахові ділянки, зона геніталій (рухаючись з переду назад). Після протирання зайву вологу слід промокнути сухою пелюшкою/рушником.
- Не залишайте свою дитину без нагляду на столику для переодягання або ліжку, завжди тримайте одну руку на дитині, або дитину на руках.
- Ніколи не трусіть дитину, щоб заспокоїти. Якщо плач не зупиняється і ви роздратовані, покладіть дитину в безпечне місце, вийдіть з кімнати на кілька хвилин, попросіть допомоги близьких.
- Використовуйте дитячі манікюрні ножиці, із заокругленими краями, для догляду за нігтями вашої дитини. Слідкуйте щоб нігті були акуратними і підстриженими, найкращий час для першого підрізання нігтів - після першого купання.
- Під час поїздки в авто, з перших днів життя, використовуйте автокрісло. Якщо дорога далека - робіть перерви кожні 2 години.
Сон малюка
- Подбайте про комфортний мікроклімат вдома - 18-22 °C, вологість 40-60%.
- Найбезпечніше місце для сну малюка перших 6 місяців - в окремому ліжечку, в одній кімнаті з батьками.
- В ліжечку не повинно бути: подушки, м'яких іграшок, бамперів, опозиціонерів.
- Не встановлюйте дитяче ліжечко поряд із радіатором або іншими джерелами тепла. Не вкривайте голову, щоб дитина не перегрівалась
- Новонароджений повинен завжди спати на спині. Пізніше, коли дитина навчиться самостійно перевертатись на живіт, ви можете залишати його спати в цьому положенні.
Положення на спині на 50% знижує ризик синдрому раптової дитячої смерті
- Якщо ви обрали шлях вкладання дитини на своєму ліжку, слід дотримуватись наступних правил:
- Не вкладайте дитину спати поряд якщо хтось із батьків вживав алкоголь, курив, вживав ліки, які викликають сонливість.
- Не вкладайте дитину спати поряд якщо ваша дитина народилась раніше 37 тижня гестації або важить менше 2.5 кг.
- Прослідкуйте що ваші домашні улюбленці не мали доступу до вашого ліжка
- Прослідкуйте, щоб у малюка не було можливості випадково скотитися з ліжка при перевертанні.
- Ніколи не засинайте з дитиною на дивані або у кріслі.
ПЕРЕКОНАЙТЕСЯ, ЩО ВСІ, ХТО ДОГЛЯДАЮТЬ ЗА ДИТИНОЮ ЗНАЮТЬ ПРО ЦЕ.
Купання малюка
- Купання малюка, це чудова можливість для сумісного перебування з дитиною та встановлення тісного зв'язку. Купати малюка можна одразу після повернення додому, навіть якщо пупковий залишок ще не відпав.
- Спочатку може відчуватись невпевненість, щодо правильного проведення процедури купання, але з часом це відчуття зникне, а впевненість прийде з досвідом.
- Намагайтесь дотримуватись рутини при купанні кожного дня. Розмовляйте зі своїм малюком, та проговорюйте з ним кожен свій рух та дію.
- Перед початком процедури купання слід впевнитися, що у вас є все необхідне під рукою (пелюшка/рушник, миючий засіб, чиста одежа). ІДЕАЛЬНА ТЕМПЕРАТУРА ВОДИ ДЛЯ КУПАННЯ МАЛЮКА 37 °C.
- При наповненні ванни: спочатку наливайте холодну воду, а потім додайте гарячу, не забувайте щоразу перевіряти температуру води перш ніж занурювати малюка, вода повинна бути комфортною та теплою, наповніть ванну водою так, щоб верхня частина грудної клітки дитини була занурена у воду (приблизно до рівня під пахв)
- Кип'ятити воду, додавати трави - не потрібно.
- Обирайте гіпоалергенний миючий засіб для купання, без різкого запаху, який ви зможете використовувати вже з народження дитини, бажано миючі засоби для купання використовувати один раз на тиждень. Обов'язково проконсультуйтеся зі своїм педіатром перед використанням вибраного засобу.
- Ніколи не залишайте дитину без нагляду у ванній, навіть на декілька секунд. Подбайте щоб все необхідне для купання було у вас під рукою.
Відео з технікою купання малюка
Запис на прийом до педіатра
Якщо Вам потрібна консультація педіатра, то обов'язково запишіться на прийом до хорошого лікаря в клініці Isida за телефонами:
0-800-35-92-86 (для українських операторів зв'язку),
+38-044-455-88-11 (для міжнародних),
через Telegram або Viber за номером:
+38-097-455-88-11
або заповніть заявку на сайті.
Також можливо задати своє запитання щодо піклування про малюка на спеціально створеній для цього сторінці.