Часи роботи
 • ISIDA Медмістечко
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Оболонь
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Лівобережна
 • Понеділок – субота 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Печерськ
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00
 • ISIDA Ужгород
 • Понеділок – п'ятниця 8:00 – 21:00
 • Субота 9:00 – 21:00
 • Неділя 9:00 – 18:00

Комфортна зрілість – лікар клініки ISIDA розповідає про менопаузу

29 січня 2018

Менопауза – це такий само природний процес в житті кожної жінки, як початок менструального циклу, вагітність чи лактація. Тож зміни в організмі не повинні розглядатися як захворювання.

Залежно від стану здоров'я як вагітність, так і менопауза можуть протікати по-різному. Період, коли яєчники припиняють продукувати гормони в циклічному режимі і менструації зникають, для когось пов’язаний з неприємними відчуттями, а для когось стає одним із прекрасних етапів життя.

Все залежить від фізичного та емоційного стану. Фізичні параметри обумовлені тим, якою мірою вдалося зберегти своє здоров’я, а психоемоційні – тим, якою мірою жінка змогла реалізувати свої плани в родині та у кар’єрі.

ЕКСПЕРТНИЙ ПІДХІД

«Нормалізація способу життя та емоційна рівновага – головні запоруки комфортної менопаузи без неприємних симптомів. Усі інші ситуації, коли на тлі гормональних змін відбуваються фізіологічні та психологічні ускладнення, потребують експертного підходу до проблеми. Насамперед – консультацій з психологом, гінекологом, ендокринологом. – наголошує Оксана Морозова, завідувач відділення амбулаторної допомоги ISIDA Лівобережна.

Медикаментозне лікування чи замісна гормонотерапія призначаються винятково за показаннями та на підставі результатів комплексного обстеження.

Адже клімактеричний синдром – це проблема не окремого органу і навіть не організму в цілому. Це проблема, яка також охоплює й соціальний аспект. Тому вирішувати її потрібно комплексно - залежно від індивідуальних скарг, результатів обстежень та побажань конкретної пацієнтки.»

ВЧАСНИЙ ПЕРЕХІД

Золотою серединою настання менопаузи вважається 49 років. Проте для кожної жінки цей період визначається індивідуально. Перебудова може розпочатися як раніше, так і пізніше, що обумовлено фізіологічними особливостями організму, а також спадковим фактором.

Особливої уваги потребують випадки, коли показник виходить за межі 45-55 років.

Рання менопауза може настати через синдром передчасного виснаження яєчників або через інші розлади. Ретельного експертного дослідження потребує й дуже довге функціонування яєчників. Наприклад, у 60 років це може вказувати на ймовірність онкологічних захворювань.

НЕ ЛИШЕ ГОРМОНИ

Окрім природного фактора вікових змін на роботу яєчників впливає низка чинників, які можуть наблизити менопаузу і стати причиною клімактеричного синдрому. Серед головних провокаторів насамперед варто згадати про хронічні захворювання, зайву вагу, надмірне вживання кави, шкідливі звички, стресові навантаження. Тому берегти здоров’я необхідно з молодого віку.

А з наближенням завершення репродуктивного періоду жінкам рекомендовано перевірити ендокринну, репродуктивну, шлунково-кишкову та серцево-судинну системи.

Зокрема – зробити електрокардіограму, УЗД щитовидної та молочної залоз, органів черевної порожнини і нирок. Лабораторний скринінг допоможе оцінити інтенсивність обмінних процесів, визначити онкологічні ризики. Результати досліджень унаочнять загальний зріз стану жіночого здоров’я та дозволять лікарю надати необхідні рекомендації щодо попередження ймовірних ускладнень, які можуть виникати під час менопаузи.

МІЦНА ОСНОВА

Причиною остеопорозу дуже часто вважають зниження рівня естрогенів. Щільність кісток дійсно пов’язана з гормональним фоном, однак набагато більшою мірою, ніж нестача естрогенів, на обмін кальцію в організмі впливає малорухливий спосіб життя.

Якщо людина не приділяє фізичній активності достатньої уваги, ризики розвитку остеопорозу зростають у рази, кістки стають крихкими і легко ламаються.

Навіть за умови вживання препаратів кальцію без фізичного навантаження цей елемент буде відкладатись у нирках – аж до порушень у роботі органу. У кістки кальцій надходитиме лише у тому випадку, якщо організм отримає на це запит. А його формують не естрогени, а кістково-м’язовий апарат. Тобто якщо людина веде активний спосіб життя та займається спортом, кістки залишатимуться міцними незалежно від віку.

СТРУНКА ФІГУРА

Звичайно, гормональні зміни впливають на метаболічні процеси, але набір зайвих кілограмів найчастіше пов’язаний зі споживанням жирної та калорійної їжі, а також зменшенням фізичної активності. Підтримати тіло у відмінному стані допоможе збалансований раціон та фізичні вправи.

ДУШЕВНИЙ СПОКІЙ

Мінімізація стресових впливів сприятиме уникненню таких неприємних проявів, як дратівливість і порушення сну. Припливи жару, які також часто асоціюють з менопаузою, свідчать про порушення в системі терморегуляції. Це часто спостерігається під час так званих панічних атак - одного з проявів нейроциркуляторної дистонії. Отож – що менше стресових впливів, то менше припливів, проявів гіпертонії і недосипань.

Виникли запитання? Зателефонуйте за номерами 0 800 60 80 80, +38 (044) 455 88 11 і ми охоче відповімо на них. Або поставте своє запитання за допомогою спеціальної форми – у виринаючому вікні під час відвідування нашого сайту.