- Усвідомлене батьківство - проблема загальнолюдська
- Флешмоб #дякуютато
- Конференція справжніх татусів
- Підсумком Конференції справжніх татусів стали
- Соціологічне опитування
У листопаді 2016 року клініка ISIDA ініціювала соціальний проект «#дякуютато». У січні 2017 року цей проект завершився. Якими ж були його цілі та які результати він приніс?
Усвідомлене батьківство - проблема загальнолюдська
Темі усвідомленого батьківства в клініці ISIDA протягом багатьох років приділяється дуже багато уваги. Очевидним результатом цього є той факт, що в Україні кількість партнерських пологів становить близько 50%, у клініці ISIDA - майже 2/3 всіх пологів. Багато в чому це результат вдумливої, тактовної, скрупульозної роботи фахівців клініки.
Водночас, часто відвідуючи за кордоном різні наукові конференції і обговорюючи теми фізичного і психологічного здоров'я сім'ї, фахівці клініки ISIDA не могли не помітити, що низька залученість чоловіків у виховання своїх дітей - проблема не тільки нашої країни, а й усього світу. Підтвердження цього - такі цифри:
- 56 хвилин щодня - стільки часу в середньому проводить батько зі своєю дитиною;
- 44% батьків зізнаються, що втома після роботи не дозволяє приділяти дитині достатньо часу і уваги;
- 57% батьків використовують телевізор, планшет або інші гаджети, щоб розважити свою дитину, яка насправді прагне спілкування з батьком;
- 80% батьків стверджують, що люблять своїх дорослих дітей. І дуже шкодують, що проводили з ними обмаль часу, коли вони були маленькими;
- 2 з 3 татусів хотіли б працювати менше, щоб мати можливість більше часу приділяти своїм дітям.
Щоденний практичний досвід і дані численних соціологічних опитувань підштовхнули клініку ISIDA до ініціювання соціального проекту «#дякуютато». Проект складався з трьох етапів. І кожен з них був сповнений вражаючих відкриттів і одкровень.
Флешмоб #дякуютато
Флешмоб «#дякуютато» відбувся у соціальній мережі Facebook. Організатори проекту попросили користувачів мережі написати кілька речень про свого батька. Упродовж 48 годин на це прохання відгукнулися понад 500 людей. Особистими історіями і спогадами про своїх батьків поділилися зірки шоу-бізнесу, письменники, бізнесмени, відомі блогери й прості українці. На жаль, далеко не у всіх публікаціях образ батька був бездоганним. Уже дорослі діти нарікали на вічну зайнятість батька, його неуважність, жорсткість, нелюбов... І тим більш яскравими, незабутніми були пости про справжніх батьків - тих, які, за словами письменниці і блогера Анни Гін, ніколи не запитували у мам, чи можна дитині шоколад, як звуть вчительку в школі, які навіть коли їхнім «дітям» вже за сорок, продовжують перевіряти, чи не вогкі у них чоботи...
Чи досягнув своєї мети флешмоб? Так! Однозначно - так! Завдяки ініціативі клініки ISIDA, батьки ніби вийшли з «підпілля», їхня роль у вихованні дітей, озвучена такою кількістю людей, зазвучала в інформаційному просторі країни так яскраво і гучно, що сумніватися в практичних результатах цього проекту просто неможливо. Флешмоб «просто поцілив у «нерв суспільства», - сказав один із учасників проекту, психолог Андрій Русин. Більше 500 постів, кожен з яких - із глибини душі, змінили щось у душах тисяч людей. Це - однозначно.
Конференція справжніх татусів
Другим етапом проекту «#дякуютато» стала Конференція Справжніх татусів. У числі 100 її учасників були зірки шоу-бізнесу, бізнесмени, психологи, лікарі і просто багатодітні тата, які зібралися, щоб обговорити тему відповідального батьківства, поділитися своїми секретами виховання дітей і проголосувати за головні Правила справжнього тата.
Спікери Конференції (шоумен Андрій Шабанов (батько 3 дітей), маркетолог Андрій Федорів (4 дітей), ресторатор Дмитро Борисов (батько 4 дітей), лікар акушер-гінеколог ISIDA Віктор Грицько, психологи Андрій Русин (3 дітей) та Іван Сторчак) ділилися своїм досвідом батьківства, пропонували обговорити найгостріші для всіх батьків питання: брак часу, можливості для знаходження емоційного контакту з дітьми, особливу роль чоловіка в родині.
Чоловіки також ділилися своїми спогадами про партнерські пологи, проводили паралелі між своїм минулим - дитячим досвідом взаємин зі своїм батьком і теперешнім - особистим батьківським досвідом.
Підсумком Конференції справжніх татусів стали
10 правил справжнього тата:
1. Бути собою і не боятися своїх недоліків. 2. Придумати свого героя або традицію. 3. З повагою ставитися до мами. 4. Не нав'язувати свої інтереси. 5. Діяти не за планом. 6. Не мати секретів від своїх дітей. 7. Чути свою дитину. 8. Завжди показувати, що все добре. 9. Вчитися у своїх дітей. 10. Любити своїх дітей.
Всі виступи учасників Конференції справжніх татусів ви можете переглянути за
посиланням
Соціологічне опитування
Третім етапом проекту «#дякуютато» стало соціологічне опитування, проведене з ініціативи клініки ISIDA, на тему, чи довіряють українці своїм татам.
І ось що воно показало:
-
91,9% українців не схильні довіряти порадам своїх батьків. Тільки 8,1% українців звернуться в разі потреби до батька, інші будуть шукати відповідь на своє питання у мами, друзів, в інтернеті.
-
Поради матері викликають довіру у 37,5% опитаних, думка батька враховується лише в 8,1% випадків.
-
Молоді українці (у віці 16-19 років) довіряють порадам батька в 10 разів менше, ніж порадам матері (7,1% проти 70%), в 2,5 рази менше, ніж порадам друзів (7,1% проти 17,1%).
-
З віком довіра до батька зростає: вже в 20-29 років українці довіряють батькові в 4 рази менше, ніж матері (13,2% проти 54,7%).
-
Жителі Західної України в 1,5 рази більше, ніж жителі Східної України, вважають свої стосунки з батьками близькими (44,7% проти 28,3%).
Чи можна змінити цю ситуацію? І чи потрібно? Можливо, такий розподіл ролей у сім'ї зумовлений вагомими факторами і є правильним?
Відповіддю на ці питання можна вважати дуже яскравий громадський резонанс, який супроводжував проект із першого дня його появи. Зважте самі:
- За підсумками проекту «#дякуютато» було зроблено 259 публікацій у ЗМІ;
- Флешмоб в Facebook тільки в перші 48 годин зібрав понад 500 учасників;
- Відео Конференції справжніх татусів спостерігало близько 2000 чоловік.
Ці цифри говорять самі за себе.
Віктор Козін, генеральний директор клініки ISIDA, батько трьох дітей і головний організатор проекту «#дякуютато», переконаний: усвідомлене і відповідальне батьківство необхідно зробити трендом нашого суспільства. Цьому був присвячений проект «#дякуютато», ініційований клінікою ISIDA. І ця думка червоною ниткою проходила і проходитиме через всю роботу нашої клініки.